Sinema

Barbie Filmi Konusu, Oyuncuları ve Vizyon Tarihi

Barbie Filmi Konusu, Oyuncuları ve Vizyon Tarihi

Sizleri çocukluğunuza götürecek bir maceraya çıkmanıza sayılı günler kaldı. Çünkü, Greta Gerwig’in yönettiği Barbie çok yakında beyaz perdede izleyicileri ile buluşuyor. Dolayısıyla Barbie filmi konusu hakkındaki çeşitli söylentiler de hızla yayılmaya başladı. Dilerseniz filmin konusu, oyuncuları ve vizyon tarihi gibi bilgileri netliğe kavuşturalım. Detayları öğrenmek için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Barbie Filmi Konusu

Barbie Filmi Konusu, Oyuncuları ve Vizyon Tarihi
Varoluşsal krizler çeken bir Barbie’yi izlemek ilginç olurdu diyorsanız bu filmde aradığınızı bulacaksınız.

Barbie filmi konusu denildiğinde aklınızda onlarca farklı senaryo canlanacaktır. Fakat gerçekte olan akıllara gelebilecek çoğu alternatiften başka. Hiç varoluşsal krizler yaşayan bir Barbie gördünüz mü? Oyuncaklarınızın oyuncak olduklarını fark ettiklerini düşünebiliyor musunuz? İşte bu filmde bunların hepsi olacak!

Film; tıpkı tüm oyuncaklarımız gibi evin çatısından uçarak aşağı inebilen ve su olmadan duş alabilen bir Barbie’nin zihin karmaşalarını konu alıyor. Barbie tüm bunların normal olmadığını anladığında ise anlamlı bir hayat arayışı için yolunu (Elbette ki Ken ve patenleri ile birlikte) gerçek dünyaya düşürüyor. Bizim dünyamızda yaşayacakları ise filmde saklı. Ancak oldukça eğlenceli sahnelerle karşı karşıya olacağımızı şimdiden görür gibiyiz. Eğer sizler de filmi heyecanlarla bekleyenlerdenseniz ufak bir duyurumuz da var: Barbie filmi bilet satışları çoktan başladı!

Barbie Filmi Oyuncuları

Barbie filmi oyuncuları; yapımın ismini çok hızlı duyurabilmesindeki önemli etkenlerden bir tanesidir. Çünkü, ünlü oyuncular Margot Robbie (Barbie) ve Ryan Gosling (Ken) başrolleri paylaşıyor. Kadrodaki diğer başarılı aktörlerle de tanışmak istiyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 • Emma Mackey – Fizikçi Barbie
 • Kate McKinnon – Cimnastikçi Barbie
 • Issa Rae – Başkan Barbie
 • Nicola Coughlan – Diplomat Barbie
 • Sharon Rooney – Avukat Barbie
 • Dua Lipa – Deniz Kızı Barbie
 • Simu Liu – Ken
 • Ncuti Gatwa – Ken
 • Connor Swindells – Ken

Yukarıdaki listeden de anlayabileceğiniz üzere filmde tıpkı gerçekteki gibi çok sayıda Barbie ve çok sayıda Ken var. Barbie film fragman incelemesi yaparken herkesin birbirine “Hey Barbie!” demesinin nedenini merak ediyor olanlar bu bilgiyi işe yarar bulacaktır.

Barbie Filmi Vizyon Tarihi

Barbie Filmi Konusu, Oyuncuları ve Vizyon Tarihi
Barbie, 21 Temmuz 2023 tarihinde izleyiciyle buluşacak.

Son zamanlarda en çok duyulan “Barbie filmi vizyon tarihi ne zaman? Barbie filmi ne zamana kadar vizyonda kalacak?” sorularını da kısaca yanıtlayalım. Film çok yakında, 21 Temmuz tarihinde sevenleri ile buluşacak.

Ancak filmin ne kadar süre vizyonda kalacağı ile ilgili net bir bilgi verebilmek pek de mümkün değil. Çünkü birçok sinemaseverin de bildiği üzere, sinema salonu işletmecilerinin yapacakları sözleşmeler bu durumu fazlasıyla etkiliyor. Yani, filmin ne kadar süre beyaz ekranda olacağı şehirden şehre ve salondan salona göre değişiklik gösterecektir.

Barbie Filmi Hakkında İlginç Bilgiler

Filmin henüz sahneye çıkmadan bile bu kadar çok ilgi toplayabilmesinin birden fazla sebebi var. Elbette ki çılgınlar gibi reklam çalışmaları yapmaları bu sebepler arasında birinciliği taşıyor. Bir diğer neden ise filmin birçok detaya önem vermesi ve sevimli ayrıntıları senaryosuna eklemesidir. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 • Ryan Gosling, kızının Ken oyuncağının yarım limon ile birlikte çamurda yattığını gördükten sonra rolü kabul etmeye karar vermiş. Kendisi gördüklerinin fotoğrafını çekip Greta Gerwig ile paylaşarak “Onun hikayesinin anlatılması gerek.” demiş.
 • Filmde oyuncaklarla ilgili farklı detaylar mevcut. Örneğin; Barbie’nin topukları hiç yere değmiyor ve buzdolabının içinde gerçek meyve sebzeler yerine sadece stickerlar var.
 • Filmde bir adet avukat Barbie var, ancak gerçekte daha önce hiç Avukat Barbie oyuncağı üretilmemiş. Bir tanesi dışında… O da bir zamanlar Legally Blonde adlı efsanevi filmin reklam çalışmaları için özel üretilen “Elle Woods Barbie” oyuncağıdır. Yani, filmde Elle Woods’a göndermeler görebiliriz.
 • Barbie karakterlerinden bir tanesinin yüzünde keçeli kalemle çizilmiş çizikler olduğunu, saçlarının rastgele kesildiğini ve şekilde şekle sokulduğunu görebilirsiniz. Tanıdık geldi mi?

Eminiz ki, henüz görmediğimiz birçok detay da filmde mevcut. Daha fazlasını öğreneceğimiz günlerde, beyaz perdede buluşmak üzere!

Eğer çocukluğunuza yön veren hikayelerin sinema sanatıyla bir araya gelmesinden keyif alıyorsanız Alice Harikalar Diyarında Özet ve Analizi başlıklı yazımızı da sevebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Barbie Filmi Kaç Yaş Üstü?

Barbie, her ne kadar çocuklara yönelik bir oyuncak olsa da filmi pek öyle değil. Çünkü filmde yer yer hafif müstehcenlik olduğu eleştirmenler tarafından duyuruldu. Ancak bu gençlerin önünde bir engel değil, 13 yaş ve üzerindeki tüm sinema tutkunları Barbieland’e davetli!

Barbie Kaç Yaşındadır?

Eğer Barbie’nin oyuncağının üretildiği ilk gün doğduğunu varsayarsak bugün 60 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Barbie Nasıl Üretildi?

Ruth Handler, kızının yalnızca kağıt bebelerle oynamasını istemediğinden dolayı onun için üç boyutlu bir bebek üretti. Daha sonrasında ise bunun ticari bir girişim olabileceğinin farkına vardı.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir