Sinema

Dwayne Johnson Filmleri

Dwayne Johnson Filmleri

Dwayne Johnson, 1999 yılından bu yana birçok önemli projede yer almış bir aktördür. Sinema kariyerine kendi belgeseli olan “Beyond the Mat” ile başlamış, sinema filmi olarak ise ilk işini “The Mummy Returns” filmleri ile almıştır. Başarılı oyuncunun diğer filmlerini merak ediyorsanız, Dwayne Johnson Filmleri Listesi’nde merakınızı kolayca giderebilirsiniz.

The Mummy Returns – Mumya’nın Dönüşü

The Mummy Returns

2001 yılında çekilen aksiyon/macera filmidir. O’Connel çiftinin Mısırlı rahip Imhotep’in mumyasıyla karşılaşmasının on yıl sonrası anlatılmaktadır. Filmde Dwayne Johnson, Scorpion King (Akrep Kral) adlı savaşçıyı canlandırmıştır.

The Scorpion King – Akrep Kral

The Scorpion King

Film 2002 yılında vizyona girmiş aksiyon filmidir. Dwayne Johnson’ın dikkat çekmesini sağlayan film olmuştur. Mumya’nın Dönüşü filmindeki Mathayus’un hikayesinin anlatıldığı filmdir. Mathayus kâhini öldürmekle görevlendirilmiştir. Memnon’un kampına girdiğinde tuzağa düşer ve arkadaşları öldürülür. Bunun üzerine Memnon’dan intikam almaya karar verir.

Walking Tall – Yolun Sonu

Walking Tall

Walking Tall, 1973 yılında çekilen aynı isimli filmin 2004 yılındaki yeniden yapımıdır. Filmde Chris Vaughn, askerlikten emekliye ayrılıp çocukluğunu geçirdiği kasabaya döner. Kasabada çocukluk arkadaşı Jay Hamilton’ın bir suç ve uyuşturucu krallığı kurduğunu öğrenir. Bunun üzerine kasabada bu durumu düzeltmeyi, arkadaşını durdurmayı görev edinir. Filmde arkadaşına karşı verdiği bu mücadele anlatılmaktadır.

Doom

Doom

Film, Doom adlı video oyunundan sinemaya uyarlanmıştır. 2005 yılında vizyona giren Doom‘da Dwayne Johnson’a, Karl Urban ve Rosamund Pike eşlik etmektedir. Mars’taki Olduvia Araştırma İstasyonu’nda yanlış çalışmalar sonucunda çeşitli yaratıklar ortaya çıkmıştır. Bu yaratıkları ortadan kaldırmak için araştırma istasyonuna bir ekip gönderilir. Filmde ekibin bu yaratıklara karşı mücadelesi anlatılmaktadır. Ekip, oradaki canavarları yok etmek ve tehlikenin dünyaya sıçramasını engellemek için elinden geleni yapmak zorundadır.

The Other Guys – Yedek Polisler

The Other Guys

The Other Guys, 2010 yılında izleyici ile buluşan Amerikan yapımı aksiyon/komedi filmidir. Filmde Dwayne Johnson’a Will Ferrell, Mark Wahlberg ve Eva Mendes eşlik etmektedir. Film, sahadaki ve bürodaki polisler arasındaki çekememe durumunun ortaya çıkardığı komik durumları anlatmaktadır. Bürodaki polisler, sahadaki polislerin övgü almasına daha fazla dayanamaz ve kendileri de sokağa çıkmaya karar verir. Ancak işler beklediklerinden farklı gelişir.

The Game Plan – Oyun Bozan

The Game Plan

The Game Plan, 2007 yapımı Amerikan aile komedi filmidir. Filmde Dwayne Johnson’a Madison Pettis, Kyra Sedgwick ve Roselyn Sanchez eşlik etmektedir. Film, bekar bir Amerikan futbolu oyuncusunun, geçmişteki ilişkilerinin birinden bir kız çocuğuna sahip olduğunu öğrenmesiyle başlar. Filmde, bu futbol oyuncusunun yedi yaşında bir kızının olduğunu öğrenmesinden sonra yaşadığı komik olaylar anlatılır.

Fast Five – Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu

Fast Five

2011 yılında vizyona girmiş Amerikan aksiyon filmidir. Filmde Dwayne Johnson’a Vin Diesel ve Paul Walker eşlik etmektedir. Filmde, Dom Toretto ve Brian O’Conner’ın güçlü iki düşmanın saldırısından kurtulmak için ortak hareket etmeleri anlatılmaktadır. Bu iki düşmandan biri gözü pek bir federal ajan ile bir uyuşturucu baronu için çalışan satılmış polis ordusudur. Toretto ve O’Conner’ın bu düşmanlardan kurtulmak için son bir işi başarmaları gerekmektedir. 100 milyon dolarlık büyük bir soygun.

Dwayne Johnson’ın yer aldığı serinin diğer filmleri şunlardır:

  • Fast & Furios 6 – Hızlı ve Öfkeli &
  • Furios 7 – Hızlı ve Öfkeli 7
  • The Fate of the Furios – Hızlı ve Öfkeli 8
  • Hobbs & Shaw – Hızlı ve Öfkeli: Hobbos ve Shaw

Aksiyon filmlerinin yıldızlarından bir diğer olan Jason Statham’ın filmlerini hiç izlediniz mi? Birkaç güzel öneriye göz atmaya ne dersiniz? Jason Statham Filmleri

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir