Oyun

Clash Royale Yıldız Seviyesi Ne İşe Yarar?

Clash Royale yıldız seviyesi

Supercell’in çıkarmış olduğu Clash Royale, taktik ve stratejinin ön planda olduğu bir oyunudur. Oyunseverler tarafından oldukça beğenilen bu oyunda birbirinden farklı yeteneğe sahip karakter kartları bulunmaktadır. Oyuncular, kendilerini geliştirmek için güçlendirilebilir ve ışıltılı yıldızlarla süslenmiş kartlarla mücadele vermektedir. Oyun içerisindeki geliştikçe yıldız seviyeniz de artmaktadır. Fakat oyuncuların hakkında bu konuyla alakalı çeşitli sorular vardır. Bunlardan en çok merak edileni ise “Clash Royale yıldız seviyesi ne işe yarar?” sorusudur.

Oyundaki verilen mücadele içerisinde oyuncular sürekli olarak kendilerini geliştirme uğraşındadır. Bunlar için de yapılacak en doğru şey sahip olduğunuz karakter kartlarını geliştirmek olacaktır. Karakterlerinizin seviyeleri ne kadar artarsa canları ve güçleri de o kadar artar. Fakat yıldız seviyelerini arttırmak yalnızca görünümünü etki eder herhangi bir ilave güç sağlamaz.

Clash Royale Yıldız Seviyesi Nedir?

yıldız seviyesi
Oyuncular yıldız seviyelerini 6 ya yükselttikten sonra yıldız puanı alabilmeye hak kazanırlar.

Sahip olduğunuz kartları geliştirmek için oyun içerisindeki yıldız seviyenizin yani kralınızın belirli seviyelere gelmesi gerekir. Kart geliştirmelerinin kilidini açmak için yıldız puanlarını kullanmanız gerekmektedir. Ancak oyuncuların gelişim yapması için yıldız seviyesinin 6 olması lazımdır. Oyuncular oyunun ilk başlarında “Clash Royale yıldız seviye ne işe yarar?” sorusunu sormaktadır.

Oyuncular yıldız seviyelerini 6 ya yükselttikten sonra yıldız puanı alabilmeye hak kazanırlar. Yıldızlar ve oyun içerisindeki paralar sandık açarak veya görevleri yaparak elde edilir. Oyun içerisindeki yıldız seviyelerine göre kartlar şu şekildedir:

  • 1 Yıldız puanı – Ortak
  • 10 Yıldız puanı – Nadir
  • 100 Yıldız puanı – Destansı
  • 1000 Yıldız puanı – Efsanevi

Mağazalardan alım yaptığınız en yüksek seviyedeki kartlar otomatik bir şekilde yıldız puanına dönüşmektedir. Elinizdeki kartın sahip olduğu potansiyelin en üst seviyesine getirebilmeniz için yaklaşık 45.000 yıldıza ihtiyacınız vardır. Yıldız dereceli kartları açtıktan sonra karakteriniz altın renginde parlamaya sahip olacaktır.

Clash Royale Yıldız Puanı Nasıl Kazanılır?

clash royale
Kazanmış olduğunuz yıldız puanlarını nasıl kullanacağınız da oldukça önemlidir.

Clash Royale oyununda yıldız seviyeniz 13’e ulaştıktan sonra kartlarınıza özellik eklemeye başlayabilirsiniz. Yaptığınız savaşlardan, sandıklardan, takaslardan, bağışlardan ve dükkandan son seviye kartlar alırken yıldız puanı da kazanmış olursunuz.

Kartınızın 1. seviyeye ulaşabilmesi için 10.000, 2. seviyeye ulaşabilmesi için 15.000 ve 3. seviyeye gelebilmesi için 45.000 yıldıza ihtiyaç duyarsınız. Kazanmış olduğunuz yıldız puanlarını nasıl kullanacağınız da oldukça önemlidir. Sevmediğiniz ve güçlü olan kartlarda yıldız puanı kullanmak bir hata olacaktır. Yıldız puanlarını kullanabileceğiniz en güçlü kartlar şu şekildedir:

  • Top Arabası: Topun tasarımını değiştirir ve altın ile kaplar
  • Mezarlık: Mezar taşları, iskeletler ve altın renginde efektler ekler
  • Oklar: Gönderilen okların arkasında çok renkli akışlar ekler
  • Goblin Çetesi: Gönderilen her goblin harika saç stilleri ile süslenir
  • Roket: Üstünde binen bir goblin ve estetik efektler eklenir.

“Clash Royale yıldız seviyesi ne işe yarar?” diye sorduğunuz zaman bunun cevabı sadece fiziksel olmaktadır. Fakat oyunun henüz başından itibaren kazandığınız yıldız puanlarını sabırlı bir şekilde biriktirmeli ve doğru şekilde harcamalısınız. Kartlarınızın görünüşlerini değiştiren ve oldukça güzelleştiren yıldız sistemi oyuncular tarafından oldukça beğenilmiştir. Sizler de bu birbirinden güzel efektler ile birlikte yaşanan mücadeleye ortak olmak istiyorsanız Clash Royale oyununa dahil olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Clash Royale Kaç GB Yer Kaplar?

Clash Royale şu an 1, 96 GB yer kaplıyor.

Clash Royale Hangi Ülkenin Oyunu?

Clash Royale oyununu piyasaya süren Supercell, Finlandiya merkezli bir video oyunu şirketidir.

1 Saatte Clash Royale Kaç MB Yer?

Günde bir saat oynandığı takdirde 6.15 MB kota harcar.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir