Oyun

Minecraft Sonsuzluk Büyüsü Ne İşe Yarar?

Minecraft Sonsuzluk Büyüsü Ne İşe Yarar?

Minecraft içerisinde bulunan çeşitli büyüler, oyuncuların avantaj kazanmasına yardımcı olur. Sonsuzluk Büyüsü ise en faydalı olanlar arasındadır. Yay için kullanılan bu özellik sayesinde son derece etkili bir yetenek kazanırsınız. “Minecraft Sonsuzluk Büyüsü ne işe yarar?” diye merak ediyorsanız, içeriğimizin devamında aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Oyuncular, elde ettikleri özellikler aracılığıyla çok daha keyifli bir şekilde vakit geçirir. Yayın sınırsız bir şekilde ok atmasını sağlayan Sonsuzluk Büyüsü, birçok noktada işinize yarar. Büyüyü uygulamak içinse elinizde minimum bir adet ok bulunması gerektiğini bilmelisiniz. Bununla beraber özellikle baskınlara karşı tam bir koruma sağlamanız da kolaylaşır. Diğer yandan kullandığınız özellik sonucunda sadece normal okların atıldığını unutmamalısınız.

Minecraft Sonsuzluk Büyüsü Nasıl Yapılır?

Minecraft Sonsuzluk Büyüsü Ne İşe Yarar?
“Minecraft sonsuzluk büyüsü ne işe yarar?” diye merak ettiğinizde, büyüyü denemek için Büyüleyici Masayı kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk Büyüsünü yapabilmek adına ilk önce Büyüleyici Masayı kullanırken iki elmas, bir kitap ve dört blok obsidian ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda yeterli oyun seviyesinde olup olmadığınızı da kontrol etmelisiniz. Ayrıca birden fazla kitaplık yardımıyla büyüyü tam olarak yapmak için işlemin birkaç kez tekrar edilmesi gerekebilir.
Oyunun özel efsunlarından birisi olan Sonsuzluk Büyüsü için şansın da yanınızda olması gerekiyor. Elde etmek için belirli bir süre uğraşmalısınız. Bu noktada vazgeçmeden deneme yapmaya devam etmeli ve başarılı olana kadar işlemleri sürdürmelisiniz.
Ticaret Yoluyla Minecraft Sonsuzluk Büyüsüne Nasıl Sahip Olunur?
Minecraft’ta Sonsuzluk Büyüsüne sahip olabilmek için farklı yolları deneyebilirsiniz. Ticaret yoluyla da efsuna sahip olarak avantajlarınızı yükseltebilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:
Kütüphanecilerle ticaret yaparak büyülü bir kitap satın alabilirsiniz.
Enchanted Book adı verilen kitapların rastgele dağıtıldığını bilmelisiniz.
Yapılacak alım işlemlerinde sonucun garantili olmaması dezavantaj sağlayabilir.
Kütüphaneciler ve Büyüleyici Masa aracılığıyla başarılı sonuca ulaşmak daha kolaydır.
Sonsuzluk Büyüsüne sahip olduktan sonra Yay’ın aşınma ihtimalini de göz ardı etmemelisiniz. Bu noktada yine Büyüleyici Masa veya Tamir Büyüsü aracılığıyla zarar görmesini engellemeniz mümkündür. Ayrıca Mending Büyüsü ile birleştirilememesi, bu özellik için bir dezavantajdır. Birbirlerini dışlama özelliğini taşıdıkları için aynı anda kullanılmaları oldukça zordur. Aynı zamanda oyun keyfini de olumsuz yönde etkileyebilir.

Minecraft’la ilgili daha farklı içerikler için “Minecraft Fener Yapımı” yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir