Sinema

Ben Efsaneyim 2 Uyanış Ne Zaman Vizyonda?

Ben Efsaneyim 2 Uyanis Ne Zaman Vizyonda

Ben Efsaneyim, ABD yapımı orijinal adı “I Am Legend” olan bir bilimkurgu filmidir. 2007 yılında vizyona giren usta oyuncu kadrosuyla oldukça beğeni toplamış ve izleyenler tarafından filmin devam ettirilmesi yönünde sayısız istek almıştır.  1954 yılında Amerikalı yazar Richard Matheson’un aynı ada sahip romanının uyarlamasıyla sahnelenen film, topladığı beğeniyle sıklıkla “Ben Efsaneyim 2 Uyanış ne zaman vizyonda? Ben Efsaneyim 2 Uyanış çıktı mı?” sorularını sordurur hale geldi.

Ben Efsaneyim filminde yeryüzünde insanlar tarafından tasarlanan bir virüsün dünyanın her tarafına yayıldığı işlenir. Başrol oyuncusu virüsten etkilenmeyen tek insan olduğunu düşünür. Askeri bir virolog olan Will Smith ilk virüse karşı bağışıktır ancak mutantlara karşı kendini savunmak zorundadır.

İlk defa Kanada’da gösterime girdikten sonra toplamda 585 milyon dolar gelir elde eden film genellikle olumlu yorumlar alsa da uyarlandığı romana bağlı kalmadığı yönünde eleştirilere de maruz kaldı.

Ben Efsaneyim 2 Uyanış Çıktı mı?

Ben Efsaneyim 2 Uyanis Cikti Mi
Ben Efsaneyim 2 Uyanış Çıktı mı diye merak edenler için her detayı anlattık.

Ben Efsaneyim’i izleyen neredeyse her izleyici filmin devamının olup olmadığını merak ederek konu hakkında araştırma yapar. Bununla ilgili çeşitli kirli bilgiler bulunabilir. Ayrıca “Ben Efsaneyim 2 Fragman” adı altında ilk filmin sahneleri paylaşılabilir. Bu yanlış yönlendirmeler özellikle Akiva Goldsman’ın yaptığı açıklamadan sonra artış gösterdi.

Ben Efsaneyim’in hem yapımcısı hem de yazarlarından biri olan Akiva Goldsman, Warner Bros ile görüşmeler halinde olduklarını ve yeni bir söyleşme yapıldığını duyurdu. “Ben Efsaneyim 2 Uyanış çıktı mı?” diye heyecanla bekleyenlere müjde gibi gelen haberin devamında Will Smith’in geri döneceği yer alıyor.

Bunun yanında yeni projeye Michael B. Jordan’ın da dahil olacağı bildirildi. İlk filmde ölen Will Smith ikinci filmde nasıl geri dönecek bilinmez ama yurt içi ve yurt dışında yoğun talep alacağı kesin görünüyor.

İkincide, ilk filmdeki zamandan uzunca bir süre sonrasını işleyerek alternatif bir sonun üzerine gidileceğini söyleyen Goldsman, orijinal metne ilkinden daha sadık kalacaklarını ve bunun da ekstra heyecan yaratacağını bildirdi. Yapılan açıklamalar sonrasında birçok haber ve tahmin paylaşılsa da Goldsman’ın konuşmasından daha fazlasına maalesef henüz ulaşılamadı.

Sıkça Sorulan Sorular

Ben Efsaneyim 2 Uyanış’ta Will Smith Nasıl Dönecek?

Will Smith’in filmde nasıl bulunacağı henüz bilinmiyor ancak alternatif bir sonun anlatıldığı düşünülürse Neville’nin hiç gitmediği bir dünyada rol alabilme ihtimali ortaya çıkıyor.

Ben Efsaneyim 2 Uyanış’ta Michael B. Jordan Hangi Rolde Oynayacak?

İlk filmde yer alan Neville’nin oğlu olarak Jordan’ın sahne alacağı düşünülse de bu konuda kesin bir bilgi henüz bulunmuyor.

Ben Efsaneyim 2 Türkiye’ye Gelecek mi?

Filmin yayınlanması ile ilgili herhangi bir tarih ya da detaylı bilgi paylaşılmadığından kesin konuşmak doğru olmasa da normal şartlarda Ben Efsaneyim 2’nin Türkiye’ye gelmemesi için bir sebep görünmüyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir