Oyun

theHunter: Call of the Wild Sistem Gereksinimleri

theHunter: Call of the Wild Sistem Gereksinimleri

Simülasyon oyunları son zamanlarda oldukça sıklıkla tercih edilen oyun türlerinden birisi haline geldi. Günümüz oyun teknolojilerinin oldukça gelişmesi ve hem oynanış hem de görüntü kalitesi anlamında oldukça gerçekçi sonuçlar elde edilebilmesi bunun ana sebebidir. Bundan dolayı birçok oyuncu kaliteli simülasyon oyunlarına oldukça fazla miktarda para ve zaman harcamayı tercih etmektedir. Bu sayede istedikleri gerçekçi deneyimi yaşama şansına erişebilmektedirler. Bu deneyimi sunan oyunlardan biri de theHunter: Call of the Wild olarak karşımıza çıkar. 16 Şubat 2017 günü çıkan oyun hala güncelleme alması sebebiyle oyuncular tarafından tercih edilmektedir. Bu yüzden oyunla yeni tanışan birçok oyuncu “theHunter: Call of the Wild sistem gereksinimleri nedir?” diye de merak etmektedir.

Simülasyon oyunları oldukça geniş bir oyun listesini tanımlamaktadır. Ancak bu tür içerisinde listelenen oyunları da birbirlerinden ayırabilmek mümkündür. Örneğin theHunter: Call of the Wild, açık dünya bir simülasyon oyunudur. Buradaki açık dünya kavramı, oyundaki objektiflerden ayrı olarak oyunun sunduğu dünya sınırları içerisinde özgürce gezebileceğiniz anlamına gelir. Yani theHunter: Call of the Wild oyununu ele alırsak, sunduğu avlanma alanları içinde istediğiniz alanlarda dolaşarak avlanabilirsiniz. Bu sayede oldukça gerçekçi bir dünyada son derece benzersiz bir av deneyimi yaşamanız mümkün.

theHunter: Call of the Wild Hikayesi Hakkında

theHunter: Call of the Wild’in herhangi bir hikayesi bulunmamaktadır. Genelde simülasyon oyunları ele alındığında işin içerisinde bir hikâye olması beklenmez. Ancak theHunter: Call of the Wild gibi açık dünya simülasyon oyunlarının bazılarında oyuna ilgi çekici ve bizi karakterlere bağlayacak bir hikâye de olmaktadır. theHunter: Call of the Wild bir av simülasyon oyunu olduğu için oyunda bağ kurmanız gereken ya da bir aksiyonun içinde olmanız gereken bir hikayeye gerek yoktur.

Oyun tamamen av deneyimini gerçekçi kılacak bir simülasyon olmaya çalışıyor. İşte tam da bu yüzden başarılı bir simülasyon oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Bu türün oyunları bazen hikâye konusunda da oyunculara bir şeyler sunmaya çalışırken simülasyon oyunlarının amacını kaçıracak biçimde tasarım hatalarına sebep olabiliyorlar. Bundan dolayı sadece asıl amaca yönelik oyunlar yapmak bu tür için oldukça olumlu sonuçlar doğuruyor.

theHunter: Call of the Wild Oynanış Hakkında

theHunter: Call of the Wild Oynanış Hakkında
theHunter: Call of the Wild oynanışı oyunsevelerin beğenisi kazandı.

theHunter: Call of the Wild tamamen avcılık üzerine bir oyun deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Gerçeklerinden ayırt etmesi oldukça zor hayvanlardan, hareket ettiğinizde hışırdayan yapraklara ve esen rüzgârın sesine kadar içine girdiğiniz dünyayı hissedebileceğiniz bir ortam var. Bu dünya içinde yapabileceğiniz tek bir şey var; avlanmak. Oyunun ve oynanış özelliklerinin sundukları ise şöyle ifade edilebilir:

Gerçekçi bir açık dünya avcılık deneyimi

Dünyanın çok farklı yerlerindeki av sahaları ve doğal parklar gerçeğini aratmayacak biçimde ve özenli bir şekilde oyunun içinde yer alıyor. Oyunda vakit geçirdikçe hangi bölgelerde ve av sahalarında hangi hayvanları bulabileceğinizi öğreniyorsunuz. Bulduktan sonra o hayvanlara özel davranış ve hareket biçimlerini tanıyabiliyorsunuz. Bu sayede oldukça gerçekçi bir av deneyimi amaçlanmış.

Her av için özel seçimler

Avlanmak için avcılıkta kullanılan silahlara ihtiyaç duyarsınız. theHunter: Call of the Wild da bu silahları çok geniş bir liste içerisinden sizlere sunuyor. Farklı özellikteki tüfeklerden eski usul ok ve yaylara kadar birçok silah farklı hayvanlar için uygun olacak şekilde düzenlenmiş. Bu silahları deneyimleyebileceğiniz bir atış talim yeri de oynadığınız harita içerisinde bulunmakta. Böylece rüzgârı ve mermi düşümü gibi birçok faktör konusunda da deneyim kazanabilirsiniz.

Çok oyunculu bir av deneyimi

theHunter: Call of the Wild tek başınıza avcılık yapmanız için oldukça büyük bir açık dünyaya sahip. Bu yüzden oyun çok oyunculu bir oyun deneyimi de sunuyor. Bu deneyim içerisinde birbirinizle yardımlaşma yöntemiyle oynayabildiğiniz gibi rekabet edebildiğiniz görevler de bulunmaktadır. Çok oyunculu oyunlarda DLC’ye sahip birinin oyunu kurması sizin de o DLC ile oynayabilmenizi sağlar.

Güncellenen bir oyun deneyimi

Oyunun 2017 senesinde çıktığını yukarıda söylemiştik. Genelde bu tür oyunlarda birkaç sene ardından güncellemeler kesilmektedir. Ancak theHunter: Call of the Wild sürekli olarak yeni eklentiler ve güncelleştirmelerle zamana uygun olarak oyunculara daha da gerçekçi bir deneyim sunmayı amaçlar. Bu güncelleştirmeler yeni eklenen silahlardan daha da gerçekçi bir hale gelen boynuzlara kadar birçok alanda yapılmaktadır.

theHunter: Call of the Wild için Gereken Sistem Özellikleri

theHunter: Call of the Wild Sistem Gereksinimleri
theHunter: Call of the Wild sistem gereksinimleri oyunu oynayabilmek için önemlidir.

Av deneyimi yaşamak isteyenler için kesinlikle tercih edilecek bir oyun olan theHunter: Call of the Wild’ın bu konumda en çok merak edilen şeyi kesinlikle sistem gereksinimleri olacaktır. Oyunun sistem gereksinimleri ise Steam üzerinde şu şekilde listelenmiştir:

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: 64bit OS – Windows 7
  • İşlemci: Intel i3-4170
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 / ATI HD7870 – 1GB VRAM
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: 64bit OS – Windows 10
  • İşlemci: Intel i7 quad-core
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVidia GTX 760 / R9 270x – 4GB VRAM
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Son zamanların popüler oyunları hakkında bilgi edinmeye devam etmek istiyorsanız Ruined King Sistem Gereksinimleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir