Oyun

Vampyr Sistem Gereksinimleri

Vampyr sistem gereksinimleri

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Vampyr, oyuncular arasında bir efsane gibi yayıldıkça yayılıyor. Hikâyesiyle, kurgusuyla oldukça derinlikli bir içeriğe sahip olan oyun, teknik açıdan çok fazla iddialı olmasa da oyuncuların saatlerce vakit geçirmeyi sevdiği bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyun bu kadar popülerleşmişken ve oyunun detayları merak konusu olmuşken biz de sizin için Vampyr sistem gereksinimleri yazısını hazırladık. Yazımızda oyunun ihtiyaç duyduğu sistem gereksinimlerini araştırırken aynı zamanda içeriğine dair merak edilenleri de sunmaya çalıştık.

Vampyr Oyun Fragmanı

Oyunun fragmanını izlediğinizde kendinizi hikâyenin içinde bulmanız olası görünüyor. Etkileyici sahneleri ve gerçekçi kurgusuyla oyun daha ilk dakikadan sizi içine almayı başarıyor. Fragmanda 19. yüzyıl sokakları ve mimarîsi gayet gerçekçi yansıtılmış görünüyor. Vampir olan ana karakterin insanlarla verdiği savaş gösteriliyor. Kanlı canlı oluşturulan sahneler oyunun çekiciliğin arttırıyor. Ayrıca fragmanda görüldüğü üzere oyunda canavarlara da yer veriliyor.

Vampyr Oyun Özellikleri

Vampyr oyunu, 1918 yılında geçen bir hikâyeye dayandırılmış. Aksiyon dolu ve çok da akıcı olduğu fragman ve oyun videolarından da görebileceğiniz oyun uzun saatler sizi koltuğa kilitleyebiliyor.  Son günlerde kulaktan kulağa yayılan ve üzerindeki ilgiyi sürekli arttıran oyun Focus Entertainment tarafından 2018 yılında piyasaya sürüldü. Görsel efektleriyle heyecan yaratmayı başaran oyunun özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Oyunun Oynanabildiği Platformlar: XONE, PC, PS4 ve Anahtar.
  • Oyun Geliştiricisi: DontNod,
  • Oyun Türü: RYO, Aksiyon / Fantastik,
  • Oyunun Çıkış Tarihi:05.2018,
  • Oyunu Yayınlayan Şirket: Focus Entertainment.

Vampyr Oyun Hikâyesi

Vampyr oyun hikayesi
Vampyr sistem gereksinimleri uygun cihazlarla sağlandığı takdirde, akıcı bir hikaye örgüsüne kapılabilirsiniz.

Vampyr oyunu 1918 yılında Londra sokaklarında geçiyor. Oyuncular doğrudan ana karakterin yerine geçerek oyuna dâhil oluyor. Ana karakterin ismi Dr. Jonathan Reid. Dr.Jonathoan Reid olarak oyuncuların görevi ise oldukça çarpıcı. Bütün şehre yayılmış bir grip salgını var ve doktor bu salgını bitirmek için tedavi bulmaya çalışır. Doktorun bir de lâneti var ki oyunu en heyecanlı kılan da bu. Tedavi edip kurtarmaya çalıştığı insanlar aynı zamanda onun besin kaynağı. Tedaviyi bulmaya çalışırken doktor hastalarıyla beslenerek hayatta kalmak zorunda.

Vampir doktor Jonathan Reids bir taraftan hastalarının iyileşmesi için çare ararken bir taraftan da canını kurtarmak zorundadır. Bu sırada peşindeki ölümsüz skallar, canavarlar ve vampir avcıları da onu yakalamak için peşindedirler. Doktor Jonathan yetenekleri sayesinde karşısındakileri tanıyabiliyor. Aynı zamanda manipülasyon becerisine de sahip olan doktor, oyunun sonuna kadar hem hayatta kalma mücadelesi veriyor hem de içinde bulunduğu cendereden çıkmaya çalışıyor.

Sonuç olarak Londra’nın kurtuluşu için çalışacağınız bu oyunda amansız bir yaşam mücadelesi vermeniz için uzun uzun vaktiniz var. Oyun sırasındaki tercihlere göre değişen zaman sırıyla dilediğiniz kadar uzatabileceğiniz bir oyunla karşı karşıyasınız. Oyunu oynarken size verilecek yetenekler ise şöyle:

  • Doktorluk: Doktorluk yeteneği sayesinde birçok sorunla karşılaşsanız da çabucak çözebiliyorsunuz.
  • Sınırsız Besin: Ne kadar acı da olsa kurtarmaya çalıştığınız insanların her biri sizin için aynı zamanda besin kaynağı. Bu sayede sınırsız bir güç döngüsü elde edebiliyorsunuz.
  • Shape Londra: Bu özellik sayesinde Londra içinde sınırsız bir bağlantı ağı oluşturulabiliyor.

Vampyr Oyun Fiyatı

Vampyr oyununa Steam üzerinden ulaşmak mümkün. Hem bilgisayar hem de konsollar içi uyumlu versiyonları geliştirilen oyunun Steam üzerindeki fiyatı ise 190 TL olarak piyasaya sunulmuş durumda. Ayrıca içeriği hazırladığımız günlerde %75 indirimde olan ürünün fiyatı 47.50 TL olarak görünüyor. Zaman zaman indirimler gerçekleştiren oyun firmalarını bu gibi fırsatlar için sürekli takip etmekte yarar var.

Vampyr Sistem Gereksinimleri Neler?

Vampyr oyunu sistem gereksinimlerini araştıran oyunculara bir açıdan sürpriz olacak duyurumuz, otalamanın biraz üstü bilgisayarlarda bu oyunun oynanabileceği yönünde olacak. Elbette daha iyi bir performans için daha gelişmiş özellikler de öneriliyor. İşte Vampyr oyunu sistem gereksinimleri şöyle:

Minimum Vampyr Sistem Gereksinimleri

Önerilen Vampyr Sistem Gereksinimleri

Steam üzerinden indirdikten sonra kısa sürede kurulumunu gerçekleştirebileceğiniz oyunu elde etme için kampanyaları takip ederseniz her an bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.  Sistem gereksinimlerini de karşılıyorsanız gönül rahatlığı ile oyunu indirebilir ve kullanmaya başlatabilirsiniz. Doktor Jonathan Reids ile tehlikeli yolculuklara çıkıp Londra halkını kurtarmak oldukça eğlenceli bir uğraş gibi görünüyor.

Madem popüler bir oyun arayışındasınız, işte sizler için başka bir tavsiye: Second Extinction Sistem Gereksinimleri

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir