Oyun

Minecraft Papağan Ne Yer? Nasıl Evcilleştirilir? 

Minecraft Papağan Ne Yer? Nasıl Evcilleştirilir? 

Papağanlar, sevimli halleriyle Minecraft oyununun ekstra güzelleşmesini sağlıyor. Hem beslemek hem de evcilleştirmek içinse bir süre uğraşmak gerektiğini bilmelisiniz. Bu yazımızda, “Minecraft papağan ne yer?” sorusuyla birlikte kendinize nasıl alıştırabileceğiniz şeklindeki merakınızı gidermeyi planlıyoruz. 

Minecraft Papağan Ne Yiyebilir?

Minecraft Papağan Ne Yer? Nasıl Evcilleştirilir? 
Oyunda papağan beslemek için tohuma ihtiyacınız var.

Minecraft papağanı beslemek için özen gösterilmesi gerekir. Bu noktada ihtiyacınız olan ise tohumdur. Aslında çok fazla yemek gereksinimleri olmasa da tohum verilmesi, oldukça hoşlarına gider. Bu besini elde etmek içinse çimleri kullanabilirsiniz. Yerde bulunan çimleri kırarak kolay bir şekilde tohum bulabilirsiniz. Aynı zamanda evcilleşmesi için de bu besinlerden yardım alınabilir. Bunu sağlamak adına birden fazla toplanması yeterlidir. 

Minecraft Nasıl Evcilleştirilir? 

Minecraft papağan evcilleştirme sürecinde emek vermeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu sayede oyundan aldığınız keyfin katlanması da mümkün olur. Papağanı kendinize alıştırmak ve sizinle vakit geçirmesini sağlamak için şu adımları takip edebilirsiniz: 

  • Minecraft papağanlar, yağmuru çok sever. Bu yüzden yağmur ormanları biyomunda yaşarlar.  
  • Kakao çekirdeğinin yanında veya ağaç tepelerinde kolayla bulunabilir. 
  • Yanına yaklaşmak için sakin davranmak ve kesinlikle vurmamak gerekir. 
  • Tavuklara da verilen tohumlarla papağını beslerseniz, afiyetle yiyecektir. 
  • Besleme işlemi birkaç kez tekrar edildikten sonra evcilleşir. 
  • Tohum, şişmanlatmamak için çok fazla verilmemelidir. 

Oyun içerisinde önceleri kurabiyeler bulunuyordu. Daha sonra kakao tozu olarak değiştirilse de en son tohum şekli verildi. Böylece papağanları hem beslemek hem de evcilleştirmek kolaylaştı. Ayrıca Minecraft ile ilgili detaylar için yazbuz.com sitemizi takipte kalın.

Minecraft tilki ne yer?” yazımız da ilginizi çekebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Minecraft Papağana Ne Yedirmek Gerekiyor?

Papağanın doğru şekilde beslenmesi için tohum verilmesi gerekir. Yerde bulunan çimler kırılarak tohumlar alınabilir. Bununla beraber papağana aşırı şekilde yedirilmemesi önemlidir.

Minecraft Papağan Nerede Yaşar?

Minecraft papağanları, yağmurları çok sevdiği için yağmur ormanları biyomunda yaşar. Alana ulaştıktan sonra ağaç tepeleri ve kakao çekirdeğinin yanına bakmak, onları bulmak için yeterlidir.

Minecraft Papağanı Omzuma Gelir mi?

Papağanın beslenmesi, evcilleştirilme aşamasında son derece önemlidir. Birkaç kez tohumla besledikten sonra ise daha yakın davranmaya başlar ve omzunuza da çıkar.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir