GündemHaberler

Türkiye’de Onlyfans Kapatıldı mı?

Turkiyede Onlyfans Kapatildi mi

Dünyanın birçok yerinden insanın içerik ürettiği Onlyfans, Türkiye’de sık sık gündem oluyordu. Son zamanlarda fenomenlerin aileleri ile video çekeceğine dair yaptığı paylaşımlar, muhafazakar kitlenin tepkilerini daha da artırdı. CİMER’e yapılan şikayetler sonrasında ise Onlyfans hakkında karar çıktı. Peki, Türkiye’de Onlyfans kapatıldı mı?

Herhangi bir açıklama yapılmamasına karşın platforma giriş yapmak isteyenler, bugün erişim engeline takıldı. BTK denetimleri sonrası Onlyfans’a erişim engeli getirildiği haberi, gündemi hareketlendirdi. Platformun yasaklanıp yasaklanmadığına dair net bir açıklama olmasa da bugünden itibaren erişim engeli başladı.

Onlyfans Neden Erişime Kapandı?

Onlyfans Neden Erisime Kapandi
“Onlyfans neden erişime kapandı?” diye merak edenler, CİMER’e yapılan şikayet kampanyasını inceleyebilir.

“Türkiye’de Onlyfans kapatıldı mı?” sorusuna yanıt arayanlar, neden kapatıldığını da merak ediyor. Son zamanlarda Twitter üzerinden Onlyfans içeriklerinin reklamını yapan birçok fenomen tepki topluyordu. “Esta” kullanıcı adıyla paylaşım yapan fenomenin, “Babamla Onlyfans çekiyoruz” paylaşımı, tepkilerin şiddetini artırdı. Linç edildiğini iddia eden Esta, Onlyfans platformunun binlerce insan tarafından şikayet edilmesine neden oldu.

Daha önce de sıklıkla muhafazakar kitle tarafından şikayet edilen platform, Türkiye’de erişime kapandı. Kesin bir sebep belirtilmediği gibi konuyla ilgili bir açıklama da yapılmadı. Cinsel içerikli video ve fotoğraf paylaşımı yapılan platforma ne zaman giriş yapılabileceği de bilinmiyor.

Medyanın Gücü!

Geçtiğimiz günlerde Nihal Candan’ın Onlyfans üzerinden elde ettiği kazancı açıklaması, platformun geniş kitleler tarafından duyulmasına neden olmuştu. Zamanla birçok kullanıcı, paylaştığı videolar ve fotoğraflarla kazandığı paraları açıkladı. Türk aile yapısına ve toplum ahlakına uygun olmadığı gerekçesiyle İslami kitleler, Onlyfans platformunun yasaklanması için kampanya başlattı. Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya hesaplarında birleşen topluluklar, CİMER’de binlerce şikayet oluşturdu. Geri bildirimleri sonuç veren kitle, erişim engeli haberleri için “Medyanın gücü” şeklinde yorum yaptı ve kararı desteklediklerini açıkladı.

Onlyfans Nedir? Nasıl Kullanılır?

“Türkiye’de Onlyfans kapatıldı mı?” haberiyle gündeme düşen platformun ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını da bilmeyenler vardı. Online sosyal platform, 2016 yılında kullanıma açıldı. Sadece cinsel içerikli yayınlar yapıldığını düşünenler olsa da uygulama içerisinde oldukça farklı içerikler de üretiliyor. Yayıncılar;

  • Fitness,
  • Eğitim,
  • Makyaj,
  • Bakım,
  • Sohbet içerikleriyle de çeşitli kitlelere hitap ediyordu.

Youtuber ve Tiktok fenomenleri de Onlyfans hesabı açmaya başlamış ve fanlarını uygulamaya çekmeyi başarmıştı. Canlı yayınlarla birlikte sadece fotoğraf ve video yükleyerek de kitlelere hitap edilebiliyordu. Popüler hesaplar, 20.000-500.000 bin dolar arasında kazançlar elde ettiğini de açıklamıştı. Bugün itibari ile erişime engellenmiş olsa da açılması için tepkiler büyümeye başladı.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir