Ne, Ne Değildir?

En Güzel Doğum Günü Mesajları

En Güzel Doğum Günü Mesajları

Doğum günleri gibi özel günlerde kendinizi en iyi şekilde ifade edip, sevdiklerinize iyi dileklerinizi iletmek çok da kolay olmayabilir. Bu nedenle doğum günlerine özel, sizler için derlediğimiz en güzel doğum günü mesajları önerilerini inceleyerek siz de kendinize en uygun mesajları bulabilirsiniz. Mesajlar içinden seçtiklerinizi sevdiklerinizle paylaşabilir ve onların bu mutlu günlerine ortak olabilirsiniz.

Doğum günlerini neden kutladığımızı biliyor musunuz? İşte birkaç teoriyi açıklayan güzel bir çalışma: Niçin Doğum Günlerini Kutlarız?

En Güzel Doğum Günü Mesajları Örnekleri

Doğum günleri, pek çoğumuz için en özel günlerden biridir. Bu nedenle doğum günlerimizi özel bir şekilde kutlamak ve gün boyu kendimizi özel hissetmek isteriz. Sevdiklerimizden de bizim bu özel günlerimize aynı özeni göstermesini bekleriz. Bu noktada doğum günü mesajlarının da özenli ve özgün şekilde yazılması oldukça önemlidir. Kimileri sade bir doğum günü kutlama mesajını yeterli görürken kimileri de daha samimi veya benzersiz mesajlar beklemektedir. Bu yüzden her şeyden önce sevdiklerimizin bu özel günlerinde bizden ne beklediğine karar vermemiz gerekir. Kararımızı verdikten sonra ise bu beklentiye göre en güzel mesajı yazabiliriz. İşte sizler için derlediğimiz bu yazı ile kendinize en uygun mesajı bulup sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Birkaç klasik örnekle başlayalım;

 • ‘’İyi ki varsın, iyi ki doğdun!’’ Bu mesaj oldukça basit görünse de içten bir şekilde söylendiğinde en etkili mesajlardan biri olacaktır.
 • ‘’Her şeyin gönlünce olmasını dilerim, mutlu yıllar dilerim.’’
 • ‘’Kalbin hangi güzel şey için çarpıyorsa her yeni doğan güneş sana onu getirsin.’’
 • ‘’Birlikte geçireceğimiz nice mutlu yıllara.’’
 • ‘’Doğum günün senin kadar farklı, pastan da senin kadar tatlı olsun.’’

Sevgiliye Yazılacak En Güzel Doğum Günü Mesajları

Sevgiliye Yazılacak En Güzel Doğum Günü Mesajları
Sevgilinizin doğum gününü kutlamak için en güzel mesaj önerilerini hazırladık.

Elbette ki herkese aynı doğum günü mesajları yazılmaz. Özellikle sevgilimize, eşimize daha özel mesajlar yazmak isteriz. Fakat kendimizi ifade etmek her zaman bu kadar kolay değildir. Kimi zaman aradığımız özel mesajı yazmak için yardıma ihtiyaç duyarız. Siz de bu noktada sizin için derlediğimiz mesajlardan kendinize uygun olanı seçerek sevgililerinize ya da eşinize gönderebilirsiniz. Mesajlarınızı oluştururken kendinize göre düzenlemeler, eklemeler de yaparak daha da özel hale getirebilirsiniz.

Bu tarz mesajlara örnek vermek gerekirse;

 • ’Her günümüzü beraber geçirmek dileğiyle, iyi ki varsın. İyi ki doğdun!’’
 • ‘’Seninle geçen her gün benim için bir hediye. İyi ki doğdun, iyi ki benim oldun.’’
 • ‘’Bu sabah güneş senin için doğdu, hayallerimi bana verdi. Her günümüzü beraber karşılamak dilediğiyle mutlu yıllar sevgilim.’’

Anne ve Babaya Yazılacak En Güzel Doğum Günü Mesajları

Anne ve babamız, hepimizin en değerli varlığıdır. Bu nedenle onları her gün mutlu etmek isteriz. Özellikle doğum günleri gibi özel günlerinde ise onlara en güzel hediyeleri sunmaya çabalarız. Bu çabamızı onlara göstermek için ise özel mesajlar yazmak etkili bir yol olacaktır. Siz de mesaj örneklerimizden yararlanarak anne babanızın özel günlerinde daha mutlu hissetmesini sağlayabilirsiniz.

İşte anne ve baba için en güzel doğum günü mesajları:

 • ‘’Gönlümün tek sultanı annem iyi ki doğdun.’’
 • ‘’Anneciğim, bir gün değil her günümdesin. En büyük şansım, iyi ki doğdun.’’
 • ‘’Hayattaki her şeyi bana öğreten adam, sevgili babam. İyi ki doğdun, nice beraber yaşlara.’’

Doğum günleri kadar özel bir gün olan Anneler Günü’nün ortaya çıkış hikayesini duymuş muydunuz? Merak ediyorsanız, Anneler Günü Nedir, Nasıl Oluşmuştur? yazımıza göz atabilirsiniz.

Kardeşe En Güzel Doğum Günü Mesajları

Kardeşe En Güzel Doğum Günü Mesajları
Kardeşinizin mutlu gününe neşe katmak için güzel bir mesaj gönderebilirsiniz.

Kardeşlerimiz hayattaki ilk arkadaşlarımızdan ve en değerli varlıklarımızdandır. Bu nedenle onları doğum günlerinde özel hissettirmek isteriz. Siz de bu günde, duygularınızı anlatmak için aşağıdaki mesajlardan yararlanabilirsiniz:

 • ‘’Sana sevgimi nasıl anlatayım ki abla, seni senden daha çok seviyorum abla, iyi ki doğdun!’’
 • ‘’Abi, dilerim yeni yaşında da mutluluklar ve başarılar senin olur.’’
 • ‘’Kardeşim, kar tanesi kadar eşsiz, güneş kadar parlak kardeşim. Nice beraber yıllara.’’

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir