Ne, Ne Değildir?Ekonomi

Keep Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Keep Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Geçmişe dönük kayıtların değiştirilemediği blockchain sistemi sayesinde artık ulusal para birimlerinin yerini kripto paralar alıyor. Kripto paralar güvenilir sanal paradır. Kripto paraların bilenenlerinden biri olan Keep Coin ise kullanım hacmini giderek arttırıyor. Bu yazıda “Keep Coin nedir ve nasıl alınır?” sorularını inceledik.

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

Uygarlık tarihi kadar eski olan paranın tarihi en temelinde güven duygusu vardır. Toplumların gelişmesi ve artan nüfus sonucu ticaret, karşılıklı güvenden ziyade para birimine olan güven üzerinden yürütülmeye başlandı. Ülkelerin ulusal para birimlerinin bile spekülasyona açık hale geldiği küresel bir dünyada yaşıyoruz. Blockchain gibi veri tabanları, tüm bürokratik süreçleri bypass ederek, ticareti ve finansı dijitale taşıyor. Merkezi olmayan bu kayıt ağı sayesinde ağın üyeleri, birbirlerini tanımak zorunda kalmadan finansal işlemlerini halledebiliyor. Üstelik herhangi bir aracı kurumun güvencesi olmadan, sadece kayıt sisteminin herkese açık ve bağımsız olması sayesinde bunu başarabiliyorlar.

Bir Kripto Para Olarak Keep Coin

Bir Kripto Para Olarak Keep Coin
Keep Coin, genel olarak diğer kripto paraların özelliklerine sahiptir.

Keep Coin bir kripto para türüdür. Bu nedenle Blockchain sisteminin ve genel olarak kripto paraların özelliklerine sahiptir. Bu anlamda en önemli özelliklerinin merkeziyetsizlik ve de kullanıcılarının gizliliğin teminat altına alınması olduğunu söyleyebiliriz. O halde Keep Coin’ in kendine has, özgün özellikleri nelerdir? Şimdi gelin Keep Coin ’in kullanıcılarına sunduğu avantajları irdeleyelim.

Keep Coin Özellikleri

Keep Coin 2017 senesinde kuruldu. Corbin Pon ve Matt Luongo tarafından kurulan Keep Coin, kullanıcılarının veri gizliliği konusunda dikkat çekiyor. Keep Coin kuruluşundan bu yana çok ciddi büyüme kaydetti. Bu nedenle de gelecek için de olumlu sinyaller veriyor. Keep Coin yöneticileri zaman içerisinde kontrolün tamamen kullanıcılara geçeceğini belirtiyor.

  • Keep Coin, altyapı olarak Ethereum’dan yararlanıyor
  • Özel verilen güvenli şifrelenmesi Keep denilen sistemle mümkün oluyor
  • Her ne kadar Ethereum altyapısı kullanılsa da, tBTC çözümüyle beraber kullanıcılar genel zincire yapılacak olası bir saldırıdan korunmuş oluyor.
  • Dünyanın en büyük borsalarında kendine yer buldu
  • Kurucu sistem; Keep Network

Keep Network özellikle mahremiyet konusunda titiz davranıyor. Keep Coin, blok zincirindeki verileri, kullanıcılar tarafından ulaşılabilen depolarda saklar.  Piyasa değeri 150 milyon doları aşan, Keep Coin kısa sürede büyümeyi başardı.  Keep jetonları sınırlı sayıdadır ve maksimum 1 milyar adet Keep Coin olabilir. Keep sisteminde mahremiyet, öncelik listesinde ilk sırada yer aldığından kriptografi konusunda uzman bir ekip çalıştırılır. Keep Coin, kullanıcılarına özel hesaplamalarla oluşturulmuş veri depolarının gizliliği ile güvenlik vaat ediyor.

Keep Coin Nasıl Alınır?

Keep Coin Nasıl Alınır?
Keep Coin, Binance üzerinden alınabilir.

Keep Coin’in en akılda kalan özelliklerinden biri, özel verilerin şifrelenerek ilerleyen bir zincir olmasıdır. Bu şekilde, kullanıcılar güvenlik kaygılarını gideriyor. Dünya borsalarında, artan hacmiyle dikkatleri üzerine çeken Keep Coin, yatırımcıların itinayla topladıkları bir kripto para birimidir. Keep Coin dünyasına dalmak ve güvenli bir şekilde yatırım yapmak odlukça kolaydır:

  • İlk olarak Keep Coin nedir konusunu detaylarıyla incelemiş olmanız lazım. Keep Coin ilgili bilgilere hâkim olduktan sonra alış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Keep Coin alma konusunda kesin karlıysanız, , değer analizinizi yapıp doğru zamanda hamle yapmanız da fayda vardır. Zira genel olarak yatırım yaparken, zamanlamanın iyi belirlenmesi esastır.
  • Doğru zamanlama konusunda kafanız karışık olabilir. Bunun için, internet üzerinden borsa uzmanlarını takip edebilir, piyasa ve coin dünyasının genel gidişatı hakkında fikir edinebilirsiniz
  • Keep Coin borsalarında işlem gören bir kripto para birimidir. Bu bağlamda, Binance gibi popüler mecralardan edinilebilir
  • Yatırım amaçlı alınan coin, uzun vade beklenmesi gereken bir üründür

Binance gibi piyasalardan coin alabilmek için öncelikle hesap açtırmanız gerekir. Hesaba para yatırdığınız takdirde istediğiniz kadar coin alabilirsiniz. Son dönem piyasalarda en çok işlem gören kripto para birimlerinden biri olan Keep Coin, Binance üzerinde güvenli bir şekilde alınabilir.

Günümüz dünyasında, her şeyin dijitalleştiğini gözlemliyoruz. Elektronik ticaret rakamlarının günden güne arttığı, geleneksel alış veriş merkezlerinin yoğunluklarının sanal pazar yerlerine doğru taşındığı bir internet dünyasında yaşıyoruz. Keep Coin gibi kripto paralar, bu dijitalleşme sürecinin, en net örnekleridir. Keep Coin ve diğer kripto paralar, görünüşüne göre, etkilerini ve işlem hacimlerini önümüzdeki yılarda daha da çok arttıracaklar.

Eğer kripto para dünyasında yeniyseniz, Kriptoya Yeni Başlayanlar İçin Rehber yazımıza mutlaka göz atın.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir