GündemFinans

BIST100’de Hacmi Artan Hisseler (29 Mart)

Hacmi artan hisseler

Borsa değeri ve işlem hacmi bakımından en yüksek 100 hisseye yer veren BIST100 verilerini, 11-15 Mart tarihlerindeki hacimlerle kıyaslayarak ilginin arttığı hisseleri derledik. Haberimizin devamında 29 Mart itibariyle BIST100’de hacmi artan hisseler listesini görebilirsiniz.

1.    Europen Endüstrisi (EUREN)

Faaliyetleri arasında PVC profil, cam ve pencere üretimlerine yer veren EUREN, geçtiğimiz haftaya kıyasla hacmi artan hisseler listesinin başında geliyor. 11-15 Mart haftasının ortalama günlük hacmine göre EUREN hisseleri, %91,6 oranında daha fazla işlem hacmine ulaştı.

2.    Anadolu Grubu Holding (AGHOL)

Reel anlamda güçlü bir net kâr büyümesiyle ilgi çekmeye devam eden Anadolu Grubu Holding’in, son dönem nezdinde endeksten pozitif ayrışmanın hâkim olduğunu ifade edebiliriz. Hacmi artan hisseler arasında yer alan AGHOL, geçtiğimiz haftaya kıyasla %67,2 daha fazla işlem hacmiyle dikkat çekiyor.

3.    Doğan Holding (DOHOL)

Sanayi ve finansal hizmetler sektörlerindeki faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Doğan Holding’e gösterilen ilgi artmaya devam ediyor. Güncel verilere göre şirket bu hafta, %49,8 oranında daha fazla işlem hacmiyle ön plana çıktı.

4.    Sabancı Holding (SAHOL)

Enerji, çimento, perakende ve sanayi sektörlerinde hizmet veren SAHOL, borsada ilgi çeken şirketlerden bir diğeri olarak listelere girdi. Hacmi artan hisseler arasında 4. sırada yerini alan Sabancı Holding, %49,6 daha fazla işlem hacmine ulaştı.

5.    İpek Doğal Enerji (IPEKE)

Doğalgaz, kömür ve benzeri doğal enerji kaynaklarıyla birlikte yenilenebilir enerjinin geliştirilmesi alanında önemli çalışmalara imza atan IPEKE, ilginin arttığı hisseler içerisinde yer alıyor. Günlük ortalama verilere bakıldığında geçtiğimiz haftaya kıyasla %48,4’ün üzerinde daha fazla işlem hacmine ulaşan İpek Doğal Enerji, hacim değişiminin yüksekliğiyle dikkatleri üzerine çekti.

Hacmi artan hisseler hakkında güncel bilgileri anında öğrenmek için “Ekonomi” kategorimizi daha sık ziyaret edebilirsiniz.

Bu liste, içeriğin yayınlandığı günün verileri baz alınarak hazırlanmıştır. Tahmin ve yorumlar zaman içerisinde değişiklik gösterebileceği gibi veriler, yatırım danışmanlığı niteliği taşımamaktadır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir