Sinema

Squid Game 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Squid Game 2. sezon ne zaman çıkacak

Güney Kore yapımı bir Netflix dizisi olan Squid Game, ikinci sezonu için büyük bir beklenti yaratmıştı. İzleyiciler üzerinde yarattığı sarsıcı etkiden sonra seyirciler arasında fenomenleşen dizi, kısa süre içinde bir başyapıta dönüştü. İlk sezonuyla akıllara kazınan yapım için şimdi gözler yeni sezona çevrildi. Peki, Squid Game 2. sezon ne zaman çıkacak? Sevilen dizinin ikinci sezonuna dair bütün ayrıntılar yazımızda…

Squid Game Nedir?

2021 sezonunda Netflix’te yayınlanan ve kısa sürede milyonlarca izleyicinin dikkatini çeken Squid Game, Güney Kore yapımı bir dizidir. Senaristliğini ve yönetmenliğini Hwang Dong-hyuk’un üstlendiği ve çarpıcı konusuyla kısa sürede dünya gündemine oturan dizi, dünyada ve Güney Kore’de artan yoksullaşmanın izini sürüyor.

Güney Kore’de çocukların oynadıkları “kalamar” yani Squid Game oyununu merkezine alan dizide çocukların oyun dünyası, yetişkinlerin vahşet alanına dönüşüyor. Yayınlandığı ilk haftalarda dijital mecraların en çok izlenen dizilerinden biri haline gelen Squid Game, yoksullaşan insanların çaresiz kaldıkları için canları pahasına girdikleri ölümcül oyunu anlatıyor.

Squid Game Neden Bu Kadar Çok Sevildi?

Squid Game Neden Bu Kadar Çok Sevildi?
Squid Game’in özgün konusu dizinin popülerleşmesine katkıda bulunmuştur.

Squid Game, dünya genelinde artan yoksulluğa önemli derecede özgün bir eleştiri getirdi.  Seyircilerin kendilerini bulduğu kurguda insanlar arasındaki uçurum oyunlar üzerinden son derece etkileyici bir şekilde yansıtılmıştı. Gerek oyuncu seçimleriyle gerekse kurgusal yapısıyla seyirciyi heyecandan heyecana sürükleyen dizinin bu kadar sevilmesine dair birçok yorum bulunuyor. Kimilerine göre yapıma duyulan ilgi, çocuk oyunlarının yetişkinlerin dünyasında dönüştüğü korkutucu atmosferden kaynaklanırken; kimilerine göreyse sadece doğru zamanda çıkmıştı. Peki, dizinin yeni sezonuna dair yeni gelişmeler neler?

Squid Game 2. Sezon için Yoğun İstek Var

Ses getiren Netflix dizisi Squid Game, aslında dizinin yaratıcısı Hwang Dong-hyuk tarafından 2008 yılında kaleme alınmıştı. 10 yıldan fazla bir süre kimsenin kabul etmediği proje, nihayet Netflix’in onaylamasıyla 2021 yılının Ekim ayında gösterime sunuldu. Kısa süre içinde büyük yankı uyandıran yapım için yönetmen Hwang Dong-hyuk, projesinin doğru zamanı bulmasından mutlu olduğunu belirtirken dizinin gördüğü ilgiyi insanların kendi sorunlarıyla yüzleşmesi olduğunu söylemişti.

Squid Game 2. Sezonu Gelecek mi?

Squid Game 2. Sezonu Gelecek mi?
Squid Game 2. sezonu hakkında henüz kesin bir karar yok.

Squid Game 2. Sezon için seyirciler oldukça istekli görünüyor. Daha önce diziyle benzer başarıları yakalayan La Casa De Papel dizisi de yayınlandıktan sonra kısa süre içinde rekorlar kırmıştı. Kırdığı rekorların ardından yapım tam 5 sezon boyunca devam etti. Şimdi ise Squid Game için seyirciler merak içinde. Dizinin ikinci sezonu için daha önce yönetmen Hwang Dong-hyuk, henüz aklında yeni sezon için bir hikâye fikri olmadığını ve bir teklif almadığı belirtmişti.  Dizinin ikinci sezonunun yapılacağına dair ilk işaretler ise yine yönetmen Dong-hyuk tarafından verildi.

Squid Game 2. Sezon Olabilir

Yönetmen Hwang Dong-hyuk, Squid Game’in başarısının hala konuşulduğu bu günlerde dizinin ikinci sezonuna dair soruları yanıtladı. Daha önce ikinci sezonla ilgili bir çalışması olmadığını ve kısa vadede yapmayı düşünmediğini söylemişti. Aradan geçen zamanda kararları değişen yönetmen bu kez verdiği röportajda ikinci sezona sıcak bakmaya başladığını söyledi. Yönetmen, dizi için gösterilen yoğun ilgiyi takip ettiğini ve gelen taleplerin çoğalması nedeniyle proje için heyecanlandığını ifade etti. Henüz resmileşmiş bir şey olmadığını belirten yönetmen, kurgu için seçenekleri değerlendirmeye başladığını da belirtti.

Dong-hyuk, ikinci sezona dair soruları yanıtlarken oldukça önemli bir ipucu da verdi. Yönetmen, aklındaki yeni sezon hikayesi için maskeli grubun başındaki Frontman’in hikayesine odaklanmayı düşündüğünü belirtti.

Yönetmen dizinin ikici sezonu için ilk işaretleri verirken Netflix’ten henüz konuya dair bir açıklama ya da tarih bilgisi paylaşılmadı.  Bu durumda dizinin hayranlarına yeni sezonun geleceği müjdesinin yakın zamanda Netflix tarafından verilebileceğini söyleyebiliriz.

Squid Game Oyuncuları

Squid Game Oyuncuları
Squid Game’i izlerken birçok muhteşem oyunculuk görebilirsiniz.

2021 Ekimi’nde yayınlandığından beri gündemden düşmeyen ve çok büyük bir kitleye hitap etmeyi başaran Squid Game, bu başarısını büyük ölçüde muhteşem oyunculuklara borçlu. Dizide rol alan oyuncuları ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Lee Jung-jae
  • Anupam Tripathi
  • Jung Ho-yeon
  • Kim Joo- ryoung
  • Yeong-su
  • Park Hae-soo
  • Wi Ha-joon
  • Heo Sung-tae

Dünya çapında büyük yankı uyandıran Squid Game, yeni sezon için yapılan açıklamayla seyircileri şimdiden beklenti içine soktu. Dizi hakkında yeni gelişmeleri yakında daha detaylı olarak Netflix’ten alabiliriz.

Diziyi severek takip ediyorsanız Squid Game Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımıza da bakmanızı öneririz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir