FinansEkonomi

Fida Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Fida coin nedir

Kripto para hayatımızda önemli bir yer edinmeye başlarken artık piyasaya farklı seçenekler de görülmektedir. Bunlardan biri ise popüler kripto para borsası olan Binance’de yakın zamanda duyurulmuştur. 30 Eylül 2021’de gerçekleştirilen duyuruda, Fida coin için alım-satım işlemlerinin açılacağı bildirilmiştir.  Böylece, Binance artık Fida Coin ticaretini tüm kullanıcılarına sunmaya başlamıştır. Bu nedenle Fida Coin nedir sorusunun cevabı sık sık merak edilmiştir. Binance’in yeni coin listesindeki haberi sonrasında, coinde yükselmeler de görülmüştür. Bu şekilde Fida birçok yatırımcının ilgisini çekmiştir. Peki, Fida Coin nedir? Nasıl alınır? Bu yazımızda bu yeni kripto para hakkında birçok bilgiyi toplayarak sizlere sunduk.

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

Fida Coin Tam Olarak Nedir? Fida Coin Avantajları Nelerdir?

fida coin nedir
Fida Coin artık Binance’de listelenmektedir.

Fida Coin nedir? İşte cevabı sizlerle… Fida Coin’in ne olduğunu anlayabilmek için ilk başta Serum ve Solana’ın ne olduğu bilmeniz lazım. Serum, bir ticaret protokolüdür. Solana da ölçeklenebilen bir blockchain ağıdır. Fida Coin ise Serum ve Solana’da aktif olarak ticaret yapan büyüyen kullanıcı kitlesinin boşluğunu dolduran bir paket sunmaktadır.

Ayrıca Bonfida borsası kullanıcıların üst düzey koleksiyon ürünlerini almalarını sağlayabilen NFT e-ticaret mağazası Solible’yi de geliştirdi. Platformun kripto para birimi Fida’dır. Nitekim Fida artık Binance’de listelenmektedir. Bu şekilde incelendiğinde de bu durumun projeye büyük ölçekte ve uzun vadede büyük bir avantaj sağlandığı görülmektedir.

Fida Coin Hangi Borsalarda Bulunmaktadır?

fida coin
Fida Coin güncel olarak pek çok borsada yer almaktadır.

Fida Coin, bahsettiğimiz gibi Binance listelemesiyle yatırıma açık hale geldi. Borsanın yaptığı duyuruya da göre TSİ işlemleri 30 Eylül’de aktif edildi. Yani kullanıcılar şu an FIDA/BTC, FIDA/BNB, FIDA/BUSD ve FIDA/USDT işlem çiftleri için alım satımı yapabiliyorlar. Fida Coin satma ve para çekme işlemleri 1 Ekim’den bu yana aktifliğini korumakta.

Fida Coin nedir sorusu kadar Fida Coin hangi borsalarda bulunmaktadır sorusu da sık sık sorulmaktadır. Binance haricinde Fida Coin satın alımı yapılabilmektedir. Bu kripto para birimi için aşağıdaki platformlardan istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

 • Bilaxy
 • FTX
 • Hotbit
 • Serum DEX
 • Gate io
 • Raydium
 • Bitmax

Bu listede var olan borsalar içerisinde Fida Coin’in en yüksek hacmi Bilaxy’de bulunmaktadır. İkinci sırada ise FTX borsası gelmektedir. Ayrıca unutmayın ki her zaman Fida Coin’in kendi borsası Serum DEX üzerinden de alım-satım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fida Coin’in en düşük hacmi ise Bitmax borsasında görülmektedir.

Fida Coin Fiyatları Nelerdir?

Fida Coin şu an %0,78 oranıyla düşüşte ama gün içerisinde bu oran değişim gösterebilmektedir. Anlık olarak değeri 6.84$’dan işlem görmektedir. Fida’nın toplam piyasa değeri şu an 305,619,432.27 $’dır. CoinMarket üzerinde 246. Sırada yer almaktadır. Fakat fiyatları gün içerisinde en az 6,67$ olabilirken en yüksek 7,07$’a da çıkabilmektedir. Fida Coin ile işlem yapmadan önce CoinMarket üzerinden detaylarını incelemek önem kazanmaktadır çünkü gün içerisinde verilen fiyatlardan farklılık gösterebilmektedir.

Fida Coin Resmi Bilgileri ve İncelemeleri

fida coin
Fida Coin ile alakalı çok sayıda analiz bulunuyor.

Fida Coin ile işlem yapan kişiler, resmi sitelerde bu kripto para biriminin en çok hangi konularda işlerine yaradıklarını şu şekilde açıklamışlar:

 • Bonfida Serum GUI: Serum’da ticaret yapmayı düşünüyorsanız yapmanız gereken ilk tercih Fida olmalıdır.
  • Bonfida DEX, yatırım yapan kişilere en iyi özellikleri ve deneyimi sağlayabilen daimî bir cüzdandır, ilk SOL airdrop’ları ve birçoğunu altında barındıran hala en yaygın kullanılan Serum DEX’tir.
 • Serum API: Tüm Serum işlemleri için tek depo olarak kabul edilir.
  • Bonfida’nın API’si, API’leri genişlemeye devam edecek olan bağlı kullanıcılar için CEX benzeri bir deneyim sağlamaktadır. Coiningecko, Coinmarketcap gibi bu alandaki en büyük piyasa yapıcılarından bazıları tarafından kullanılmaktadır.
 • Serum: Serum Ekosisteminin tüm bileşenleri aynı anda barındırmaktadır.
  • Bu şu anlama gelmektedir; tek bir yerde hem serum GUI hem de takas, ödünç alma/ödünç alma ve tüm ipotekler gibi işlemleri içermektedir.
 • Solible: Solana’nın NFT evidir.
  • Solible, Solana ve Serum tabanlı bir NFT değişimidir.

Fida Gelecek Vaat Ediyor mu? 2021, 2022, 2023 Tahminleri

Fida Coin nedir öğrendikten sonra geriye bu coinin gelecek vaat edip etmediğini öğrenmek kalıyor. 2021’e girmemizle beraber, Bonfida madeni parasının geleceği merak konusu olmaya başladı. Birim Binance’de listeleme konusunda iyi bir iş çıkardı. FIDA zaten bir değişim göstergesi ve önümüzdeki birkaç yıl içinde ihtiyaç duyulacak bir birim olabilir. Öte yandan, Bonfida madeni para vadeli işlemleri 2022’de daha yüksek bir seviyeye ulaşabilir. Analiz sistemine göre, FIDA 2022’de 10 ABD doları civarında seyredebilir. Bonfida madeni parasının geleceğinde, 2023’teki bir analize göre, söz konusu kripto para biriminin 13 ABD dolarının üzerine çıkması bekleniyor. Ancak, her yıl bazı değişikliklerin olacağı haberleri de var.

Eğer daha fazla kripto para birimi öğrenmek istiyorsanız Keep Coin Nedir? Nasıl Alınır? yazımıza da bir şans verebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir