SağlıkNe, Ne Değildir?

Body Shape Nedir? 

Body Shape Nedir?

Hızla değişen ve gelişen dünyamızda, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hızlı zayıflama yöntemleri de gündeme oturdu. Bu durum da akıllara son zamanlarda adı oldukça fazla duyulan ‘’Body Shape nedir?’’ sorusunu getirdi. Temel anlamda Body Shape, belirli teknolojilerle yağ dokularının parçalanmasını sağlayarak hızlı bir şekilde zayıflamayı ve kısa sürede vücudu istenilen şekle sokmayı amaçlayan, yüksek teknoloji ile üretilmiş bir cihazdır. Body Shape hakkında daha fazla bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Body Shape’in Çalışma Prensibi Nedir?

Body Shape, kişisel kullanıma yönelik bir cihazdır. 10 metrekarelik kişisel kabinin içerisinde vakum teknolojisi ve kızılötesi ışınlar bulunur. Bu yolla sağlanan düşük basınçlı ortam, maksimum seviyede kalori yakımı ve enerji tüketimini amaçlar. Ayrıca ozon terapisi ile metabolizma hızlandırılır, kolajen desteği ile cilt pürüzsüzlüğü; aromaterapi ile de vücut dengesi sağlanır. 

Body Shape Nasıl Kullanılır?

Body Shape Nedir? 
Body Shape’İ kişisel spor aktiviteleriniz için kullanabilirsiniz.

Kullanıcı, kabin içerisinde bulunan koşu bandında tempolu ya da temposuz bir şekilde yürüyüş yapar. Bu esnada vakum teknolojisi sayesinde normal seviyeden daha fazla kalori kaybı yaşanır. İçerisindeki farklı teknolojilerin kilo vermenin yanı sıra incelme, kan dolaşımını arttırma, sıkılaşma ve toksin atma gibi etkileri de vardır.

Body Shape Teknolojisinden Kimler Faydalanabilir? 

Body Shape sağlıklı bireylerde kullanıma uygundur. Bazı durumlar ya da sağlık problemleri kullanımı sakıncalı hale getirebilir. Aşağıda listelenen kriterlere uygun bireylerin kullanımında bir sorun görülmez.

  • Hamilelik durumu ya da şüphesi olmayanlar
  • Kalp, böbrek hastalıkları gibi belli başlı kronik rahatsızlıkları olmayanlar
  • Yetişkin olanlar
  • Yeme bozukluğu olmayanlar
  • Romatizması olmayanlar
  • Belirli alerjilere veya hassasiyetlere sahip olmayanlar 
  • Cihaz ile komplikasyona girecek bir başka tıbbi cihaz kullanmayanlar
  • Normal kilonun çok altında olmayan kullanıcılar

Yukarıda belirtilen kriterlere uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, siz de gönül rahatlığıyla cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Dizlik ne kadar süre kullanılır? Yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Body Shape’in Kullanımı ve Faydalı Etkileri

Birçok kullanıcı, gündelik hayatta düzenli beslenmek, bol su tüketmek gibi belirli hususlara özen göstererek bu teknolojiden yararlandıkları zaman kısa sürede zayıfladıklarını ve incelme sağladıklarını belirtmiştir. 

Siz de bu teknolojiden faydalanmak isterseniz ikamet ettiğiniz şehrin sağlıklı yaşam merkezlerinden, spor salonlarından, anlaşmalı güzellik merkezlerinden ya da belirli kliniklerden bilgi alarak kullanıma başlayabilirsiniz. Seans sıklığı ve fiyat gibi hususlar tercih ettiğiniz merkeze göre değişkenlik gösterebilir. Fiyat bilgisi için merkezlerin internet sitelerini kontrol edebilir, dilerseniz arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Body Shape Haftada Kaç Gün Yapılır?

İdeal kullanımda haftada 2 seans olarak tavsiye edilir. Seanslar arasında 48-72 saat aralık olması oldukça önemlidir.

Body Shape ile Kaç Kalori Yakılır?

Normal koşu bandında 30 dakikada ortalama 200-300 kalori harcanırken, Bodyshape ile ortalama 30 dakikada 600-1200 kalori harcanır. Bu sayı, vücut tipine göre azalabilir ya da artabilir. Düşük basınçlı ortam, kullanıcının su kaybını arttırarak zayıflama sağlar. Bodyshape’in kullanıldığı dönemde, kullanıcının günlük hayatında yeme düzenine özen göstermek, bol su tüketmek gibi yapacağı birkaç ufak değişiklik de zayıflama sürecini destekler.

Body Shape Kaç Kilo Verdirir?

Düzenli kullanımda haftada 5-8 aralığında kilo kaybı beklenir. Bu sayı kişiden kişiye artabilir ya da azalabilir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir