Kariyer

Almanca Çağrı Merkezi Çalışanı Olmak İçin Gerekenler

almanca çağrı merkezi

Almanca çağrı merkezi birimi, son yılların en popüler meslek gruplarından biridir. Özellikle dili ileri seviyede bilen ve etkin şekilde kullanan kişiler için yüksek getirisi olan bir fırsattır. Güçlü iletişim becerilerinin ön planda olduğu çağrı merkezleri, hızlı ve oldukça tempolu ortamlardır. İletişimde başarılı, insanlara yardımcı olma konusunda istekli, akıcı şekilde Almanca konuşabilen herkes bu merkezlerde çalışabilir.
Sizler de stres yönetimiyle başa çıkabiliyor ve Almancayı ana dil seviyesinde biliyorsanız iş başvurusu yapabilirsiniz. Bu yazıda Almanca çağrı merkezi alanında başarılı bir kariyer yapmak için gereken özellikleri, çalışma koşulları ve maaş durumu gibi birçok konuya değineceğiz

Çağrı Merkezi Çalışanı Olmak İçin Gereken Beceri ve Nitelikler

Genellikle bir çağrı merkezinde çalışabilmek için en önemli beceri iletişimdir. İşyerlerinde müşterilere güven vermek ve ihtiyaçlarını anladığınızı göstermek için doğru iletişim, en etkili araçtır. Bazı durumlarda tedirgin, çekimser veya sinirli müşterilerle konuşmak gerekebilir. Böyle bir pozisyonda sakin kalmak ve kişilerarası becerilere sahip olmak önemlidir. Almanca çağrı merkezinde çalışmak ve başarılı olabilmek için şu yetkinliklere gerek duyulur:

 • İyi seviyede dil bilgisi
 • Sözel iletişim becerileri
 • Düzgün diksiyon
 • Problem çözme
 • Teknik beceriler

Tüm bunlarla birlikte teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmak, ekip çalışmasına yatkın olmak ve güçlü bir özgeçmiş oluşturmak, önemli unsurlar arasındadır. Deneyim kazandıkça kişinin iletişim becerileri, uyum sağlama imkanı daha da gelişir. Böylece yükselme ve terfi şansı artar.

Çağrı Merkezi Çalışanı Neler Yapar?

Çağrı merkezi çalışanları çoğu zaman müşterilerle doğrudan iletişim kuran, şirketin en önemli elemanlarıdır. Çalışanlar müşterilerle telefon, e-posta, canlı sohbet veya diğer iletişim kanalları üzerinden iletişime geçerler. Genel olarak bir çalışan şu işleri yürütür:

 • Gelen aramaları cevaplamak, yönetmek
 • Arama yapmak
 • Ürün ve hizmet bilgisi sağlamak
 • Satış
 • Şikayetleri ve geri bildirimleri kontrol etmek

Yukarıda yazanların birçoğu hemen her çağrı merkezinde gerçekleşen işlerdir. Çalışanın sorumlulukları, iş yerinin türüne ve çalışılan kuruma bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Almanca Çağrı Merkezi Çalışma Koşulları ve Maaş Aralığı

almanca çağrı merkezi çalışma koşulları ve maaş aralığı
Almanca çağrı merkezi çalışma koşulları ve maaş aralığı, yapılan işin niteliğine göre farklılık gösterir.

7 gün 24 saat esasına dayanan Almanca çağrı merkezi çalışma koşulları genellikle vardiyalı sistemlerle gerçekleştirilir. Ancak bazı şirketlerde esnek çalışma saatleri geçerlidir. Evden Almanca call center olarak çalışan kişiler de bu saatlere uymak zorundadır. Vardiyalar genellikle şu şekilde ilerler:

 • 09:00-16:00
 • 16:00-00:00
 • 00:00-09:00

Maaşlar; çalışanın deneyim düzeyi, iş yoğunluğu, lokasyon ve çalışma şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Almanca call center maaşları ise dil becerisi gerektirdiği için diğerlerine nazaran daha yüksektir. Aynı zamanda bazı firmalarda performansa dayalı primler, sosyal yardımlar ve diğer birçok yan hak maaşa ek olarak çalışanlara verilir.

Almanca Çağrı Merkezi İş İlanları ve İş Başvurusu

almanca çağrı merkezi iş ilanları ve iş başvurusu
Almanca çağrı merkezi iş ilanlarına ulaşmak için kariyer portallarından ve sosyal medya platformlarından yardım alınabilir.

Müşteri temsilcisi olarak çalışmak isteyen kişiler, Almanca call center iş ilanları için iş arama platformları, şirketlerin resmi web siteleri, kariyer portalları ve sosyal medya platformlarını etkili şekilde kullanmalıdır. Buralarda araştırma yapmak ve sürekli olarak takipte kalmak iş bulma imkanını kolaylaştırır.
Uzun yıllardır iş dünyasında hizmet veren Londra Kapital, bu firmaların en iyi örneklerinden biridir. Firmanın Instagram ve Facebook sayfalarında paylaştığı Almanca home office iş ilanları hayalinizdeki işi bulmanıza yardımcı olacaktır. Almanca çağrı merkezi elemanı olmak istiyorsanız şirketin kariyer sayfasında yer alan ilanlara göz atabilirsiniz.
İş başvurusu yaparken; Almanca dil becerilerinizi, iletişim yeteneklerinizi ve varsa çağrı merkezi deneyimlerinizi belirten bir CV hazırlamanız önemlidir. Bütün bunlar ve yapılabilecek olan yazılı, sözlü mülakatlar sırasında gösterdiğiniz tutum ve davranışlar başvurunun olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunur.

İçeriğimizi beğendiyseniz Hostes Olma Şartları Nelerdir?” yazımız da hoşunuza gidebilir!

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir