HaberlerGündem

E-Okul Ne Zaman Kapanacak?

E-Okul Ne Zaman Kapanacak

E-Okul ne zaman kapanacak, öğrenciler son kanaat notlarını merak ederken not ortalamalarını görüntülemek için karneyi beklemek gerekli mi merak ediyorlar. E-Okul sisteminin dönem boyu açık olması ve güncel notlarını orada öğrenebilen öğrenciler sistemin hangi güne kadar açık olacağını bilmek istiyorlar. Biz de “E-Okul kapanacak mı?” sorusunun detaylarını sizler için cevapladık.

Karne tatili yolda, 2021 -2022 eğitim öğretim yılının ilk dönemi cuma günü sonlanıyor. Yağan karla birlikte öğrencilerin tatil heyecanı da ikiye katlandı. 21 Ocak tarihinde alınacak karneler için hem öğrenciler hem de veliler bekleyişi sürdürüyor. Öğrencilerin dönem içinde aldıkları notları görmeye imkân tanıyan “E-Okul sistemi kapanacak mı?” soruları velilerin merak ettiklerinden.

E- Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir?

E- Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir?
Veli bilgilendirme sistemi, velilerin çocuklarının öğrenim hayatı hakkında bilgi edinmesini sağlar.

E- okul veli bilgilendirme sistemi öğretmen ve öğrencilerin ayrı ayrı giriş panellerinin olduğu bir not görüntüleme sistemidir. Notlarını takip etmek isteyen öğrenciler sisteme öğrenci numarası ve oluşturdukları şifre ile kolayca giriş yapabilirler. Öğretmenlerinin girdiği notları sistemden görüntüleyen öğrenciler karne notlarını ve dönem sonu not ortalamalarını hesaplamak için sabırsızlanıyorlar.

Not ortalaması hesaplama, sözlü ve yazılı puanlarını görüntüleme, devamsızlık bilgileri ve karne notu gibi birçok bilgi e-okul üzerinden kolayca görüntülenmektedir. Veli, öğrenci ve öğretmen ortak sistemi olarak düşünebileceğimiz e-okula giriş ve çıkışlar karne günü yaklaştıkça giderek artıyor.

E-Okul Not Girişi Ne Zaman Sonlanacak?

Öğrenciler dönemin son sınavlarını tamamlayarak topu öğretmenlerine attı. Tüm öğrencilerin notlarını okuyup e-okul sistemine girmek için öğretmenlerin de çok vakti yok. Cuma günü öğrencilere verilecek karnelerin basılması içinde süre gerekli. Hal böyle olunca öğretmenler son hafta not girişi için sıkı çalışıyorlar.

E-Okul not görüntüleme sisteminin aktif olarak ziyaret edildiği şu günlerde öğretmenler notları karneden birkaç gün önce tamamlamış olmalılar. Not girişinin sonlandığı son günlere e-okula girişler ise hala devam ediyor. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen e-okul sisteminin girişi süreli ya da süresiz olarak kapanması söz konusu değil.

E-Okul Öğretmen Not Girişi Bittikten Sonra Kapanıyor mu?

E-Okul Öğretmen Not Girişi Bittikten Sonra Kapanıyor Mu?
E-okul sistemi her zaman aktiftir.

E-Okul girişi karnelerin verilmesine az bir zaman kalsa da henüz kapanmadı. Öğretmenler not girişini sonlandırdı ve notlar kilitlendi. Öğrencilerin e-okula girişleri ise hala devam ediyor. “E-Okul ne zaman kapanacak?” sorusu ise merak edilenler arasında.

E-Okul sisteminin kapanması gibi bir durum söz konusu değil. Online karne görüntülenmenin de gündemde olduğu şu günlerde karneler basılsa dahi e-okul sistemine giriş aktif. Sadece notlarda değiştirilme yapılmanın kapanması mevcut. Öğrenciler e-okul kapanacak mı diye düşünseler de e-okul karne döneminde de erişime açık olacak.

E-Karne Nedir?

Pandeminin hayatımızı şekillendirdiği günler geçiriyoruz. Covid-19’un bizlere gösterdiklerinden biri de online olarak birçok işimizi halledebiliyor olmamız oldu. Çalışma hayatımız, okul hayatının online derslere yönelmesi ve daha birçok şey online ortama taşındı. Her ne kadar okullar fiziken açılmış ve öğrenciler ilk ders dönemini okullarda tamamlamış olsalar da online derslerin işlendiği günler çok da uzak sayılmaz.

Online derslerin sonuçları da artık internet ortamında görüntülenebiliyor. E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden ulaşabileceğiniz diğer bir başlık ise e-karne. Öğrencinin okula gitmemesi ya da karne günü karnesini alamaması gibi durumlarda e-karne seçeneği ile karnesine ulaşabiliyor. Kâğıt tüketimine pozitif yönde katkı sağlaması ise e-okulun bir diğer avantajı. E-Karne tercih etmeyen öğrenciler okullarından karnelerine ulaşabilecek. E-Okul sistemi üzerinde paylaşılan e-karneler velilerin beğendiği uygulamalar arasında yerini alıyor.

Gündemi yakından takip etmek istiyorsanız Haberler kategorimize göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir