TeknolojiFinans

Apple Öğrenci İndirimi Sunuyor mu?

Apple Öğrenci İndirimi

Apple için pazar kategorilerini düşündüğünüzde öğrenci ve akademisyenlerin ne kadar büyük bir orana denk geldiğini merak ediyor musunuz? Çevrenize bakın. Birçok öğrenci ve öğretmenin elinde Apple marka cihazlar olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden şu soruyu düşünmek oldukça mantıklı hale geliyor. Pazardaki bu kesim için Apple öğrenci indirimi mevcut mu? Bu soruyu sorma cesaretini gösterebiliyoruz çünkü bu şekilde birçok marka birçok ürünü için bu tarzda kampanyalar yapıyor. Örnek olarak Spotify’ın öğrenci indirimleri sayesinde birçok kullanıcı öğrenim hayatı boyunca uygulamayı daha hesaplı bir şekilde kullanabiliyor. Peki, Apple öğrenci indirimi sunuyor mu?

Apple Öğrenci İndirimi Var mı?

Apple Öğrenci İndirimi Var mı?
Apple’ın öğrencilere özel sunduğu bir indirim vardır.

Bu soruya cevabımız evet, ancak sandığınızdan daha karmaşık bir indirim sistemi kullanılıyor. Öncelikli olarak bu indirimler her yerde geçerli değil. Apple’ın Eğitim Mağazası dediğimiz mağazalarında geçerli bu indirimler Amerika’da, İngiltere’de ve Avustralya’da geçerli. Bir diğer konu da her ürünü için indirim sunmuyor oluşu. En çok merak edeceğiniz ürünler olarak iPhone ve Apple Watch ürünlerinde ya da bu ürünler için kullanılan aksesuarlarda herhangi bir indirim bulunmuyor. Ancak Apple, okul başlangıç zamanında Amerika ve Kanada için Apple Eğitim Mağazası’nda yapılacak alışverişler için bir çift AirPod’u bedava olarak veriyordu. Belki bu kampanya diğer ülkelerde de okul başlangıç zamanlarında yapılabilir.

Şu an Apple Eğitim Mağazaları’nda indirimli ürünler sadece Mac bilgisayarlar ve iPad’ler için yapılıyor. Bahsettiğimiz kampanya dışında öğrencilere bu ürünlerde yapılan indirimlerin ne kadar olduğu da merak edilmektedir. Amerika, İngiltere ve Avustralya için hepsi farklı miktarlarda olan indirimler söz konusudur. Biz, Türk lirası dışında en çok dolar üzerinden alışveriş yapıldığı için Amerika’daki fiyatlardan bahsedeceğiz. Amerika’da Mac bilgisayarlar için yapılan indirimler sonucu indirimli olarak satılan bazı ürünler şu şekildedir:

 • MacBook Air – 899 dolar
 • MacBook Pro – 1.199 dolar
 • iMac – 1.249 dolar
 • Mac Pro – 5.599 dolar
 • Mac Mini – 649 dolar

Bunlar dışında iPad ürünleri için de indirimler olduğunu söylemiştik. Yine Amerika fiyatlarına göre bu ürünlerde de 100 dolara kadar tasarruf etmek mümkün oluyor. İndirimli olarak satılan iPad ürünlerinden bazıları da şu şekildedir:

 • iPad Pro – 749 dolar
 • iPad Air – 549 dolar
 • iPad – 309 dolar
 • iPad Mini – 449 dolar

Bu fiyatlar üzerinden Mac ürünlerini Apple Eğitim Mağazaları üzerinden büyük tasarruf fırsatları ile satın alabilirsiniz.

Apple Öğrenci İndirimini Kimler Alabilir?

Apple Öğrenci İndirimini Kimler Alabilir?
Apple’ın öğrenci indirimleri İngiltere ve Amerika için belirli şartlara sahiptir.

Öğrenci indiriminden adı üzerinde sadece öğrencilerin yararlanabileceğini düşünebilirsiniz ancak durum tam olarak böyle değil. Eğitim Mağazası adıyla satılan ürünlerden yararlanabilecek öğrenciler dışında insanlar da var. Bunlar eğitim kurumları için ürün satın alan kişiler ve öğrencileri için satın alım yapan veliler olabilir. Şart ve koşullar ülkeye göre değişiklik gösteriyor. İngiltere’de eğitim sebebiyle Apple mağazasından indirimli ürün alabilecek kişiler şu şekildedir:

 • İngiltere’de herhangi bir kamu ya da özel eğitim kurumunda çalışan insanlar
 • İngiltere’de lise sonrası bir eğitim kurumuna kabul edilen veya bu kurumda öğrenim öğren öğrenciler
 • İngiltere’de lise sonrası bir eğitim kurumuna kabul edilmiş veya bu kurumda öğrenim gören öğrencilerin adına satın alım yapan veliler

Amerika’da ise eğitim sebebiyle Apple mağazasından indirimli ürün alabilecek kişiler şu şekildedir:

 • ABD’de kamuda ya da ev okulu öğretmenlerini de kapsayacak şekilde bir K-12 kurumunda çalışan insanlar
 • Seçilmiş ya da atanmış üyeler olarak okulların yönetim kurullarında görev yapan kişiler
 • Seçilmiş ya da atanmış memurlar olarak görev yapan PTA ve PTO yönetici kişileri
 • ABD’de bir yükseköğrenim kurumunda öğretim üyesi ya da personeli olan kişiler
 • ABD’de bir yükseköğrenim kurumuna kabul edilen veya bu kurumda öğrenim gören öğrenciler
 • ABD’de bir kamu ya da özel yükseköğrenim kurumuna kabul edilen veya bu kurumda öğrenim gören öğrenciler adına satın alım yapan veliler

Temel olarak ortak olan şey, lise sonrası eğitimlerinde öğrencilerin ve eğitim kurumlarında bulunan personelin Apple mağazalarında yer alan indirimlere hak kazandığıdır.

Apple Öğrenci İndirimi Nasıl Alınır?

Apple Öğrenci İndirimi Nasıl Alınır?
Öğrenci indirimi almak için öğrenciliğinizi kanıtlamanız gerekir.

Öğrenci indirimi almak için Apple’ın Eğitim Mağazaları’na girerek satın alım işlemi sırasında öğrenci olduğunuzu doğrulamanız gerekir. Bunun için ülkeler arasında değişen bazı indirim alma yolları vardır. Örneğin İngiltere’de bu indirimlerden yararlanmak için Unidays isimli bir internet sitesine kayıt olmanız gerekiyor. Bu sayede öğrenci olduğunuzu kanıtlayabiliyorsunuz. Unidays dışında Student Beans de yine doğrulama için kullanabileceğiniz başka bir hizmettir. Amerika ve Avustralya içinse Eğitim Mağazası’nda üniversite hesabınızla oturum açmak en sağlıklı yöntemdir. Bu durumda yanında öğrenci olduğunuzu kanıtlayan resmi bir kimlik olması yetecektir.

Eğitim kurumları için indirimli Apple ürünleri almak için de herhangi bir Apple Store’u ziyaret etmek ve burada eğitim kurumunuzun bilgilerini bildirerek o kuruma uygun indirim seçeneklerini görerek satın alım işlemi yapabilirsiniz. Eğer kurumunuz bu indirimlerden yararlanabilecek kurumlar arasında değilse bu kampanyaya kayıt olmak için Apple ile görüşebilirsiniz.

Apple’dan alışveriş yapmak için indirim bekliyorsanız, Apple İndirim Yapacak mı? iPhone Fiyatları Düşecek mi? başlıklı yazımıza da uğrayabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir