GündemOyun

Aralık 2022 Xbox Yayınlanacak ve Yayından Kaldırılacak Oyunlar

aralık 2022 xbox yayınlanacak ve yayından kaldırılacak oyunlar

Xbox Game Pass kütüphanesi, Aralık ayında da kendisini geliştirmeye devam ediyor. Game Pass aboneliği, Microsoft’un Xbox One ve Xbox Series X/S konsolları ile birlikte Windows 10 ve Windows 11 işletimcili bilgisayarlara sunduğu bir hizmettir. Kullanıcılar bu hizmete abone olarak Game Pass kütüphanesi içinde yer alan oyunları yukarıda saydığımız konsol ve bilgisayarlar üzerinden diledikleri gibi oynayabilirler. Üstelik bu oyunların satın alınmış olmasına da gerek yok. İşte karşınızda Aralık 2022 Xbox yayınlanacak ve yayından kaldırılacak oyunlar listeleri!

Yakında Gelecek Oyunlar

Game Pass kütüphanesi Aralık ayında eklenecek oyunlar listesi biraz kısır. Ancak yine de eğlenmenizi sağlayacak birçok seçenek bulunuyor. Öncelikle yakında gelecek oyunlar listesini aşağıdaki gibi sunabiliriz:

İlk oyun Gungrave G.O.R.E, Güney Koreli bir oyun stüdyosu tarafından tasarlanmış bir üçüncü şahıs aksiyon oyunudur. Tek oyunculu bu oyunda bir anti kahraman olan baş karakterimiz Grave ile birlikte silahlarımızı kuşanarak düşmanlarımıza bol bol kurşun yağdırıyoruz. Nişancı yeteneklerinize güveniyorsanız oldukça davetkar.

Bir diğer oyun, Insurgency: Sandstorm da taktiksel bir FPS oyunudur. Yani yine silahlarımızı kuşanacağız. Ancak bu sefer bunu arkadaşlarınızla birlikte yapabilirsiniz. Eğer canınız arkadaşlarınızla grup oyunları çekiyorsa mutlaka göz atmanızda fayda var.

Bahse değer bir diğer oyun Hello Neighbor 2 de hikayesi ve güçlü yapay zekası ile dikkat çeken bir oyun. Adından da anlayabileceğiniz gibi komşunuzla bir işiniz var. Siz bir gazetecisiniz ve komşunuzun da gizemli sırları, onları ortaya çıkarmanızı bekliyor. Ancak dikkatli olmanız gerek çünkü siz oyunda ilerledikçe oyunun yapay zekası ilerlemeniz üzerinden öğrenmeye başlıyor.

Yakında Ayrılacak Oyunlar

undungeon
Apokaliptik bir açık dünya sunan Undungeon oyunu da “Aralık 2022 Xbox Yayından Kaldırılacak Oyunlar” arasında!

Xbox Game Pass kütüphanesi üzerinde yakında ayrılacak, yani kaldırılacak, oyunlar listesi ise biraz daha kalabalık. Üstelik içlerinde Warhammer 40K ve Final Fantasy gibi dikkat çeken oyunlar da var. Önümüzdeki iki hafta içinde kaldırılacakları için oynamaya devam etmek adına istediğiniz oyunları satın almanız gerektiğini de belirtmemiz gerek. Kütüphaneden yakında kaldırılacak oyunlar listesini aşağıdaki gibi sunabiliriz:

  • Undungeon
  • Final Fantasy XIII-2
  • DEEEER Simulator: Your Average Everyday Deer Game
  • Mortal Shell: Enhanced Edition
  • Mind Scanners
  • Warhammer 40,000: Battlesector
  • Archvale
  • Space Warlord Organ Trading Simulator

Satın alma noktasında Game Pass üyesi kullanıcılara özel indirimler olduğunu unutmayın. Yani Game Pass üzerinden oynayarak beğendiğiniz oyunları asıl fiyatının üzerine %20’ye varan indirimlerle satın alabilirsiniz. Ayrıca oyun eklentilerinde de %10’a varan indirimler de bulunuyor.

Black Friday indirimine hazır mısınız? O zaman yazbuz.com/xbox-black-friday-icin-en-iyi-oyun-tavsiyeleri/ yazısına bir göz atın!

Sıkça Sorulan Sorular

Game Pass’e Gelecek Oyunların Ekleneceği Tarihler Belli mi?

Microsoft bu konuda belli bir tarih vermiyor ancak Aralık ayı içerisinde yayınlacak oyunlar Game Pass üzerinde görülebilir olacaktır.

Game Pass Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Bilgisayar ve Konsol üzerinde aynı olmak üzere abonelik ücreti şu an için 29,99 TL’dir. Bir diğer abonelik sistemi de Ultimate adı altında 44,99 TL üzerinden sunulmaktadır. Ancak bu fiyatların değişebileceğini de mutlaka eklemek isteriz.

EA Play Oyunları Game Pass’e Dahil midir?

Bilgisayar ve Ultimate abonelik seçeneklerinde Electronic Arts oyunlarını da Game Pass üzerinden oynayabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir