Sinema

Jason Statham Filmleri

Jason Statham Filmleri

Jason Statham, gerek oyunculuk yeteneği gerek ise başarılı kariyeri ile kendisine pek çok hayran edinmiştir. Eğer siz de bu hayranlardan biriyseniz, muhtemelen sık sık Jason Statham filmi izlemeye çalışıyorsunuzdur. Bu nedenle en iyi Jason Statham filmleri hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Tahminimiz doğruysa, siz de doğru adrestesiniz.

The Expendables – Cehennem Melekleri

The Expendables

Şimdilik üç filmden oluşan Cehennem Melekleri serisi, Jason Statham’ın oynadığı en sevilen serilerden biridir. Yönetmen koltuğunda Slyvester Stallone’un oturduğu seri, beklenildiği kadar beğenilmese de dünya çapında yankı uyandırdı. Filmde Lee Christmas adlı, İngiliz asıllı eski bir SAS askerini canlandıran Jason Statham’ın uzmanlık alanı bıçaklardır.

Kiralık bir savaş timi olan Cehennem Melekleri aldıkları yeni görev için toplanırlar. Grubun, Güney Amerika’daki bir ülkeye gizlice sızarak ülkenin acımasız diktatörünü öldürmeleri gerekmektedir. Fakat göreve başlar başlamaz bir şeylerin yolunda gitmediğini anlayan grup, kendilerini zor bir durumun içinde bulurlar. Hem görevlerini tamamlamak hem de gruplarının dağılmasını önlemek konusunda ikinci komutan olan Lee Christmas’a oldukça fazla iş düşmektedir.

Homefront – Sivil Cephe

Homefront

Yönetmen koltuğunda Gary Fleder’ın oturduğu ve başrollerini Jason Statham, James Franco ve Winona Ryder’ın paylaştığı film aksiyon-gerilim türündedir. Chuck Logan adlı yazarın kitabından Slyvester Stallone tarafından senaryolaştırılan filmde Statham, Phil Broker adında eski bir DEA ajanıdır.

Bir motosiklet çetesini çökertmek için göreve çıkan Broker, ters giden işlerin ortasında kalır. Yaptığı hata yüzünden patronunun oğlu öldürülünce bunalıma girer. Bir süre sonra kendi kızının can güvenliği sebebiyle sakin ve ıssız bir kasabaya yerleşirler. Kızının okuldaki zorba bir çocukla kavga etmesi sonucunda Meth uyuşturucu lideri ile çatışma yaşamaya başlar.

The Transporter – Taşıyıcı

The Transporter

Dört filmden oluşan Taşıyıcı serisi, Jason Statham’ın oynadığı en bilinen film serisidir. Corey Yuen’un yönetmenliğini yaptığı filmde Jason Statham, eski bir asker olan Frank Martin’i canlandırmaktadır. Fransa’da çekilen film büyük ilgi görmüş ve sevilmiştir. Bu sebeple de devam filmleri çekilmiştir.

Başarılı bir dövüşçü ve savaşçı olan eski asker Frank Martin, eski hayatını geride bırakmak ister. Kendisine daha sakin bir hayat hedefleyen Martin, makul bir ücret karşılığında taşıyıcılık yapmaktadır. İşini büyük bir soğuk kanlılıkla devam ettiren Martin’in üç kuralı vardır. Bu kurallar:

  • Anlaşmayı bozma
  • İsim öğrenme
  • Paketi açma

Bu üç kurala uydukça başının ağrımayacağını düşünen Martin’in işler beklediği gibi gitmez. Taşıması gereken bir paketle birlikte yola çıktığında paketin hareket ettiğini görür. Tüm kurallarını hiçe sayan Martin, ne olursa olsun kendini paketin içindeki kızı kurtarmak zorunda hisseder.

Snatch – Kapışma

Snatch

Guy Ritchie’nin yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Jason Statham ve Brad Pitt paylaşmaktadır. Suç ve aksiyon ögelerinin ağır bastığı filmde Jason Statham, Turkish adlı karakteri canlandırırken görülür. İsminin Turkish olmasının sebebi ise ebeveynlerinin oğullarına kaza yapan bir uçağın ismini vermek istemeleridir. Çünkü annesi ve babası uçakta tanışmışlardır.

Paha biçilemez bir elmasın etrafında dönen hikâyede, Londra’nın suçla dolu yer altı dünyasını yakından görme fırsatı elde edilir. Ortağı Tommy ile lisanssız ve kaçak bir şekilde boks müsabakaları organize eden Turkish, kendini bir anda 86 karatlık kayıp elmas olayının içinde bulur.

Spy – Ajan

Spy

Yönetmenliğini Paul Feig’in yaptığı film aksiyon ve komedi türündedir. Filmde Jason Statham, Melissa McCarty ve Jude Law gibi ünlü oyuncular rol almaktadır. Jason Statham filmde, İngiliz ajan Rick Ford’u canlandırmaktadır. Jason Statham’ın her zaman oynadığı aksiyon-gerilim filmlerinin ötesinde olan bu film insanlara, Jason Statham’ın komik yönlerini de göstermiştir.

CIA’de çalışan Susan Cooper ve Bradley Fine’a biyolojik bir silahı durdurmak için yardıma gelen ajan Rick Ford, Fine ile birlikte deşifre olur. Bunun akabinde, görevi devam ettirmek için masa başı çalışan Cooper, gönüllü olmak durumunda kalır. Cooper’ın görevi teslim almasıyla olaylar gelişmeye başlar.

Aksiyon filmlerini severek takip ediyorsanız; 2021 Aksiyon Filmleri Önerileri yazımız tam size göre…

Shares:

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir