SinemaHaberler

Labirent 4 Ne Zaman Çıkacak?

Labirent 4 ne zaman çıkacak

İlk üç filmin başarısından sonra akıllardaki soru “Labirent 4 ne zaman çıkacak?” şeklindedir.  Kitaptan uyarlama olan serinin ilk üç filminin adı ile paralel şekilde çıkacak olan dördüncü filmin adı “Ölüm Emri” olacak. Ancak bu filmin çıkıp çıkmayacağı konusu ise ne yazık ki belirsizdir. Çünkü ilk üç kitap birbirleri ile bağlı iken son iki kitap bağımsızdır. Bu da seriyi oldukça ilginç bir hale getirmektedir.

Labirent 4 Çıkış Tarihi

Labirent serisinin ilk üç filmi sırasıyla 2014, 2015 ve 2018 yıllarında çıkmıştı. Bu da yeni filmin ne zaman çıkacağı konusunda merak yarattı. Kitaba bağlı giden serilere göre toplamda beş film olması bekleniyor. Ancak üçüncü film olan Son İsyan’da çıkan belli başlı aksaklıklardan dolayı dördüncü film de bir süre ertelenmiş oldu.

Yapılan araştırmalara göre 2024 yılının ocak ayında Labirent 4 filminin çıkacağına dair söylentiler olsa da herhangi resmi açıklama verilmemiştir. Aynı zamanda ilk üç kitabın bağlantılı olması nedeni ile 2018 yılında son verilen serinin devamının çekilmeyeceği de söylentiler arasındadır. Çünkü son iki kitap geçmişi anlatmaktadır.

Dolayısıyla dördüncü bir film çıksa bile aynı oyuncuları görmemiz pek mümkün değil. Çünkü son iki kitap, virüsün ortaya çıkmadığı, dünyanın cehenneme dönüşmediği zamanları fakat bu zamanların nasıl başladığını anlatmaktadır. Sadece konu ve tema bakımından bile oldukça sağlam olan Labirent 4, aynı sebepten oldukça tutulur gibi görünüyor. Serinin fan sayfaları da bu görüşü destekler nitelikte paylaşımlar yapmakta. Ancak buna rağmen resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

Labirent 3 Son İsyan Özet

Labirent 3 Son İsyan
Labirent 3 Son İsyan

Labirent 4 filmi çıkmadan önce 2018’de çıkan Labirent 3 Son İsyan filmini hatırlamakta fayda var. Dylan O’Brien, Thomas Brodle-Sangster, Kaya Scodelario, Aidan Gillen ve Will Poulter gibi sinema dünyasının gözde oyuncularını izlediğimiz Labirent 3 Son İsyan filmini izlemeyenler için bu yazının devamı spoiler içerebilir.

Trende bulunan ekip lideri Thomas’ın ulaşmak istediği arkadaşı Minho’ya ulaşmak mümkün değildir. Çünkü birçok vagon ve birçok insan vardır ancak sadece bir vagona ulaşabilmişlerdir. İsyan ile birlikte merkeze giden Minho’nun haberini alan Thomas ve arkadaşlarının tek isteği onu merkezden kurtarmaktır. Fakat merkeze girmek o kadar kolay değildir. Beş kişilik ekip yola düşerken ister istemez zombilerle de mücadeleye devam etmektedirler.

Sonunda İsyan’ın merkezine ulaşan ekip, bu sefer de içeri girmenin yolunu aramaya başlarlar. Bu sefer ilk filmden öldüğünü sandığımız Gally, ekip ile karşılaşır. Gally ekibe yardım etmeyi kabul eder. Bu sırada merkezde İsyan için çalışan ve aynı zamanda Thomas’ın sevgilisi olan Teresa, ışın virüsüne karşı bir tedavi için çalışmalarına devam etmektedir. Thomas, Teresa’nın merkez için çalıştığını öğrendiğinde onu içeriye girmenin anahtarı olarak kullanmaya karar verirler. Teressa’nın yardımı ile içeri girip arkadaşlarını kurtarırlar. Fakat bu sırada Thomas’ın diğer bir arkadaşı Newt, hastalığa yakalanmıştır. Newt kısa bir süre sonrasında ölürken, Teresa da tedavinin Thomas’ın kanında olduğunu keşfeder.

Bütün bu karmaşa sırasında İsyan yok olur ve virüs artık havadan bulaşır bir hale gelir. İsyan içerisindeki bütün çalışanlar ve diğer insan grupları birbirleri ile savaşmaya başlar. İsyan’ın merkezi olan binalar yıkılır. Yıkımlar gerçekleşirken, Thomas, Teresa ve Janson kendilerini bir odada bulurlar. Thomas, Teressa’yı Janson’un elinden kurtarmaya çalışır fakat çıkan karmaşada Teresa çöken binadan düşerek ölür. Thomas kendini kurtarmanın bir yolunu bulur. Film Thomas’ın Newt’in bıraktığı mektubu okuması ile sona erer.

En güncel filmlerden haberdar olmak ve farklı önerilere göz atmak için Sinema sayfamıza mutlaka göz atın.

Sık Sorulan Sorular

[toggle title=”Labirent 4 Ölüm Emri Ne Anlatıyor?” state=”open”]Henüz filmi çıkmamış olan kitap, iki gencin hayatta kalmayı başarabilirlerse, insan ırkını kurtarmanın bir yolu olduğuna dair umut doludurlar. Çünkü yok edilen dünyada yepyeni bir dünya kurulmuştur ancak her yaşamın bir bedeli vardır.[/toggle]

[toggle title=”Labirent Kitap Serisi Kaç Tane?” state=”close”]Toplamda beş kitaptan oluşan serinin ilk üçü birbiri ile bağlantılı olan nehir romandır. Son iki kitap ise geçmişi anlatır.[/toggle]

[toggle title=”Labirent Ölümcül Kaçış Kitabı İle Filmi Arasında Kaç Yıl Var?” state=”close”]2009 da yayımlanan Labirent Ölümcül Kaçış kitabı, 2014 yılında sinemaya uyarlanmıştır. İki eser arasında 5 yıl vardır.[/toggle]

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir