Oyun

God of War Yeni Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

God of War Yeni Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

God of War: Ragnarök oyununa dair birçok yeni gelişmeyi, artan grafik deneyimini ve çok daha heyecanlı ve gerilim dolu bir oyun olacağını beklediğimizi söyleyebiliriz. Lafı daha fazla uzatmadan “God of War yeni oyunu ne zaman çıkacak?” sorusunun yanıtı ve oyunla ilgili ayrıntıları inceleyelim.

God of War: Ragnarök İlk Piyasaya Sürülme Tarihi

Santa Monica Studio tarafından geliştirilmiş ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanacak olan God of War: Ragnarök oyununun ilk olarak 2021 yılında çıkacağı duyurulmuştu. GoW’ın en son oyunu, daha yayınlanmadan birçok ödüle layık görüldü ve şimdiden en başarılı oyunlardan biri olacağı öngörülüyor.

2020 yılında Golden Joystick Awards tarafından “En Çok İstenen Oyun” ödülüne layık görülen ardından The Game Awards’ta “En Çok Beklenen Oyun” adaylığına sahip olan God of War: Ragnarök’un çıkış tarihi 2022 yılına ertelendi. Çeşitli medya kuruluşları tarafından 2021 yılının en çok beklenen oyunu olarak lanse edilse de çıkış tarihinin neden ertelendiği, oyunu bekleyenler için bir merak konusu.

Oyun forumlarında yapılan GoW tartışmalarına bakacak olursak; birçok oyunsevere göre oyunun çıkış tarihinin yanlış ilan edilmesi, oyun şirketlerinin yaptığı bir kurnazlığa dayanıyor. İddiaya göre oyunun çıkış tarihi, Playstation 5 satışlarını arttırmaya yönelik olarak gereğinden erken ilan edildi ve daha sonra ertelendi. Bu bilginin doğru olup olmadığını bilmek mümkün olmasa da oyun şirketlerinin böyle bir hileye başvurmuş olması olasılık dahilinde.

God of War: Ragnarök Ne Zaman Çıkacak?

God of War: Ragnarök Ne Zaman Çıkacak?
God of War: Ragnarök’un Nisan 2022’de çıkacağı düşünülüyor.

Playstation 4 ve 5 için yayınlanacağının bilgisine ulaşılan God of War: Ragnarök oyununun 2022 yılına ertelendiğini üzülerek söylemeliyiz. Kesin çıkış tarihi şu an için tam olarak açıklanmamış olmasına rağmen daha önceki GoW oyunlarının hepsi bahar aylarında sunulduğu için God of War: Ragnarök’un Nisan 2022’de çıkacağını öngörmekteyiz.

PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst tarafından yapılan açıklamaya göre Horizon Forbidden West oyununun geliştirme süreci ile God of War: Ragnarök oyunu ile aynı zamana denk gelmesi sebebiyle oyunun yayınlanması uzun sürecek. Bu sebeple 2022 yılı içerisinde oyunun kesin olarak çıkması bekleniyor.

God of War: Ragnarök Nasıl Bir Oyun Olacak?

Alınan bilgilere göre Ragnarök oyunu, 2018 yılında en son karşılaştığımız God of War oyununun devamı niteliğinde olacak. İskandinav mitolojisinden esinlenen God of War: Ragnarök, eski Norveç’te geçecek ve ana kahraman olan Kratos ve oğlu Atreus’a yer verilecek. Hikâyeye göre önceki oyunda Kratos’un Şir tanrısı olan Baldur’u öldürmesinden sonra olacağı tahmin edilen Ragnarök olayı başlayacak. Oyunun hikayesi İskandinav tanrılarının ölümlerini anlatacak ve dünyanın sonunu getiren bir dizi olayı içerecek. Oyunda aynı zamanda Thor ile karşılaşmamız mümkün gözüküyor. Mitolojiye göre God of War: Ragnarök oyununda Thor tanrısı, Mjöllnir ve Midgard yılanı olan Jormungand’a saldıracak. Çekiciyle yılanı öldürecek fakat yılanın püskürttüğü zehir nedeniyle Thor da ölecek.

Oyun dünyası ilginizi çekiyorsa, Humankind Oyun İncelemesi yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir