EkonomiFinans

Megabonus Nedir? Nasıl Kullanılır?

Megabonus Nedir? Nasıl Kullanılır?

Online platformlar üzerinden alışveriş imkanlarının geliştiği bu günlerde, güvenli hizmet sunan seçenekler her zaman öncelik kazanmaktadır. İşte bu aşamada size hem kolaylığı hem de güveni sunan bir hizmet olduğunu söyleyebiliriz. İnternet alışverişi için güvenli ve kullanımı kolay Megabonus, tam da bu aşamada yardımınıza koşacaktır. Öyleyse Megabonus nedir ve nasıl kullanılır?

Megabonus Nedir?

Megabonus, internet alışverişlerinizde yaptığınız harcamanın %40’ına kadar geri almanızı vaat eden bir internet uygulamasıdır. Megabonus’u eklenti şeklinde bilgisayarınızda ya da uygulama halinde telefonlarınızda kullanabilirsiniz. Megabonuslu olduktan sonra birçok farklı markadan alışveriş yapmanız halinde yaptığınız harcamanın bir kısmını geri kazanırsınız. Örneğin, 200 lira değerinde bir internet alışverişi yaptınız diyelim. Megabonus, bu harcamanın 80 liraya kadar olan miktarı size geri ödemektedir.

Megabonus’un kullanıcılarına yaptığı ödemeler farklı platformlar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Bu platformlar şunlardır:

  • Rusya merkezli QIWI Bank
  • Mastercard
  • VISA
  • Paypal
  • WebMoney
  • Yandex Wallet

Yukarıdaki seçeneklerden herhangi birine kayıtlı olmanız halinde Megabonus ile alışveriş harcamalarınızın bir kısmını geri kazanırsınız. Şu anda dünya üzerinde 1.000.000’dan fazla insan, bu uygulamayı kullanarak alışveriş harcamalarını geri kazanmaktadır. Uygulamanın en güzel taraflarından biri ise kullanıcılarına kullanım kolaylığı sunmasıdır.

Megabonus Nasıl Kullanılır?

Megabonus Nasıl Kullanılır?
Megabonus, bilgisayarlar ya da mobil cihazlar üzerinden kullanılabilir.

İnternet alışverişlerinde %40’a varan geri ödeme avantajından yararlanmak için Megabonuslu olmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken bilgisayarlar ve mobil cihazlar için farklı işlemler bulunmakta. Eğer alışverişlerinizi bilgisayar aracılığıyla gerçekleştiriyorsanız uygulama eklentisini bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamayı yükledikten sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hesaplar arasında senkronizasyon sağlanacağından alışveriş yaptıktan sonra siteden ayrılmanıza gerek kalmayacaktır.

Eğer internet alışverişlerini mobil cihazlardan gerçekleştiriyorsanız Megabonus uygulamasını cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Uygulama, mobil cihazınızda da hesaplar arası senkronizasyonu sağlayacaktır.

Megabonuslu olduktan sonra yapmanız gereken ise uygulamanın ödeme yöntemini belirlemek olmalı. Seçeceğiniz platform üzerinden uygulama, harcamanızın bir kısmını geri ödeyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var. Bunlardan biri bulunduğunuz konumda ödeme platformlarını kullanıp kullanamayacağınız. Örneğin, Türkiye’de yaşayan birinin ödeme yöntemini PayPal olarak belirlemesi akıllıca olmayacaktır. PayPal, 2016’da Türkiye’den çekildiği için bu yöntemle Megabonus’tan ödeme almak mümkün değildir.

Geri ödemenizi Türkiye’de kullanabileceğiniz bir hesaba sanal para olarak aktarabilirsiniz. Diğer yöntem de geri ödemeyi hali hazırda var olan banka hesabınıza aktarılmasını talep etmektir. Bu durumda paranızı çekebilmeniz için sistem bir alt limit belirleyebilir.

Megabonus Güvenli Midir?

Megabonus Güvenli Midir?
Pek çok kullanıcı Megabonus’un güvenli olup olmadığını merak ediyor.

İnternetten alışveriş yaptıktan sonra para iadesi alma fikri kulağa garip geliyor olabilir. Ancak bunun bir tür pazarlama stratejisi olduğunu bilmelisiniz. Yani aslında uygulama, kullanıcılarına durup dururken hediye para dağıtmayı hedeflemiyor. Uygulamayı kullanan kullanıcılardan beklenen alışverişin sürekli olmasıdır. Uygulama, kullanıcılarına harcadıkça kazandırıyor hissettirecektir. Böylelikle kazandıkça harcamaya devam edeceksiniz.

Yukarıda değindiğimiz örneğe bir dönelim. İnternet üzerinden 200 lira değerinde alışveriş yapıyorsunuz. Alışverişinizin ardından 80 liranızı geri alıyorsunuz. Bu durumda aslında ekstra %40 indirimle alışveriş yapmış oldunuz. Bir mağaza %40 indirim uygulayacağını söylediğinde bu hiç kimseye garip gelmeyecektir.

Megabonus uygulamasının yaptığı da indirimlere benzer bir pazarlama stratejisidir. Uygulamanın amacı, satıcı ve alıcı arasında kurulacak ticari ilişkinin sürekli olmasını sağlamaktır. Uygulamayı en aktif biçimde kullanabileceğiniz siteler ise: Aliexpress ve Alibaba siteleri.

Megabonus’u kullanabileceğiniz markalardan alışveriş yapıyorsanız uygulama oldukça işinize yarayabilir. Uygulamanın sunduğu geri ödeme hizmetinin tüm indirimlere ek olduğunu da ekleyelim.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir