Finans

Cocos Coin Yorum: Cocos Coin Geleceği

Cocos Coin Yorum: Cocos Coin Geleceği

Kripto para piyasasının altın çağını yaşadığı günümüzde birçok farklı alt coin de hayatımızda yerini aldı. Bu coinler arasında son günlerde en popüler olanlarından birisi ise Cocos Coin (Cocos BCX). Bu yazıda sizlere Cocos Coin yorum rehberini ve Cocos Coin geleceğini paylaşacağız.

Cocos Coin Nedir?

Cocos BCX, oyun geliştiricilere oyunlar oluşturmak için üstün bir araç seti sağlamaya çalışan bir oyun platformu ve blok zinciridir. Cocos BCX geliştiricilerinin görüşüne göre, mevcut akıllı sözleşme platformları, oyun tasarımcılarının ihtiyaçları düşünülerek oluşturulmamıştır. Daha iyi araçlara sahip yeni bir platform kullanıma sunulursa, daha fazla sayıda blok zinciri oyununun ve daha kaliteli oyunların üretilmesine yol açmalıdır.

Cocos Coin’in Mantığı

Cocos Coin’in Mantığı
Cocos Coin birtakım sözleşmelerle beraber kullanılır.

Cocos BCX, “yinelemeli akıllı sözleşmeler” olarak adlandırılan sözleşmeleri kullanır. Bunlar bazı değişken yönleri olan sözleşmelerdir. Bir sözleşmede değişiklik yapıldığında, eski sözleşme, tarihsel kayıt tutma amacıyla blok zincirinde kalır. Ancak yeni sözleşme ile adresteki verilerin üzerine yazılır. Bu özellik, geliştiricilerin potansiyel olarak tüm oyunları blok zincirinde çalıştırmasını sağlar. Sözleşmeler değiştirilebildiğinden, geliştiriciler bir oyun yayınlandıktan sonra hata düzeltmeleri ve oyun mantığı değişiklikleri uygulayabilir. Bazı sözleşme verilerinin Cocos BCX’teki geliştiriciler tarafından değiştirilemeyeceğini belirtmek önemlidir. Örneğin, geliştiriciler oyuncuların öğelerinin sahipliğini devredemez veya oyuncuların sahip olduğu öğeleri silemez.

Ethereum’da akıllı sözleşmeler genellikle dağıtıldıktan sonra değiştirilemez. Cocos BCX ekibinin bu yeni platformun Blockchain oyunları için gerekli olduğuna inanmasının bir nedeni de budur.

Cocos Coin Evren ve Çoklu Evrenleri

Cocos BCX’te bir oyun geliştiricisi bir “evren” veya “çoklu evren” yaratabilir. Bu, belirli bir kurgusal dünyadaki öğeler için bir dizi kuraldır. Bir evren oluşturulduğunda, o evrende yer alan birden fazla oyun oluşturulabilir. Çoklu evrendeki bir oyundan alınan bir öğe, küçük bir ücret ödenerek aynı çoklu evrendeki farklı bir oyuna aktarılabilir. Evrendeki her öğenin, her oyunda aynı olan bir dizi temel istatistik verisi vardır. Oyun ayrıca, yalnızca mevcut oyunda sahip olduğu öğenin ek özelliklerini de tanımlayabilir.

Cocos-BCX ekibi, çoklu evren oluşturmayı Cocos-BCX blok zincirinin temel bir özelliği haline getirerek geliştiricilerin kendi çoklu evrenlerini yaratmalarını kolaylaştırmayı hedeflemektedir.

Cocos Coin Smithy Mekanizması

Cocos BCX, oyuncuların benzersiz öğeler oluşturmasına olanak tanıyan yerleşik bir sisteme sahiptir. Bu sisteme “Smithy Mekanizması” denir. Bu mekanizmayı kullanarak, geliştiriciler veya oyuncu birlikleri, öğe oluşturma kurallarını tanımlar. Oyuncular daha sonra öğelere dönüştürülecek kaynakları, oyun para birimini ve/veya coinleri sağlar. Smithy mekanizması kullanılarak oluşturulan her öğe benzersizdir ve oluşturulduğu çoklu evrendeki herhangi bir oyunda kullanılabilir.

Cocos Coin Yerleşik Öğe Değişimi

Cocos Coin Yerleşik Öğe Değişimi
Cocos’taki ögelerinizi Cocos Coin ile değiştirebilirsiniz.

Cocos BCX platformu, yerleşik merkezi olmayan bir değişime sahiptir. Cocos-BCX oyunlarında yer alan tüm öğeler, platformun kendi yerel kripto para birimi olan COCOS’a karşılık olarak diğer oyuncularla takas edilebilmektedir. Oyuncuların Cocos-BCX koleksiyonları için alıcı veya satıcı bulmak için merkezi bir otoriteye güvenmeleri gerekmez.

Sahip ve Kullanıcı Hakları Arasındaki Ayrım

Cocos BCX platformu, oyun öğelerinde sahip hakları ve kullanıcı hakları arasında ayrım yapar. Bir oyun varlığının, sahibinden farklı bir kullanıcıya sahip olması mümkündür ve bu unvanlara ilişkin haklar birbirine müdahale edilmeden serbestçe devredilebilir. Bu, oyuncular arasındaki işlemler için yeni olanaklar açar.

Sahip ve kullanıcı hakları ayrı tutulduğundan, Cocos-BCX oyunlarının oyuncuları oyun içi öğelerini potansiyel olarak kiralayabilir, rehin alabilir veya rehin verebilir.

Cocos Coin Geleceği

Cocos Coin Geleceği
Cocos Coin’in geleceği umut vaat etmektedir.

Cocos-BCX, Blockchain oyunlarının geleceğini merak ediyor olabilirsiniz. Cocos-BCX, oyun geliştiricilerin seveceği birçok özelliğe sahip bir platformdur. Çoğu oyun geliştiricisi, Solidity’yi öğrenmek zorunda kalmadan akıllı sözleşmeleri kodlamalarına izin veren bir platform kullanmaktan mutluluk duyacaktır. Yerleşik bir merkezi olmayan değişim, çoklu evren yaratıcısı ve oyunlar arası aktarım sisteminin tümü kullanışlı araçlardır.

Asıl soru, tüm bu eklenen özelliklerin geliştiricileri Ethereum gibi güvenilir bir platformdan ayrılmaya ikna etmek için yeterli olup olmayacağıdır. Ethereum’un projelerine akan çok fazla sermayesi vardır ve son birkaç yılda bir altyapı oluşturmayı başarmıştır.

Cocos-BCX, akıllı sözleşme platformu sektöründe yeni bir platformdur. Ona yeni katılanlar ise genellikle zorlu bir savaşla karşı karşıya kalırlar. Yine de Cocos-BCX, gelecekte oyun geliştiricilerin kullandığı platform olabilir. Bu da Cocos Coin’in fiyatlarının artmasına sebep olabilir.

Eğer bir başka kripto para birimine de şans vermek isterseniz Jasmy Coin Nedir? Jasmy Coin Geleceği Var mı? yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir