Oyun

Satisfactory Sistem Gereksinimleri

Satisfactory Sistem Gereksinimleri

Bir gezegeni keşfetmek ve kaynakları toplayarak yönetimini yapmak ilginizi çekiyorsa Satisfactory oyununda karmaşık bir tedarik zinciri kurup kendi ekosisteminizi yaratabilirsiniz. Coffee Stain Studios’un başyapıtı olan Satisfactory, tüm bunları eğlenceli bir şekilde yapmanıza imkan verir. Eğer oyunun bilgisayarınızda çalışıp çalışmayacağını öğrenmek istiyorsanız Satisfactory sistem gereksinimleri hakkında verdiğimiz bilgileri inceleyebilirsiniz.

Satisfactory Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Satisfactory Sistem Gereksinimleri
Satisfactory, güncel olmayan bilgisayarlarda bile kolaylıkla oynanabilir.

Satisfactory sistem gereksinimleri açısından birkaç öncesinin ekran kartı ve işlemcilerine sahip her bilgisayarın çalıştırabileceği bir oyundur. NVIDIA GeForce GTX 660 ekran kartıyla bile oyunu oynayabilirsiniz. Aynı şekilde işlemci tarafında da minimum i5-3570K’ya sahip olmanız yeterlidir. Depolama içinse en az 20 GB boş disk alanına ihtiyacınız vardır. Windows 7 veya üstü herhangi bir 64 bit PC sisteminde de oyun çalışacaktır. Genel olarak oyunun minimum sistem gereksinimlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660
  • İşlemci: Intel Core i5-3570K
  • Depolama: 20 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 or later (64-Bit)

Minimum yukarıdaki gereksinimleri karşılayan bir bilgisayara sahipseniz Satisfactory’i cihazınızda oynayabilirsiniz.

Satisfactory Kaç FPS Alırım?

Bir önceki başlıkta Satisfactory için minimum sistem gereksinimlerini paylaştık. Peki tatmin edici FPS sayıları almak için nasıl bir sisteme ihtiyacınız vardır? İnternette çeşitli FPS ölçme araçları bulunur. Bu araçlardan birini indirerek cihazınızın Satisfactory’den kaç FPS alabileceğini öğrenebilirsiniz. Ancak genel olarak FPS oranları bilgisayarınızın donanıma göre şu şekilde değişir:

  • RTX 3070 & Intel i7 10700: 220 FPS
  • RTX 3070 & Intel i7 10700F: 127 FPS
  • RTX 3060 & Intel i5 10400F: 118 FPS
  • GTX 1650 & Intel i5 10400F: 97 FPS
  • Quadro 2000M & Intel i5 2540M: 84 FPS

Eğer yukarıdaki donanımları barındıran bir bilgisayarınız varsa ortalama alacağınız FPS’ler bunlardır.

Ghostwire: Tokyo sistem gereksinimleri hakkında bilgi edinmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Satisfactory Nasıl Bir Oyun?

Satisfactory, üretmeye ve keşfetmeye dayalı bir açık dünya, birinci şahıs bakış açısına sahip bir endüstriyel simülasyon oyunudur. Oyunun temel amacı, oyuncuların bir gezegenin kaynaklarını toplayarak ve bu kaynakları kullanarak otomatik fabrikalar kurmalarını sağlamaktır.

Oyun, uzayda bir gezegene iniş yapan bir oyuncuyla başlar. Oyuncunun ilk görevi, çevreyi keşfetmek, kaynakları toplamak ve basit yapılar oluşturmaktır. İlk yapılar, daha karmaşık yapılar ve makineler yapmak için gerekli olan materyalleri üretir. Oyuncu, fabrikasını daha fazla ve daha karmaşık yapılar üretebilecek şekilde genişletirken daha fazla kaynak toplamak ve daha büyük ve etkili bir tedarik zinciri oluşturmak için zaman zaman çevreyi keşfetmek zorunda kalır.

Satisfactory hakkında belirtilebilecek en önemli şeylerden biri, oyuncuların kendi hedeflerini belirleyebilmesidir. Oyun, belirli bir hikaye veya sona doğru ilerleme olmaksızın, oyunculara bir dizi hedef ve proje sunar. Ayrıca çok oyunculu oynamak da mümkündür. Böylece arkadaşlarınızla birlikte çalışabilir ve birlikte fabrikalar kurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Satisfactory Mac veya Linux Üzerinde Oynanabilir mi?

Maalesef, Satisfactory sadece Windows işletim sistemi için geliştirilmiştir. Ancak, bazı oyuncular, uyumluluk katmanları veya çift önyükleme yöntemleri kullanarak oyunu Mac veya Linux üzerinde çalıştırma başarısı göstermiştir. Bu tür yöntemler genellikle gelişmiş teknik bilgi gerektirir ve her zaman sorunsuz bir oyun deneyimi sağlamayabilir.

Satisfactory Çok Oyunculu Oynanırken Sistem Gereksinimleri Değişir mi?

Çok oyunculu mod genellikle daha fazla işlemci ve ağ kaynağı gerektirir. Ancak genellikle oyun performansınız internet hızınıza ve kalitenize bağlıdır.

Satisfactory Konsollarda Var mı?

Hayır. Oyun şu an için yalnızca PC ekosisteminde bulunuyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir