Finans

İyzico Bireysel Hesap Nasıl Açılır?

İyzico bireysel hesap nasıl açılır

İyzico, 2013 yılında kurulan ve internet alışverişini hem satıcı hem de alıcı için kolaylaştırmayı hedefleyen, bir nevi POS makinası işlevi gören yapay zekâ tabanlı bir şirkettir. Bu şirket ödeme işlemlerini kolaylaştırmak ve en güvenli şekilde alışveriş yapmak için oluşturulmuştur. Peki, İyzico bireysel hesap nasıl açılır? Bu soruyu açıklamaktan önce bu şirketi tanımak ve işlevlerini öğrenmek çok daha sağlıklı olacaktır.

Bu sistem, günümüzde hala basitleşmeye çalışan fakat bir başarı göstermeyen internet alışverişi ödeme yollarını en basit olacak şekilde müşterilerine sunmayı hedeflemektedir. Kısa bir zaman zarfında, binlerce markanın dijital olmasına katkı sağlamasının yanında sadece kendinin değil markaların da başarısının altında imzasını bulundurmaktadır. 2019 yılında dev şirketlerden birisi olan PayU tarafından satın alınmıştır. Bunlarla birlikte şu anda bu sağlam bünyenin getirdiği özgüven ile bütün müşterilere ve markalara en güvenilir şekilde alışverişi yaptırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Her geçen gün güvenilirliğini ve yenilikçiliğini arttıran bu sisteme katılmak aslında pek de zor değil.

İyzico Bireysel Hesap Nedir?

iyzico bireysel hesap nedir
İyzico bireysel hesap sahipleri, link ile ödeme alma opsiyonundan yararlanabilirler.

Düşünüldüğünden daha kolay bir sisteme sahip olan İyzico bireysel hesap oluşturma, banka kartı ya da kredi kartına ihtiyaç duymadan sistem içerisinde bulanan on bini aşkın markadan alışveriş yapmanızı sağlamaktadır. İyzico hesap açma işlemi için akıllı telefonlarınızdan uygulama mağazası yardımıyla indirebilir ya da bilgisayarınızdan direkt olarak web sitesi üzerinden kayıt yapabilirsiniz. Kayıt işleminizi başarılı bir şekilde oluşturduktan sonra hesabınızın içine bir miktar para aktarmakla beraber güvenli bir şekilde alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Neden İyzico Tercih Edilmeli?

iyzico neden tercih edilmeli
İyzico, kart kullanmanıza gerek kalmadan kolay ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmanıza olanak tanır.

7/24 müşteri desteği veren şirket, hem daha hızlı hem de daha güvenli bir alışverişin garantisini müşterilerine sunmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu on bini aşkın marka ile beraber sizin alışverişinizi en basit şekilde yapmanızı ve bu alışverişten memnun kalmanız için çalışmaktadır. Korumalı Alışveriş ile güvenliğinizi bir üst limite çeken şirket, güvenlik konusunda ne kadar ciddi olduğunu müşterilerine göstermeyi amaçlamaktadır. En güzel özelliklerinden birisi de satıcı onayından sonra anında iade alabilmenizdir. Bunlarla beraber neden İyzico tercih edilmeli?

 • 7/24 müşteri desteği
 • On bini aşkın markadan güvenli alışveriş
 • Korumalı alışveriş
 • Satıcı onayının ardından hızlı iade
 • Abonelik sistemi ile ödemelerinizi günü geldiğinde ödeme
 • Kredi kartı ya da banka kartı olmadan alışveriş
 • Sadece bireysel değil kurumsal işlemleri de kolay bir şekilde yapabilme

Şu ana kadar 15 milyar TL işlem hacmine sahip şirket, bu sistem üzerinden yapılan işlemlerin tutarını katlamaya devam etmektedir. Bununla beraber %91 müşteri memnuniyeti oranına sahip olan şirket, bu memnuniyet oranının daha fazla olması için elinden geleni yapmakta.

İyzico Kurumsal Nedir?

iyzico kurumsal
İyzico sistemini, şirketinizdeki faaliyetler için kullanabilirsiniz.

İyzico içerisinde sadece alışveriş yapma işlemi var sanıyorsanız, büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Bu sistem kullanıcılara banka olmadan banka hesabı varmış gibi işler. Kurumsal bölüm ise iş sahipleri için son derece özenle hazırlanmış ve basit düzeye indirgenmiştir.

Bu alanda işiniz için bir sürü fayda sağlayabilir ve kolayca işinizi yürütebilirsiniz. Özellikle, internet üzerinden iş yapan insanların bu konuda çok rahat edebilecektir. Bunun sebebi ise şirketin yenilikçi bir özelliği olan web sitesinden “ödeme al” seçeneği. Bu özellik sosyal medya üzerinden entegrasyonsuz link yöntemi ile doğrudan ödemelerinizi alabilmenize olanak sağlıyor. İyzico’nun avantajları sayesinde, tüm dünya artık sizin müşteriniz olabilir.

Kurumsal faydaları sizin için aşağıda belirtmek istedik:

 • Çoklu para gönderimi
 • Web sitesinden ödeme al seçeneği
 • Sanal POS
 • Abonelik yöntemi
 • Korumalı bir şekilde EFT/Havale yönetimi
 • Link ile ödeme
 • Stant satışları
 • Sosyal medya satışları
 • E-Tahsilat
 • PCI-DSS 1. Seviye sertifikasıyla tüm sahtecilik işlemlerine karşı tam güvenlik

Bu özelliklerle, kolay bir şekilde işletmenizi büyütebilir ve güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Eğer yeni bir işletme iseniz İyzico sizin için çok doğru bir adres olacaktır.

İyzico’ya Nasıl Başvurulur?

iyzico bireysel hesap nasıl açılır
Başvuru yapmadan önce, hesap açılması gerekir. Peki iyzico bireysel hesap nasıl açılır?

Kurumsal bir şekilde kayıt olmak için aşağıda olan adımları izleyebilirsiniz;

 • Hesap oluşturduktan sonra web sitesi üzerinden giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınız zaman panel üzerinden sol üstte bulunan “Başvuru Yap” butonuna tıklayarak başvuru sürecini başlatabilirsiniz.
 • Başvuru formunu açtıktan sonra formda bulunan bilgi ve belgelerinizi kaydetmeniz gerekmektedir. Gerekli olan evrakları “Gerekli Evraklar” bölümünden taratarak bilgisayarınıza kaydettiğiniz evrakları ekleyebilirsiniz.
 • Gerekli yüklemeler yapıldıktan sonra formun en altında bulunan “iyzico Hizmet Şartlarını Kabul Ediyorum” ibaresini işaretledikten sonra işlemleri “Başvuruyu Tamamla” butonuna basarak tamamlayabilirsiniz.

Bunun dışında başvuru koşullarına direkt olarak web sitesi üzerinden ulaşabilir ve o şekilde istediğiniz konuma başvurunuzu yapabilirsiniz.

İyzico Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Eğer şirketten memnun kalmadıysanız ve gerekli işlemleri göremediysen öncelikle 7/24 destek ile görüşüp daha detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Bununla beraber halen istediğiniz özellikleri bulamadıysanız ve İyzico hesap silme konusunda kararlıysanız, internet sitesi üzerinden destek ile tekrar iletişime geçerek yönlendirmeler ile birlikte kolay bir şekilde hesabınızı silebilirsiniz.

İnternet üzerinden avantajlı alışverişin yollarını arıyorsanız, “Megabonus Nedir? Nasıl Kullanılır?” içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir