Sinema

The Seven Deadly Sins 5.Sezon Ne Zaman Çıkacak?

The Seven Deadly Sins

Anime tutkunları “The Seven Deadly Sins 5.Sezon ne zaman çıkacak?” diye merakla beklerken müjdeli haber Netflix’ten geldi. İple çekilen dizinin 5. sezonu Netflix’te yayınlandı ve sevenleri tarafından oldukça ilgi gördü.

İlk olarak 2014 yılında yayınlanan The Seven Deadly Sins hem anime tutkunlarını hem de bu tür dizilere yeni başlayanları, ilgi çekici konusuyla kendine çekmeye başarmıştı. İlk bölümünden bu yana kendini izlettirmeyi devam ettiren dizi yeni bölümlerinde de sürükleyiciliğini koruyor.

The Seven Deadly Sins’in Konusu Nedir?

The Seven Deadly Sins, Kutsal Şövalyeler adlı topluluğun Britanya kralına darbe yapmasıyla Prenses Elizabeth’in harekete geçerek 7 Ölümcül Günah adı verilen 7 güçlü şövalyeyi görevlendirilmesini konu alıyor.

7 Ölümcül Günah ise geçmişte Britanya Krallığı’nı yok etmek için girişimde bulunmuş fakat Kutsal Şövalyeler tarafından engellenmişlerdir. Dizideki zaman diliminde ise olaylar tersine dönmüş, 7 Ölümcül Günah bu sefer Kutsal Şövalyelere karşı krallık tarafında savaşmaya başlamıştır.

The Seven Deadly Sins
The Seven Deadly Sins, epik bir anime; güçlü karakterlerin destansı mücadelesi.

The Seven Deadly Sins‘e yeni başlayacak olanlara dizi hakkında bazı ipuçları vermek gerekirse şunları sayabiliriz:

  • Toplamda 5 sezon olan dizinin her bölümü 25 dakika. Bölümlerin çok uzun olmaması izleyici için çok daha çekici ve izlenebilir olmasını sağlıyor. Özellikle kısa mola aralarında izlemek için birebir!
  • Anime sevenlerin yanı sıra farklı türlerin izleyicilerini de kendine çeken The Seven Deadly Sins, başarılı kurgusunu tarihte önemli olaylarıyla bilinen Britanya’dan alıyor. Britanya’nın ve Prenses Elizabeth’in adının geçtiği bir kurgu elbette seyircileri hızlı bir şekilde yakalamayı başarıyor.
  • Birçok anime dizisi gibi The Seven Deadly Sins de aksiyonlu ve hareketli bölümleriyle hızlıca tüketiliyor. Seyircinin sıkılmayacağı bir olay örgüsüne sahip dizinin en çok da bu yönü sevenlerini kendisine bağlıyor.
  • The Seven Deadly Sins’in 5. yani son sezonu da diğer sezonları kadar merak uyandırıcı, bu yüzden baştan sona aynı solukta izlemek için birebir!

Özellikle anime dizilere yeni başlayanlar için iyi bir giriş olacak The Seven Deadly Sins her yönüyle oldukça başarılı bir dizi. Sevenleri 5. sezonu izlemeye başlarken meraklıları ise ilk bölümleri için ekran başına geçti bile.

İçeriğimizi beğendiyseniz “Tomodachi Game 2. Sezon Ne zaman Çıkacak?” yazımız da hoşunuza gidebilir!

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir