TeknolojiMüzik

Spotify Son Dinlenenler Nasıl Silinir?

Spotify Son Dinlenenler

Spotify tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın olarak kullanılan, İsveç merkezli müzik ve podcast uygulamasıdır. Dünya çapında milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Spotify, hem mobil hem de web uygulamasına sahiptir. 2006 yılından itibaren kullanıma sunulan Spotify, eşsiz algoritmasıyla kullanıcılarına kesintisiz müzik deneyimi sunmaktadır ve birçok farklı özelliğe sahiptir. Spotify kullanıcıların cevabını merak ettiği başlıca sorular arasında, “Spotify son dinlenenler nasıl görüntülenir ve nasıl silinir?” soruları yer alır. Biz de bu içeriğimizde Spotify kullanıcıları için konunun ayrıntılarına yer verdik!

Spotify Son Dinlenenler Nasıl Görüntülenir?

Spotify Son Dinlenenler
Son dinlenenleri görüntülemek oldukça basittir.

Spotify hesabınız dinlediğiniz bütün şarkıları, albümleri, podcastleri ve size ait diğer tüm bilgileri kayıt altına almaktadır. Bu nedenle dilediğiniz takdirde bu bilgilere erişim sağlamanız ve silmeniz mümkündür. Spotify mobil uygulamasında dinleme geçmişinin nerede olduğunu öğrenmek isteyenler arasındaysanız, hazırladığımız adımları takip ederek Spotify son dinlenenler listenize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  • Spotify hesabınıza giriş yapın.
  • Mobil cihazınızdan veya masaüstü uygulamasından Spotify’e girerek Anasayfa’yı açın.
  • Mobilde Android ve iPhone, masaüstünde ise Windows ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarınız üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sağ üst kısımda bulunan (görselde kırmızı ile işaretlenmiştir) sembole tıklayarak Spotify son dinlenenler listenize ulaşmanız mümkündür.

Buradan son zamanlarda dinlediğiniz şarkı, albüm ve podcastleri görüntüleyebilirsiniz.

Spotify’da Dinleme Geçmişi Silme

Spotify Son Dinlenenler
Spotify son dinlenenler basit birkaç adımla silinebilir.

Spotify son dinlenenler listesinin görüntülenmesi işleminin aksine, listede yer alan şarkıların silinmesi yalnızca bilgisayar üzerinden görüntülenebilmektedir. Üzerinde durulması gereken bir diğer nokta, bilgisayarda kaldırılan Spotify son dinlenenler listesinin, mobilde halen gözükmeye devam edeceğidir. Eğer Spotify son dinlenenler listenizde görüntülenen parçaları silmek isterseniz, izlemeniz gereken dört adım bulunmaktadır.

Spotify Hesabınıza Giriş Yapın

Windows veya Mac bilgisayarınızda Spotify uygulamasını açın.

Son Oynatılan Sekme

Anasayfayı açtığınızda ekranın sol tarafında birçok seçeneğin yer aldığı bir menü bulunmaktadır. Bu menüde yer alan seçenekler arasından son oynatılan sekmeyi bulun ve üzerine tıklayın.

Çalma Listelerini Görüntüleme

Son oynatılanların yer aldığı sekmeye giriş yaptığınızda çalmış olduğunuz tüm çalma listeleri, şarkı ve podcastler karşınıza çıkacaktır. Farenizle silmek istediğiniz şarkının kapağının sağ üst kısmında yer alan üç nokta sembolüne tıklayın.

Son Oynatılanları Kaldır

Üç nokta sembolüne tıkladığınızda açılan “Son oynatılanları kaldır” seçeneğine tıklayın. Böylece ilgili albümü Spotify son dinlenenler listenizden kaldırmış olacaksınız. Ancak ne yazık ki son dinlenenler listesini tek seferde temizlemenin bir yolu yoktur. Kaldırmak istediğiniz başka şarkı, albüm veya podcast varsa aynı adımları tekrarlayabilirsiniz.

Spotify Gizli Oturum Özelliği

Dijital müzik platformu Spotify, dinlediği müziği gizli tutmak isteyenler için gizli oturum özelliği sunmaktadır. Eğer dinlediğiniz müziklerin takipçileriniz tarafından görülmesini istemiyorsanız gizli oturum özelliğinden yararlanabilir, her seferinde dinleme geçmişini silme zorunluluğundan kurtulabilirsiniz.

Eğer Spotify uygulaması sizin için yeterince iyi değilse Ücretsiz Müzik Dinleme Uygulamaları [Tam Liste] adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify istatistiklerimi nasıl görebilirim?

Spotify uygulamasının web sitesi üzerinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Spotify dinleme aktivitesi ne demek?

Spotify üzerinden takipleştiğiniz arkadaşlarınız sizin anlık olarak hangi şarkıyı dinlediğinizi görebilirler. Bu duruma dinleme aktivitesi denir.

Spotify çalma listemi kim dinliyor?

Eğer takip ettiğiniz kişilerden biri sizin listenizi dinliyorsa bunu dinleme aktivitelerini gösteren sekmeden öğrenebilirsiniz. Ancak takip etmediğiniz biri listenizi dinlediğinde bunu öğrenebilmeniz ne yazık ki mümkün değildir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir