Sinema

Peaky Blinders 6. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Peaky Blinders 6. Sezon ne zaman çıkacak?

Peaky Blinders, dönem film ve dizi severlerinin her sene takip ettiği oldukça önemli bir suç-drama dizisidir. 5. Sezonun yayınlanmasından hemen sonra takipçiler de 6. Sezonu beklemeye başladılar. Ancak pandemi döneminin bütün film ve dizilerin çekim takvimlerini etkilemesi yüzünden 6. Sezonun çekimleri de doğal olarak etkilendi. Bu yüzden izleyiciler, “Peaky Blinders 6. Sezon ne zaman çıkacak?” diye oldukça meraklılar. Bu yazımızda hem bu konuya hem de yeni sezonla alakalı güncel bilgilere değineceğiz. Çünkü 6. Sezon Peaky Blinders ile ilgili göreceğimiz son şey olmayacak.

Bilmeyenler için diziyle alakalı kısa bir tanıtım da yapalım. Peaky Blinders, 1. Dünya Savaşı sonrası İngiltere içinde faaliyet gösteren bir çeteyi anlatmaktadır. Dizinin adı da çetenin adından geliyor. Steven Knight’ın senaryosunu yazdığı dizide çetenin lideri olan Thomas Shelby karakteri ve aile üyelerinin draması işleniyor. Bunun yanında bir suç çetesi oldukları için düşmanları ile olan çatışmaları da suç türünde diziler sevenleri tatmin edecektir.  Öte yandan dönem dizisi severler için de 1. Dünya Savaşı sonrası İngiltere’sini yakından görebilecekleri bir ortam da sunuyor. 2019 yılında beşinci sezonu çıkan dizi kadrosunda da birçok başarılı oyuncuyu bulunduruyor.

İzlemeyenler için bu kısımdan sonrası dizi hakkında spoiler içerebilir.

6. Sezon Ne Zaman Çıkacak ve Kaç Bölüm Olacak?

6. Sezon Ne Zaman Çıkacak ve Kaç Bölüm Olacak?
6. sezon çok yakında sevenleri ile buluşuyor.

Beşinci sezonun inişli çıkışlı hikâyesinin ardından hayranlar 6. sezonu merakla beklemeye başladılar. Dizinin yazarı Steven Knight, 6. sezonun hayranlar tarafından sevileceğine oldukça emin. Dizinin bu sezonla sona ereceğini ancak hikâyenin devam edeceğini söyleyen Knight, yeni projelerin sözünü de böylece vermiş oluyor. Bu projeler içinde film projeleri de bulunmaktadır. BBC News ile konuşan yazar, yedinci bir sezon yerine diziyi beyaz perdeye taşımanın daha iyi bir fikir olacağını söyledi. Zaten hayranlar da dizinin sinematografisi yanında Oscar Ödülleri’ne yaraşır oyunculukları yüzünden bir film olarak izlemeyi sevecektir. Bunun yanında dizide gördüğümüz sevilen oyuncular hakkında yeni hikâyelerin olacağı diziler de düşünülüyor. Ancak bunlar spin-off şeklinde değil kendilerine özel olacaklar.

Bütün bunlar sevenlerin 6. sezon için hevesini arttırsa da yeni sezon için henüz bir çıkış tarihi belirlenmedi. Yine de elimizde bazı ipuçları da bulunuyor. Kadroya yeni katılan oyunculardan Conrad Khan, Radio Times programında Şubat ayında dizinin çıkabileceğini söylemişti. Variety ile konuşan yazar Steven Knight dizinin 2022 Bahar döneminde çıkacağını doğruladı. Bu yüzden Mart ve Haziran arasında bir çıkış zamanı olacağını tahmin edebiliriz. Yine de bekleyip göreceğiz ve oyuncuların düşüncesine göre beklememize de değecek. Billy Grade karakterini canlandıran Emmett Scanlan, Digital Spy’a yeni sezonun harika olacağını söyledi.

Bölümler konusunda da beş sezondur devam eden 6 bölüm durumunun bu sezonda da bozulmayacağını tahmin ediyoruz. Hatta ilk bölümün isminin “Black Day” olduğunu da Anthony Byrne’ın Instagram paylaşımdan dolayı biliyoruz. Byrne’ın Digital Spy ile olan röportajından ilk ve son bölümün diğer bölümlere göre daha uzun olacağı da kesin.

Yeni Sezonda Kimler Var?

Yeni Sezonda Kimler Var?
Ünlü oyuncu Anna Taylor Joy da yeni sezonda yer alıyor.

Beşinci sezon sonunda yaşanan olaylarla ilgili kaldığı yerden devam edecek olan dizi kadrosunda doğal olarak beşinci sezonun kahramanları yer alacak. Yani Sam Claffin’i faşist politikacı Oswald Mosley karakteri ile göremeye devam edeceğiz. Bunun yanında hayranların çok sevdiği Alfie Solomons karakteri de Tom Hardy ile birlikte yeniden ekranlarda olacak. Tommy ile yaşadıkları karmaşık dost-düşman ilişkisini izleme konusunda birçok hayran oldukça hevesli.

Birçok yeni isim yeni sezonda kadroya katılıyor ve bu konuda heyecanlanmamız gereken isimler de var. Henüz hiçbirinin hangi rolde olacaklarını bilmesek de Black Mirror ile dikkat çeken Conrad Khan ve Amber Anderson’ın yanında Animal Kingdom’dan James Frecheville yeni sezonda ekranlarda olacak. Asıl büyük bomba ise Venom: Let There be Carnage ve Line of Duty’de oynamış olan Stephen Graham oldu. Fragmandan dolayı oldukça önemli bir rolde olacağını biliyoruz ancak yazar Knight bu konuyla alakalı başka hiçbir bilgi vermemekte ısrarcıydı.

Bunlarla birlikte yeni sezonda olmayacak oldukça önemli bir karakter de Polly Gray olacak. Helen McCrory’nin 2021 Nisan’daki ölümünden dolayı kendisinin karakterini artık göremeyeceğiz. Rahatsızlığı nedeniyle 6. sezon için hiçbir sahne çekemediği de Cillian Murphy tarafından doğrulanmıştı. Kadroda yer alan diğer isimler de şu şekilde:

  • Lizzie Shelby – Natasha O’Keeffe
  • Finn Shelby – Harry Kirton
  • Johnny Dogs – Packy Lee
  • Isaiah – Daryl McCormack
  • Billy Grade – Emmett J. Scanlan
  • Gina Gray – Anya Taylor-Joy

Kate Philips’in sette görülmesinden sonra Linda Shelby karakterinin de yeni sezonda olacağını biliyoruz. Tommy’nin beşinci sezonda hayallerinde Grace’i görmesinden ötürü Annabelle Wallis’in de görüneceğini tahmin edebiliriz.

6. Sezon Neler İçeriyor?

6, sezon
Brad Pitt, Snoop Dogg ve A$AP Rocky gibi isimlerin de 6. sezonda yer alacağı konuışuluyor.

Çıkan fragmandan dolayı yeni sezonda neler olabileceği konusunda birkaç fikrimiz var. Ancak bu konuda asıl güzel haber yeni sezonda cameo yapabilecek olan ünlü oyuncular. Birçok ünlü oyuncunun dizide yer almak için yazar Steven Knight ile görüştüğünü söylemesi bu konuda umutlarımızı da arttırıyor. Hali hazırda yazar, görüştüğü bazı isimlerin Samuel L. Jackson, Brad Pitt, Snoop Dogg ve A$AP Rocky olduğunu söyledi. Kesin olarak hangileri dizide yer alacak bilmiyoruz ancak her biri birbirinden heyecan verici isimler.

Eğer bu tarz yapımları izlemekten hoşlanıyorsanız Son 50 Yılın En İkonik Mafya Filmleri yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir