Teknoloji

Reeder P13 Blue Max Pro İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Reeder P13 Blue Max Pro inceleme

Akıllı telefonlar artık günlük hayatın vazgeçilmez cihazlarından birisi olmuş durumda. Yaşamımızdaki çoğu aktiviteyi akıllı telefon aracılığıyla ayarlıyor veya uyguluyoruz. Bu içeriğimizde sizler için Reeder P13 Blue Max Pro inceleme yazısı hazırladık ve kullanıcı yorumlarını değerlendirdik. Fiyat konusunda uygunluğu sayesinde kullanıcıların ilgisine çeken bu model ücretine göre sunduğu özelliklerinden dolayı dikkat çekici bir model haline geldi. Yeterince meraklandıysanız telefon incelemesine geçebiliriz.

Reeder P13 Blue Max Pro İnceleme

Reeder’ın bu modeli öncelikle yüksek kapasiteli bir bataryaya sahip olmasıyla öne çıkıyor. 5380 mAh batarya kapasitesi sayesinde uzun süreli kullanımlarda kullanıcıyı tatmin ediyor. Çok fazla ağır olmasa da uzun vade de eli yoran 220 gramlık bir ağırlığa sahip.

Renk seçenekleri:

  • Beyaz
  • Kırmızı
  • Mavi
  • Yeşil olmak üzere 4 seçenekten oluşuyor.

Reeder P13 Blue Max Pro fiyat performans konusunda iyi bir denge yakalamış gibi gözüküyor. Ücretine göre sunduğu özellikler kullanıcıların ilgisini çekmeye yetiyor. Bütçe dostu olması ve çoğu konuda özelliklerinin rakiplerinin gerisinde kalmaması bu yarışta tercih edilmesinin başlıca nedenleridir. Bu bütçeye göre sahip olduğu sade tasarım ve geniş ekranı dış görünüş olarak da başka bir artı puan sağlıyor.

Reeder P13 Blue Max Pro Ekran Boyutu

Reeder P13 Blue Max Pro ekran boyut
Reeder P13 Blue Max Pro ekran boyutu 6.55 inçtir.

Şık ekran tasarımları kullanıcılar için her zaman önemli olmuştur. Telefonun ekranının geniş olması yapılabilecek etkinliklerin sayısını ve verimini arttıran yegâne unsurdur. Bu model bir önceki modeli olan Reeder P12 akıllı telefonunda bulunan 5.5 inç ekranı alıp 6.55 inçe kadar çıkartarak kullanıcıların bu konudaki isteklerine kulak vermiştir. Reeder P13 Blue Max Pro ekran boyutu sonunda tatmin edici bir genişliğe ulaşmış.

Reeder P13 Blue Max Pro Depolama Özellikleri

Reeder P13 Blue Max Pro depolama açısından da fiyatına göre iyi bir kapasite sunabiliyor. 128 GB’lık depolama alanı her ne kadar artık ortalama seviyede olsa da çoğu kullanıcı için yeterli bir sayı gibi duruyor. Bunun dışında model harici depolamayı da destekliyor. Bu sayede depolama alanını yetersiz bulan kullanıcılar isterlerse bir SD kart sayesinde bu sorundan kurtulabilirler. Kullanıcı yorumlarına göre söylemek gerekirse harici depolama ile ilgili tek dezavantaj, giriş yerinin arka kapağın içinde olması. Çoğu kullanıcı bu kapağın açılmasının kolay olmadığını düşünüyor.

Reeder P13 Blue Max Pro Kamera Özellikleri

Reeder P13 Blue Max kamera
Reeder P13 Blue Max, 4 çeşit kamera barındırıyor.

Yeni nesil telefonlarda kamera kalitesi en önemli konulardan biridir. 4 çeşit kamera barındıran bu model diğer popüler modellerdeki klasikleşmiş kamera teknolojisini kendi tarzıyla kullanmış gibi gözüküyor. Bu 4 kamerası özellikleriyle şunlardır:

  • 48 MP çözünürlüğe sahip ilk arka kamera. Bu kameranın portre modu sayesinde yüzünüzün daha iyi görünmesini sağlayabilir, HDR özelliği sayesinde daha kaliteli fotoğraflar çekebilir veya otomatik odaklama modu sayesinde ekstra çaba harcamadan odaklanacağı nesneyi telefonun kendisinin belirlemesini sağlayabilirsiniz.
  • 8 MP’lik 2. arka kamera ile ekstra geniş açı özelliği sayesinde daha yüksek derecede alanı kapsayan fotoğraflar alabilirsiniz. Aynı anda fotoğrafa almak istediğiniz geniş bir sahne için bu kamerayı kullanabilir ve iki fotoğrafla uğraşacağınız işi tek çekimde halledebilirsiniz.
  • 2 MP’lik çözünürlüğü ile 3. arka kamera sayesinde çok yakın mesafelerden net çekimler elde edebilirsiniz. Bu kameranın özel yeteneği sayesinde makro çekimler yapabilir ve küçük nesneleri kamera aracılığıyla inceleyebilirsiniz.
  • En son olarak ön kamera. 8MP görüntü çözünürlüğü sayesinde kaliteli özçekimlere sahip olabilirsiniz. Derinlik algısı özelliğine sahip bu kamera bir insan gözü gibi uzaklığı algılayıp ona göre görüntüyü netleyebiliyor.

Kamera ve görüntü alma konusunda iyi iş çıkaran Reeder P13 Blue Max Pro fiyatına göre iyi iş çıkarmış. Kâğıt üzerinde iyi özelliklere sahip bu telefonun gerçek hayatta nasıl bir performans vereceğine kullanıcı yorumlarını inceleyerek karar verebilirsiniz.

Reeder P13 Blue Max Pro Performansı

Bir telefonun özellikle donanım anlamda performansını ölçmek için genellikle mobil oyunlardaki kabiliyeti göz önüne alınır. Reeder P13 Blue Max Pro bu konuda sahip olduğu donanım sayesinde bu işin üstesinden gelebilmektedir. Mobil oyuncular arasında üne sahip PUBG ve COD: Mobile’da akıcı bir deneyim yaşatan bu telefon çoğu kullanıcının beklentilerini karşılamaktadır. Zaten 6 GB’lık RAM ve 8 çekirdekli bir işlemciye sahip olması kâğıt üzerinde yüksek bir güce sahip olduğunu işaret ediyor.

Reeder P13 Blue Max Pro Fiyatlandırma

Reeder P13 Blue Max Pro Fiyatlandırma
Reeder P13 Blue Max Pro, piyasadaki benzerlerine kıyasla uygun fiyatlarda satışa sunuldu.

Fiyatına göre iyi özelliklere sahip olmasıyla bilinen bu model piyasadaki diğer markalardan daha ucuz ücretlere sahip. Ucuz ücret politikası bu modelin öne çıkmasının ana nedenlerinden biri. Reeder P13 Blue Max Pro fiyatları artan kur değerlerine rağmen her zaman alınabilir düzeyde kalmıştır.

Reeder P13 Blue Max Pro Kullanıcı Yorumları

Online alışveriş sitelerindeki Reeder P13 Blue Max Pro kullanıcı yorumları incelenirse çok iyi bir izlenim bırakmamış olduğu görünür. Fiyatına göre sunduğu yüksek donanım özellikleri kullanıcılar tarafından beğenilse de kronik olarak yaşadığı bazı yazılım sorunları müşterilerinin moralini bozmuş gibi. İlk günlerde belirtilen kullanıcı deneyimleri umut verici olsa da orta vadede yazılımsal sorunlar ciddi problem oluşturuyor. Donma, ısınma ve ani kapanma gibi genel sorunlar online platformlarda düşük puan almasını sebep olmuş. Bu model genel bağlamda kötü bir izlenime sahip gibi duruyor.

Farklı telefon önerileri almak istiyorsanız, Casper VIA E4 İnceleme: Fiyat ve Özellikleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Reeder P13 Blue Max Pro nerenin malı?

Ülkemizdeki cep telefonu ve tablet bilgisayar firması olan Reeder, Samsun'daki fabrikasında ürünlerini üretiyor. Geçtiğimiz günlerde de üretilen yeni akıllı telefonu "P13 Blue Max Pro" piyasaya sürüldü.

Reeder P13 Blue Max Pro çift hatlı mı?

Reeder P13 Blue Max Pro, çift hat özelliğine sahip bir telefon olarak tasarlanmıştır.

Reeder P13 Blue Max Pro nasıl bir telefon?

Fonksiyonel ve estetik tasarımı yanında Reeder P13 Blue Max Pro, fiyat performans olarak da avantajlı telefon seçeneklerinden birisidir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir