Oyun

Minecraft Derin Koşucu Ne İşe Yarar?

Minecraft Derin Koşucu

Derin Koşucu, Minecraft’ta botlarınıza giyebileceğiniz kullanışlı bir büyüdür. Bu noktada “Minecraft Derin Koşucu ne işe yarar?” sorusunun sorulması çok muhtemeldir. Sualtı hareketliliğinizi artırır ve seviyeniz yeterince yüksekse, hareket cezası olmadan yürümenizi sağlar. Elde edilebilecek maksimum seviye, Derin Koşucu 3 seviyesidir. Su altında çok fazla zaman geçirmeyi planlıyorsanız veya bir okyanus anıtı gibi zorlu ortamlarla karşı karşıyaysanız, Derin Koşucu harika bir araç olabilir. “Minecraft Derin Koşucu nedir?” sorusuna detaylı yanıtlar almak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin!

Minecraft Derin Koşucu Nedir?

Derin Koşucu
Derin Koşucu, suda daha hızlı hareket etmenizi sağlayan bir büyüdür.

En basit tabiriyle Derin Koşucu, suda daha hızlı hareket etmenizi sağlayan bir büyüdür. Maksimum seviyesi 3’e kadar çıkarken her seviyesi sudayken hareket cezasının 1/3’ünü engeller. Botlara özel bir büyü olan Derin Koşucu, bir sihir masasında yalnızca masaya çizme koyarsanız sunulacaktır. Büyü seviyesi ne kadar yüksek olursa, çizmelerinizde aradığınız büyüyü elde etme olasılığı o kadar artar. Ancak yalnızca masada sunulduğunu görürseniz garanti edilir.

Büyülü bir kitap aracılığıyla Derin Koşucu ile başka bir zırh parçasını büyülemeye çalışırsanız, oyun buna izin vermez. Derin Koşucu ile büyülenmiş botlar giymek, su altında daha az hareket cezası ile yürümenizi sağlar. Cezayı kaldırmak yine de tekneyle su üstünde seyahat etmekten daha yavaştır ancak su altında yüksek hareket hızına sahip olmak okyanusta eşyalara ihtiyacınız olduğunda faydalı olabilir.

Derin Koşucu 3 Ne İşe Yarar?

Derin Koşucu 3
Derin Koşucu 3

Elde edebileceğiniz üç Derin Koşucu seviyesi vardır. Derin Koşucu 1, hareket cezasının 1/3’ünü kaldırırken Derin Koşucu 3, suda hareket etmenin tüm cezalarını kaldırır. Daha güçlü bir Derin Koşucunun su altında daha hızlı hareket etmesini sağlayamazsınız. Büyü o kadar yükseğe çıkmıyor. Deneseniz de oyun buna izin vermeyecektir! “Derin Koşucu 3 ne işe yarar?” biliyoruz fakat yapamayacağımız bir diğer özelliğe de göz atalım:

  • Minecraft’ta Derin Koşucu ve Dondurucu Yürüteç büyülerini aynı kitap veya zırh parçasına yerleştiremezsiniz.
  • Derin Koşucu 3 ve Dondurucu Yürüteç 2 ile birleştirilmeye çalıştığında bir uyumsuzluk ortaya çıkar.
  • Derin Koşucu büyüsünün başka bir büyüyle sahip olduğu tek uyumsuzluktur.
  • Dondurucu Yürüteç bir teknenin hızıyla iyi rekabet edemediğinden, çoğu durumda Derin Koşucu tercih edilir.
  • Ayrıca Dondurucu Yürüteç, suya adım atmayı zorlaştırır.

Dolayısıyla Derin Koşucu, Minecraft maceralarınızda size yardımcı olacağı kesin olan oldukça faydalı bir sihirdir. Kalıcı hız artışları karada pek işe yaramasa da okyanusun derinliklerinde bu büyüden faydalanabilirsiniz!

Minecraft ile ilgili farklı içerikleri incelemek istiyorsanız, bir önerimiz var: Minecraft Eklembacaklıların Kıyameti Ne İşe Yarar?

Sıkça Sorulan Sorular

[toggle title=”Derin Koşucu İyi Bir Efsun mu?” state=”close”] Derin Koşucu, su altında çok fazla zaman geçirmeseniz bile arzu edilen bir sihirdir. Su altında düşman çetelerden kaçabilmek hayat kurtarıcı olabilir. Su altında çok fazla zaman geçirmeyi planlıyorsanız, bu neredeyse bir zorunluluktur. Bulunduğunuz ortamda engelsiz yürümek birçok hayal kırıklığını ortadan kaldırabilir.[/toggle]

[toggle title=”Derin Koşucu 3 Tekneden Daha mı Hızlı?” state=”close”] Ne Derin Koşucu 3 ne de Dondurucu Yürüteç 2, bir okyanusu geçmek için tekne kullanmaktan daha hızlı değildir. Derin Koşucu 3 yalnızca karada yürüdüğünüz hızda su altında yürüyebilmenizi sağlar. Dondurucu Yürüteç 2 ise, yürüdüğünüz yerde buz oluşturabilmeniz için alan açar, ancak bir tekne ile birlikte çalışmaz.[/toggle]

[toggle title=”Depth Strider mı yoksa Frost Walker mı Daha İyi?” state=”close”] Bu büyük ölçüde oyun tarzınıza bağlıdır ancak çoğu durumda Derin Koşucu daha iyi gibi görünüyor. Dondurucu Yürüteç, suda yukarı ve aşağı sallanmanızı engellerken, Derin Koşucu sadece hareket hızı cezasını kaldırır. Dondurucu Yürüteç ile koşmak ve zıplamak, Derin Koşucu’dan daha hızlıdır, ancak bu yalnızca uzun mesafelerde seyahat ederken faydalıdır. Derin Koşucu daha tutarlı bir fayda sağlar.[/toggle]

 

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir