GündemSinema

The Witcher Nightmare of the Wolf İncelemesi

The Witcher Nightmare of the Wolf incelmesi

Studio Mir tarafından Netflix için hazırlanan The Witcher Nightmare of the Wolf’un genel olay örgüsü de Rivyalı Geralt’ın akıl hocası ve başka bir Witcher’ın etrafında şekillenmektedir. Yapımcılığını Lauren Schmidt Hissrich’in üstlendiği filmin seslendirme kadrosunda ise Theo James, Lara Pulver, Graham McTavish, Mary McDonall gibi isimler bulunuyor. The Witcher Nightmare of the Wolf incelemesi içerisinde, sizler için yapıma dair pek çok detaya yer vereceğiz.

Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı olan The Witcher Nightmare of the Wolf, Netflix’in en iddialı animelerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kara komedi türündeki film, The Witcher dizisinin bir yan ürünü olarak ortaya çıktı ve şimdiden eleştirmenlerden tam not almayı başardı.

Görseller ve Konu

Spoiler vermeden bahsedecek olursak bu film, bir canlı aksiyon versiyonunun yapabileceğinden çok daha fazlasını yaptı. Aksiyon ve dövüş sahneleri oldukça iyi. Hikâye ise zaman zaman oldukça duygusallaşıyor. Uzun süredir Witcher hayranıysanız, muhtemelen nasıl biteceğini biliyorsunuzdur. Fakat bu durum, bu filmden zevk almanızın önünde bir engel teşkil etmeyecek.

Filmde karakterler ve seslendirme oldukça iyi bir düzeyde ve kimsenin tam olarak iyi ya da tamamen kötü değil. Filmde en kötü karakterlere bile sempati duyabilir ve klasik iyi/kötü kavramlarının dışına çıkarak farklı duyguları deneyimleyebilirsiniz.

Senaryo

Beau de Mayo, The Witcher dizisinin de senaryo yazarı olarak bu dizinin ve filmin temalarını gerçekten anlıyor ve onlarla zekice oynuyor.  Film bir ruha sahip olmayı başarıyor ve neredeyse anında karakterlere âşık olmanızı sağlıyor. Kısa da olsa çok dolu ama yine de akıcı ve kusursuz bir hikâye anlatımı var. Buna ek olarak, The Witcher Nightmare of the Wolf, dizinin 1. ve 2. Sezonları ile de bağlantılı. Bu durum The Witcher dizisinin hayranları için de bu filmi zevkli kılan başka bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Filmin yüzünüzde minik bir gülümseme bırakma ihtimali oldukça yüksek. Elbette The Witcher Nightmare of the Wolf’un bir kitap uyarlaması olduğunu unutmamak gerek. Tıpkı The Witcher dizisi ve bilgisayar oyunu gibi. Ancak film, kesinlikle diziden ve bilgisayar oyunundan etkilendiğini belli ediyor. Gerek müzikler gerek görsel oyunlar gerekse karakter yaratımı The Witcher hayranlarını tatmin edecek düzeyde.

The Witcher ile Benzerlikleri

the witcher
The Witcher Nigthmare of the Wolf – Netflix

The Witcher ve birçok eserinin hayranları Geralt’ı tanır ve sever. Ancak seyirciye nadiren öğretmeniyle ilgili hikayeler anlatıldı. Bu film The Witcher hayranlarına içten, ayrıntılı ve güzel bir bakış açısı vererek bu sorunu çözüyor. Bunu ise Vesemir’in kökenlerine güzel bir bakış atarak yapıyor. The Witcher Nightmare of the Wolf, bildiğimiz “kahramanın” övülen hocası Vesemir’in ne olduğunu anlatırken, Witcher tarihindeki kritik bir olayı duygusal ve epik bir anlatımla bize hiçbir şeyi bozmadan gösteriyor. Karakterler ilginç ve inandırıcı, aksiyonlar ise dudak uçuklatıcı derecede güzel. Ve hepsinin ötesinde, The Witcher Nightmare of the Wolf, Netflix’i onurlandıran en parlak animasyonlardan biri.

Seyirci Yorumları

Film birçok The Witcher hayranını tatmin etmişe benziyor. Anime türünde olması yenilikçi bir bakış açısı sağlıyor ve The Witcher evrenine farklı bir göz ile bakmanızı sağlıyor. Birçok farklı platformda filmle ilgili yorumlara rastlayabilirsiniz. Genel görüş, filmin gayet iyi yazıldığı ve görsellik bağlamında gayet tatmin edici olduğu yönünde.

Netlix’te izleyecek bir film arıyor ama bulamıyor musunuz? İşte aksiyonseverler için hazırladığımız heyecan dolu bir liste: Netflix Aksiyon Filmleri Listesi

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir