Oyun

Minecraft Fener Yapımı

Minecraft Fener Yapımı

Minecraft; yediden yetmişe pek çok oyuncunun beğenisini kazanmış ve çoktan klasikler arasına girmiş bir video oyunu serisidir. Oyuncularına, doğal hayatta kendi emekleri dışında hiçbir avantajları olmadan hayatta kalma mücadelesi sunan ve muazzam zevkler vaat eden bu oyunda birçok imkan bulunuyor. Bu sebeple Minecraft fener yapımı da merak edilen konular arasında yer alıyor.

Oyunda Kullanışlı Eşyalar Yapmanın Önemi

Hayatta kalma oyunlarının en iyi örneklerinden biri olan bu yapımda, çevreden topladığınız eşyaları kullanarak aletler üretebilirsiniz. Spesifik bazı materyallerin işlenmesi için de daha kaliteli malzemeye ihtiyaç duyuluyor. Böylece derin mağaraların içerisindeki demir gibi madenlere ulaşarak, elinizde bulunan envanterleri zenginleştirebilirsiniz.

Minecraft’ı bu kadar çekici yapan konulardan birisi de dünyasının fantastik bir nitelik taşımasıdır. Gizemini koruyan ve derinliklerinde birçok bilinmezi içeren bu oyunda, kendine has özellikler mevcut. “Minecraft fener nasıl yapılır?” sorusu da oyunla ilgili merak edilen konular arasındadır.

Her yaştan insanın ilgilendiği Minecraft, ülkemizde de büyük bir oyuncu kitlesine sahip. Ovaların ortasında başladığınız oyunda, teknoloji ve büyü ile yeni eşyalar keşfedebildiğiniz için rehberler, oldukça aranan bilgi kaynakları durumuna geliyor. Uzun yıllar süren denemelerden sonra keşfedilebilecek bazı gizemler bu içerikler sayesinde öğrenilebileceği için oyuncular sıklıkla interneti kullanıyor ve minecraft fener yapımı gibi soruları araştırıyor.

Fener Yapımı için Gereken Malzemeler

Minecraft Fener Yapımı
Minecraft fener yapımı işlemini tamamlamak için yapacağınız fener türüne göre farklı malzemelere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Minecraft, birçok eşya ve malzemenin bulunduğu bir açık dünya oyunudur. Bu sebeple doğru birleştirilmeleri halinde oluşacak kombinasyonların büyük kısmında, bir üretim sağlanmış olacaktır. Böyle durumlarda çeşitli içeriklerin farklı versiyonlarının olacağını tahmin etmek zor değil. Fener de bu eşyalardan biri. Oyun içerisindeki fener çeşitleri şöyle sıralanabilir:

  • Standart
  • Ruh
  • Güç
  • Deniz Feneri

Bu farklı versiyonlar değişik etki ve kullanımlara sahip olduğu için oyuncular tarafından amaçlarına uygun olarak tercih edilir. Daha iyi anlamak ve yapımlarını öğrenmek için tüm fener türlerinin detayları aşağıdaki gibidir:

Ruh Feneri

Oyundaki meşakkatli işlerden biri olan ruh fenerini yapmak için çubuk ve kömüre ek olarak ruh kumuna ihtiyaç duymaktasınız. Böylece elinize geçecek olan ruh meşalesini, standart yöntemlerle demir parçalarının arasına hapsederek envanteri tamamlayabilirsiniz. Ruh feneri kalitesi ve görsel etkisi ile yukarıda açıklanmış standart versiyondan ayrılsa da özel bir etkiye sahip değildir.

Standart Fener

Minecraft Fener Yapımı
Standart fener, malzemeleri rahatlıkla bulunan ve yapımı kolay bir fener türüdür.

Oyundaki standart fener türüdür ve dünyamızda olduğuyla aynı etkiyi verir. Bir alanı aydınlatma amacıyla kullanılan bu eşya için tahta çubuk ve kömür kullanarak meşale yapmak ve bunu sekiz demir parçası ile sarmak gerekir.

Güç Feneri

Wither Boss kesmeyi gerektiren güç fenerinin imal edilmesi, oyundaki yapımı zor envanterler arasındadır. Güçlü bir düşmandan elde edilecek nether yıldızı, ihtiyaç duyacağınız malzemelerden biridir. Güç fenerinin yapımı; alt kısma üç obsidyen, ortaya nether yıldızı, kalan yerlere de cam konulduktan sonra hazırlıklar tamamlanır. Elde edeceğiniz güç feneri çeşitli kullanımlar ile size büyü güçleri ve bonuslar kazandırabilir.

Deniz Feneri

Bu eşyanın üretimi için prizmarin parçacıkları ve kristalleri gerekmektedir. Oyunda bulunan anıtın gardiyanlarının öldürülmesiyle elde edilecek malzemeleri bir araya getirmek oldukça zor olsa da ortaya çıkan fener türü fazlasıyla güçlüdür. Deniz feneri, yalnızca görsel etkili bir üründür ancak oyuncular, bunun birçok bina türüne yakışan etkiye sahip olduğunu belirtir.

Minecraft oyun dünyasıyla ilgili daha fazla içerik için “Minecraft Köy Bulma Kodu Nedir?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir