Finans

Ooki Coin Nedir? Güncel Ooki Coin Yorumları

ooki coin nedir

Kripto paralar, yatırımcıların son dönemdeki yeni gözdesi diyebiliriz. Bu yükselen değer her açıdan merak konusu. Yaşanan tüm gelişmeler de an be an takip edilmesi gereken veriler… Ooki Coin Projesi de, son günlerde oldukça merak uyandıran bir konu olarak gündemde yerini aldı. 24 Aralık 2021’de Binance’de listelenmesi öncesinde Ooki Coin arzı ile ilgili kafalarda pek çok soru işareti vardı. Yatırım yapacak kişiler “Ooki Coin nedir?” tam olarak anlamak istiyorlardı.

Ooki Coin BZRX Coin’in yeniden tanımlanıp, yeni isim alarak dönüşeceği kripto paradır. BZRX Coin sahiplerinin hesapları 20 Aralık 2021’de askıya alınmış ve 24 Aralık itibarı ile Ooki Coin’e dönüşüm yaşanmıştır.

**Yatırım tavsiyesi değildir**

“Ooki Coin nedir?” sorusuna cevap bulduktan sonra, dönüşümü daha net anlayabilmek adına BRZX Coin hakkında yayınladığımız içeriğe de bir göz atabilirsiniz.

Ooki ile Yaşanan Değişim Nedir?

Kullanılabilirliğe odaklanılan bu yeni birim ile yatırımcıların borç alıp verme, merkezi olmayan uygulamalar vasıtasıyla blok zincir finans sitemiyle uyumlu olarak stake, borç verme, finansman gibi işlemler yapılabilmektedir. Ooki kurucuları bilinmemekle birlikte tüm önemli güncellemeler topluluk tarafından ve oylama ile gerçekleşmektedir. Gizlilik, güvenlik ve erişim kolaylığı ile ön plana çıkan coinde gerçekleşen değişimler şöyle:

  • Dönüştürülen her bir birim BZRX Coin karşılığı 10 birim Ooki Coin olacak.
  • Ooki Coin işlem maliyetleri daha uygun olacak.
  • Dönüşen coinin yeni birimi Ooki olacak.
  • Sözleşmeler platform oylaması ile güncellenecek.

Yatırım aracı olarak güvenilir bir tablo çizen Ooki ile ilgili diğer detaylar yazımızda.

Ooki Coin Nasıl Alınır?

Ooki coin nedir
“Ooki coin nedir, nasıl satın alınır?” konusunu merak eden kriptoseverler, Trust Wallet üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirebilirler.

OOKI topluluğunda bulunan OOKI sahipleri oy kullanma hakkına sahiptir. Bu sistem ücret paylaşımı, yönetim ve oylama sayesinde topluluk kontrolünün sağlanmasına dayalıdır. OOKI sahipleri gelirden pay da almaktadır. Gelirlerin %50’si sigorta ve hazineye ayrılırken %50’da OOKI stakerlerine verilir. Ooki satın almak çok karmaşık bir konu olmasa da Trust Wallet ile şu yöntemle satın alabilirsiniz:

  • Telefonunuza Trust Wallet Uygulaması yükleyin.
  • Eğer yoksa hesap açarak cüzdanınızı oluşturun ve sol üst köşede bulunan OOKI Coin’i seçin.
  • Önce ‘Satın Al’ sonra da ‘Gelişmiş’i tıklayın. İlgili yere satın almak istediğiniz miktarı yazın.
  • OOKI’yi sadece Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi dijital para birimleri ile alabilirsiniz.

Binance listelemesi sonrası şimdilik MEXC, Gate.io, WazirX ve Tokocrypto platformlarında işlem yapabilirsiniz.

Ooki Coin Yorumları

29 Aralık 2021 Ooki Coin yorumlarına gelirsek; durum anlık olarak şöyle: OOKI’nin coinmarketcap’ta piyasa sıralaması 2810. Bu da yeni bir arza göre iyi olsa da dengesizliklere açık olduğunun göstergesi. Son 24 saatlik işlem hacmi %22 civarı azalarak 21.750.201 USD olmuş. İşlem gördüğü tüm platformlarda güven endeksi yüksek olan OOKI kullanıcılar tarafından sevilen bir coin olduğunu kanıtlamış diyebiliriz. 1 OOKI anlık değeri 0.03436 USD. Bu da son 24 saatte %22’lik bir düşüş yaşadığını gösteriyor.

Kullanıcılara ödünç alma, ödünç verme faiz kazanma gibi artıları olan OOKI’de ödünç alınan fonlarda sabit faiz oranı uygulanıyor. Sabit faiz ise kullanıcıların borçlanma maliyetlerini ön görerek daha rahat hareket etmesine olanak sağlıyor. Böylece stake etmek, daha çok işlem yapmak gibi coini besleyecek konuların da önü açılmış oluyor. OOKI Protokolü sözleşmesini incelemek yatırım aşamasında oldukça faydalı olacaktır. Kısıtlı işlem yapılması olumsuz gibi görünse de piyasa değeri ile bu olumsuzluğu görmezden gelebilirsiniz.

Ooki Coin Geleceği

Ooki coin nedir
Ooki Coin geleceği hakkında genel yorumlar olumlu yönde.

Ooki Coin geleceği söz konusu olduğunda olumlu yorumlar yapabiliriz. Topluluk tarafından sağlıklı bir biçimde yönetilmesi ve büyük borsalar tarafından desteklenmesi artı yönler olarak ön plana çıkıyor. Yatırımcıyla iletişimde sıkıntı yaşamaması geniş kitlelere ulaşarak yükselmesine yardımcı olabilir. Yine de tüm yatırımlarınızda yapmanız gerektiği gibi OOKI yatırımınızda da sıkı bir takip ve analiz süreci geçirmenizi tavsiye ederiz.

Ooki Projesi, sürekli olarak yenilenmekte ve gelişmekte olan bir yapıya sahip. Güvene dayalı pek çok çalışmanın fikir birliği ile gerçekleşmesi de büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Bu yönleriyle Ooki’ye yükselecek diyebiliriz. Fakat DeFi yüksek rekabet ortamı ve mevcut konumu nedeniyle düşüşler yaşaması da mümkün görünüyor. En iyisi her akıllı yatırımcı gibi paranızı riski göze alarak yatırım yapmak. OOKI ümit vaat eden fakat şüpheyle yaklaşılması gereken bir konu gibi görünüyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir