Bitkiler

Abanoz Ağacı Faydaları ve Özellikleri

Abanoz Ağacı Faydaları ve Özellikleri

Şifalı bitkiler yazı dizimizde bugün abanoz ağacı faydaları ve özellikleri içinde öne çıkan detayları inceleyeceğiz. Abanoz ağacı, çok sert ve koku ya da tadı olmayan bir ağaçtır. Ağacın gövdesi ve meyveleri şifa amacı ile binlerce yıldır kullanılmaktadır. Hindistan’da yetişir ancak Türkiye’de de bulunmaktadır. Genellikle gaz giderici olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda antiseptik, yara iyileştirici ve göz hastalıklarında iyidir. Ağacın meyveleri toz haline getirilerek kullanılabilmektedir.

Abanoz Ağacı Özellikleri ve Kullanımı

Hindistan’da yetişmekte olup ağacı ve dalı toz haline getirilerek, su ile kaynatılıp günde 1-2 çay bardağı içilebilir. Ayrıca su ile karıştırılıp vücuda masaj yaparak uygulandığında, kas ağrılarına karşı merhem niteliği taşır.

Abanoz Ağacı Faydaları

Abanoz Ağacı Faydaları
Abanoz ağacı, gözlere güç verir.

Bir litre su içine bir tatlı kaşığı tozdan katılır, kaynatıldıktan sonra süzme bal ile karıştırılarak içilirse idrarı söker ve böbreklerde oluşan kumların dökülmesini sağlar. Bu su ile gözlere pansuman yapılırsa katarakt oluşmasını engelleyerek gözlere güç verir. Böbreklerde oluşan kumların dökülmesini sağlar, idrar söktürür. Mide, bağırsak gazlarına, bıçak yaraları ve felce iyi gelir. Vücutta oluşan eklem ve adale ağrılarına iyi gelir.

Abanoz Ağacı Tesbihi

Abanoz Ağacı Tesbihi
Abanoz Ağacı Tesbihi

Abanoz ağacından tesbih yapılması çok sık görülen bir durumdur. İnsan vücudunda olan kötü enerjiyi atmak için abanoz ağacını kullanmak vücudumuz için çok sağlıklıdır. Bu yüzden de kullanımımızı kısıtlamadan devam ettirmeliyiz. Abanoz ağacı tesbihi düşük fiyatları sayesinde çok fazla rağbet görmektedir. Kullanan kişiler fazlası ile memnun kalmaktadırlar.

Doğanın iyileştirici gücüne inanlardansanız, Shea Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir? yazımızı da beğeneceksiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir