OyunHaberler

Bloodborne PC için Ne Zaman Çıkacak?

Bloodborne PC için ne zaman çıkacak

Oyunseverler tarafından çokça övülen, sahip olduğu pek çok ödül adaylığı ve oyun tasarımı dalında BAFTA ödülü sahibi Bloodborne ile ilgili haberler medyada yine ön planda. Nitekim Bloodborne, çıkış yılı 2015’ten bu yana sık sık gündemde kalmayı başarmış bir oyun. O günden bugüne ise öylesine beğeni kazandı ki, gerek devam oyunu gerek ise oyunun PC sürümü hala ilgi ile beklenmekte. Buna istinaden, Bloodborne PC için ne zaman çıkacak, sorusunun oyunun takipçileri arasında alevlenmesi, genelde geliştirici şirket ve çevresinden duyulan fısıltılara dayanıyor.

Öyle ki, 2020 yılı itibari ile neredeyse her ay Bloodborne PC haberleri bir şehir efsanesi gibi tekrar gün yüzüne çıkıyor. Bu sefer o an bu an mı? Yoksa yine hevesimiz kursağımızda mı kalacak? Bloodborne PC için ne zaman çıkacak? Siz de oyuna dair haberleri heyecanla bekleyenlerdenseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Bloodborne PS5 için Çıkacak mı?

Bloodborne oyunu, 24 mart 2015 tarihinde PS4 için satışa sunuldu. Tasarımcısı Hidetaka Miyazaki olan oyunun geliştiricisi de pek çoğumuzun aşina olduğu FromSoftware. Dark Souls, Souls gibi başarılı video oyunları ile tanınan Miyazaki, bir röportajında en gurur duyduğu yapımın Bloodborne olduğunu açıkça belirtmişti. Yapımcısının göz bebeği olan oyun, büyük bir hızla oyunseverlerin de gözdesi haline geldi. Aksiyon, korku, rol yapma ve hayatta kalma kategorilerinde yer alan Bloodborne piyasaya sürülüşünden kısa bir süre sonra ilgiyi üzerinde toplamayı başardı.

Bloodborne ile ilgili son zamanlarda merak edilen haberlerden biri ise PS5 versiyonunun geliştirilip geliştirilmeyeceği meselesi. PS5 oyuncularının güncellenmiş bir Bloodborne yapımına yönelik talebi sürse de, oyunun yeni bir edition ile PS5’e yönelik hazırlanacağı kesin değil.

Bloodborne Hikayesi

Bloodborne, oyunlarda senaryoya dikkat edenler için oldukça doyurucu bir yapım. Ana mekanımız, gotik ve karamsar resmedilen Yharnam kenti. Bu kentte bir hastalığın tedavisinin bulunduğuna dair söylentiler yayılınca, kente pek çok yerden insan akın ediyor. Öte yandan Yharnam’ın üstünde bir nevi lanet bulunuyor ve anlaşılmayan bir şekilde kente gelenler hastalanıyor, dönüşüm geçiriyor ya da ölüyor. Dönüşüm sonunda canavarlaşan insanlar, Yharnam’ın her karışında karşımıza çıkıyor.

Bloodborne, FromSoftware yapımlarına aşina olanları şaşırtmayacak bir zorluk seviyesi barındırıyor. Öyle ki pek çok kişi Bloodborne’un Souls serisinden daha zor olduğunu belirtmekte. Bloodborne:

  • 3 farklı final senaryosu barındırıyor. Asıl final olarak nitelendirilen senaryoya ulaşmak diğer iki finalden daha zorlu bir yolculuk gerektiriyor.
  • Pek çok ünlü seriden esintiler içeriyor. Yapımcının kendisi Lovecraft temasından etkilendiklerini belirtirken Dark Souls ile de benzerlikler taşıdığı görülüyor.
  • Boss çeşitliliği ile oyuncunun heyecanını diri tutuyor ve sürprizler sunuyor.

Görsel başarısı ve zengin senaryosuyla Bloodborne bir rol yapma, kimi zaman gerilim kimi zaman korku, aksiyon ve çok daha fazla öge içermekte.

Bloodborne 2 Geliyor mu?

Bloodborne öylesine bir başarı elde etti ki, 6 yılın sonunda hala en iyi PS4 oyunları listelerinde yerini koruyor. Senaryonun ilgi çekiciliği, oyunun atmosferi ve grafikleri de bilgisayar oyuncularının ilgisini toplamaya yeterli. PS4’e çıkışından beri merakla PC versiyonu beklenen Bloodborne tarafından sık sık haberler yayılmakta. Geçtiğimiz yıl pek çok kere “Bloodborne PC geliyor!” haberleri ile karşılaşsak da henüz yapım tarafından doğrulanan bir bilgi bulunmuyor. PC yapımı ile ilgili edinilen bilgiler büyük oranda yapıma yakın kişiler tarafından bir dedikodu şeklinde öğrenilmekte.

Buna ek olarak, merak edilenler arasında oyunun 2. ve devam oyunu gelecek mi sorusu mevcut. Fakat bu soruya oyunun tasarımcısı Hidetaka Miyazaki tarafından; 2019 tarihli bir röportajda Bloodborne 2 yapımının kendi elinde olmadığı, oyunun haklarının Sony’de olduğu belirtildi. Hal böyle olunca gözler Bloodborne 2 ve Bloodborne PC oyunları için hem Sony hem de FromSoftware’e çevrildi.

Bloodborne PC Gelecek mi?

Bloodborne Pc
Bloodborne PC ne zaman çıkacak, sorusunun cevabı senelerdir muğlak.

Bloodborne PC oyunun gelecek olması son yıllarda sayısız kere gündeme gelmesine rağmen bir netlik kazanmamıştı. Öte yandan Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, haziran ayında düzenlenen Sony basın toplantısı sırasında, pek çok beklenen oyunun yakında PC’ye geleceğini müjdeledi. Bu doğrultuda Bloodborne bekleyişi içinde olanlar haklı bir heyecana kapıldı. Ryan’ın yanı sıra pek çok sosyal medya oyun fenomeni tarafından oyunun yakında PC’ye geleceği haberi verildi.

Twitter üzerinden:

  • CrazyLeaksOnATrain
  • SoulsHunt
  • Sloth Mum gibi çok takipçili hesaplar tarafından paylaşılan bilgilere göre Bloodborne PC geliştirme aşamasında.

Daha önce de yayınlanacak oyunlar hakkında doğru bilgiler sızdıran yukarıdaki hesapların verdiği bilgiler, çoğu oyuncu tarafından güvenilir bulunmakta. Bloodborne’un yakında gelme ihtimalinin bir diğer habercisi ise Nick Baker. XboxEra’nın editörü olan Nick Baker’a göre, Bloodborne PC çalışmaları uzun süredir devam ediyor ve yakında tamamlanması bekleniyor. Biz Bloodborne severlere de umut etmek kalıyor.

“Ah bir çıksa da yer yerinden oynasa!” dediğimiz başka bir oyun: God of War Yeni Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir