Oyun

LoL URF Ne Zaman Gelecek?

LoL Urf Ne Zaman Gelecek

Tutkulu gamerlar bilir ki LoL oyunu, bazı modlar ile daha eğlencelidir. Modlar arasında en popülerlerinden biri  olan URF moduysa yakın zamanda oyuncularla tekrardan buluşacak. URF’ta, normalin aksine can ve mana bedeli yer almaz. Aynı zamanda hasar değerleri de artar. Bu nedenle sevilen bir moddur. Tüm bunlar neticesinde oyunseverlerin akıllarında “LoL URF ne zaman gelecek?” sorusu gezinir.

League of Legends oyuncuları tarafından oldukça sevilen URF modu, oyun içindeki etkinlikleriyle ve oyunun hızlılığı ile oyuncuları eğlendirmektedir. URF modu sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir oyun modudur. Bu oyun modunun bir an önce gelmesini bekleyen hatta hiç gitmemesini isteyen binlerce oyuncu bulunmaktadır. URF modu ile alakalı kullanıcıların akıllarındaki “LoL URF ne zaman gelecek ve saat kaçta gelecek?” gibi soruları ise sizler için bu içeriğimizde yanıtladık.

LoL URF Saat Kaçta Gelecek?

League of Legends oyuncuları tarafından oldukça ilgi gösterilen ve çok sevilen URF modu en son Ocak ayında gelmişti. Bu modun tekrardan gelmesini bekleyen oyuncular ise ne zaman ve saat kaçta geleceğini oldukça merak etmektedir. Riot Games tarafından herhangi bir açıklama gelmediği için “LoL URF ne zaman gelecek?” sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Fakat URF modunun Temmuz ya da Ağustos ayları gibi geri gelmesi beklenmektedir.

LoL URF Modu Neden Kaldırılıyor?

LoL Urf Modu Neden Kaldırılıyor
Bu mod bazı nedenlerden dolayı dönem dönem kaldırılmaktadır.

URF modu oyuna belirli dönemlerde kısıtlı süreliğine gelmektedir. Bu süre zarfında da oyunseverler URF modunun sağladığı zevki doyasıya yaşarlar. Riot Games yapımcıları modun bu kadar çok sevilmesine rağmen URF etkinliğini kısa süreli yayınlar. Bunun başlıca sebebi, oyunun normalde çok daha hızlı olmasından dolayı oyuncuların gözlerinde ve reflekslerinde yavaşlama yaşatmasıdır. Riot Games de buna çözüm olarak URF modunu oyuncularına kısıtlı bir süre için oynama imkanı vermektedir. Bu sebepten dolayı önümüzdeki aylarda gelecek olan “Ultra Rekabet Faktörü” modunun da az bir süre oyunda tutulması bekleniyor.

LoL URF Modu Nedir?

League of Legends oyunundaki URF modunun açılımı “Ultra Rekabet Faktörü”dür. Bu modun süresi normal ya da dereceli oyunlara göre oldukça kısadır. URF modunda yeteneklerin bekleme süresi minimum 1 maksimum 20 saniye arasında değişiklik göstermektedir. Sürelerin düşük olmasından dolayı her şey hızlı bir şekilde gerçekleşir ve kısa bir süre içerisinde biter. Maçın bitimine kadar hangi tarafın kazanacağı belli değildir, çünkü kaybeden taraf saniyeler içerisinde kazanma şansını yakalayabilir. Tam da bu sebepten dolayı ultra rekabet ismini almaktadır. Oldukça yüksek ritimde ve aksiyonda geçen maçlarda sıkılma şansınız yoktur.

URF modunun sürekli gelişebilmesi ve yenilenebilmesi için oyuncuların yorumları ile eleştirileri dikkate alınmaktadır. Her maçın oyuncuları heyecanlandırması ve eğlendirebilmesi için yoğun çaba verilmektedir. Bunları sağlamak için yapılan yenilik ve güncellemelerden bazıları şunlardır:

 • Etkinliklere hem yeni hem de eski modlar eklenecek.
 • Etkinliklerdeki görevlerin etkileşimi mücadeleye benzer tarzda iyileştirmek.
 • Maçlardaki görev çeşitliliğinin ve sayısının artması.

Bu değişikliklerle birlikte daha eğlenceli oyun deneyimleme şansına sahip olabilirsiniz. Yıl içerisinde yapılan iyileştirmelerle de birlikte URF modu kendini yenilemeye devam edecektir.

LoL URF Modunda Hangi Şampiyonlar Tercih Edilmektedir?

Yuumi
LoL şampiyonu Yuumi

Ultra rekabet faktörü modunda yeteneklerin bekleme süresinin az olmasından dolayı aksiyon ve heyecan son saniyelere kadar yaşanmaktadır. Oyuncular genelde şampiyonlarını sihirdar büyülerine göre seçmektedir. Çoğu zaman da rakibi çok sinir eden ve durdurulma imkanı olmayan şampiyonlar tercih edilir. Bu şampiyonlardan başlıcaları şunlardır:

 • Yuumi
 • Zed
 • Yasuo
 • Lucian
 • Shaco
 • Ezreal
 • Lux
 • Morgana
 • Fizz
 • Akali

Şampiyon seçimi ekranındayken oyuncular istedikleri şampiyonları yasaklama imkanına sahiptir. Bu sayede karşısına istemedikleri şampiyonların gelmesini engellerler.

Birçok kişi için LoL bir oyundan çok daha fazlasıdır. Eğer sizin için de böyleyse League of Legends Oyuncuları Ne Kadar Kazanıyor? yazımız mutlaka aklınızı çelecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

LoL oyunu ücretsiz mi?

League of Legends, tamamen ücretsiz bir şekilde oyunseverlere sunulmaktadır.

League of Legends kaç gb?

Oyunu indirebilmek için 12 GB boş hafıza alanına sahip olmanız gerekir.

LoL hangi ülkeye ait?

LoL oyununun yapımcıları Los Angeles’ta yaşamaktadırlar.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir