FinansEkonomi

Floki Coin Nedir? Nereden Alınır?

Floki Coin Nedir? Nereden Alınır?

Kripto para piyasasında attığı tweetler ile tüm gidişatı etkileyen Elon Musk, son dönemde ise bahsettiği Floki Coin ile coin dünyasını tekrardan harekete geçirdi. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından floki ile ilgili paylaşım yapan Elon Musk, yeni coinim Floki Coin olacak” demişti. Musk’ın bu paylaşımından sonra kripto para ile ilgilenen birçok kullanıcı isminde floki geçen coinlerin değerini yükseltmeye başladı. Tüm bu gelişmeler, “Floki Coin nedir?” sorusunun sorulmasına neden oluyor.

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

Floki Coin Nedir?

Floki Coin Nedir
Floki Coin diğer coinlerden farklı birçok özelliğe sahiptir.

Floki Coin, diğer birçok coinlerin aksine bir mem parası olarak karşımıza çıkıyor. Shiba Inu topluluğunun hayranları tarafından oluşturulan Floki Inu, ismini ise Elon Musk’ın kendi sahip olduğu Shiba’dan alıyor. Floki Coin’in en büyük artılarından birisi ise yatırımcılarını ödüllendirmek için tasarlanmış olması. Böylelikle, yaptığınız her işlemde cüzdanınıza daha fazla Floki parası ekleyebiliyorsunuz.

Floki Coin sahipleri bu ismi seçerken Viking karakteri Floki’den esinlenmiş. Bu, aynı zamanda Elon Musk’ın köpeğinin de ismi. Diğer coinlerin aksine, Floki Coin’de bir mem olarak değil de topluluğa bir fayda sağlaması amaçlanıyor. Floki Coin’in oluşturucuları arasında ise şu büyük kripto etkileyicileri yer alıyor:

 • Bamidele
 • Uniswap Detective
 • PetaByte Capital
 • Doxxed
 • SMTGY

Floki Coin hakkındaki tüm bu bilgileri bir araya getirdiğimizde, oldukça güvenilir bir coin olduğunu görebiliyoruz.

Floki Coin Nereden Alınır?

Floki Coin Nereden Alınır?
Floki Coin’i Gate.io üzerinden satın alabilirsiniz.

Floki Coin hakkında yeterli bilgi sahibi olduktan sonra almaya karar verdiyseniz, “Floki Coin nereden alınır?” sorusunun cevabına sahip olmanız gerekiyor. Öncelikle, Floki Inu almak iki yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden bir tanesi merkezi kripto paraları olurken, bir diğeri ise PancakeSwap ve UniSwap gibi bir merkeze sahip olmayan kripto borsalar aracılığı ile satın almak. PancekeSwap ya da UniSwap aracılığı ile Floki Inu satın almak isterseniz, MetaMask veya TrustWallet gibi bir cüzdan ile alabilirsiniz. Buna ek olarak, Floki listelemesi yapan bir kripto para borsası ile de Floki Inu alabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Gate.io borsasında yer alan hesabınıza giriş yapın ve hesabınıza bakiye yükleyin.
 • Trade kısmına gelip bu kısımda FLOKI/USDT paritesini seçin.
 • Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra Floki Satın Al butonu ile birlikte satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Floki Coin Alabileceğiniz Diğer Borsalar

Floki Coin Alabileceğiniz Diğer Borsalar
Diğer birçok borsadan da Floki Coin satın alabilirsiniz.

Gate.io borsası ile değil de MetaMask ya da TrustWallet ile UniSwap aracılığı ile de Floki Coin satın alabiliyorsunuz. Bunun için ise aşağıdaki adımları takip edin:

 • TrustWallet ya da MetaMask cüzdanınıza giriş yapın.
 • Ethereum kripto para birimine ait olan cüzdan kodunuzu kopyalayın.
 • Borsa hesabına giriş yaptıktan sonra kopyaladığınız cüzdan kodunuzu ERC20 protokolü ile dilediğiniz transferi gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada sadece minimum miktarı sağladığınızdan emin olmanız yeterli olacaktır.
 • Transferinizi gerçekleştirdikten sonra DApp kısmına gelerek UniSwap platformuna giriş yapın. Daha sonra, karşınıza gelen takas bölümünde ETH’yi seçmeli ve aşağıdaki kısımdan Floki’yi aratarak Floki Coin’i seçmeniz gerekiyor. Dilediğiniz miktarı belirledikten sonra Swap butonuna tıklayarak adımları bitirebilirsiniz.

Floki Coin Geleceği

Floki Coin Geleceği
Floki Coin’in gelecekte hacim kazanacağı düşünülüyor.

Floki Coin’in son dönemde popüler olması ve yaşanan dalgalanmalar Floki Coin geleceği hakkında araştırmalar yapılmasına neden oluyor. Kısaca bahsetmek gerekirse, yeni bir coin olan Floki Coin’in son günlerde sahip olduğu popülerlik hacim kazanarak yükselişine devam etmesini sağlayacaktır. Birçok kişi, alt coin olarak Floki Coin’in parlak bir geleceği olduğu görüşünde. Son dönemde Elon Musk’ın da etkisi ile birlikte %3500 artış yaşadığını da belirtmek gerekiyor. Oldukça büyük bir oranda artış gösteren Floki Coin için yatırım yapmak istiyorsanız diğer analizleri de detaylı bir şekilde incelemeniz öneriliyor.

Floki Coin Yorum

Popüler olan birçok coinde olduğu gibi Floki Coin hakkında da yorumlar yapılıyor. Bu nedenle, pek çok yatırımcı Floki Coin yorum hakkında araştırmalar yapmakta. Çok hızlı bir şekilde artış yaşayan Floki Coin için bu ilginin devam edileceği düşünülüyor. Yatırımcılar, bu dalgalanmaların dogecoin gibi büyük sanal para birimini bile arkada bırakabileceğini düşünüyor. Ancak, tüm coinlerde olduğu gibi Floki Coin için de yatırım yapmak istiyorsanız oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Yatırım yapak istediğiniz coinler hakkında derin analizleri incelemeniz ve ona göre yatırım yapmalısınız. Elon Musk’ın da etkisi ile Floki Coin’in geleceği merak konusu olmaya devam edecek gibi.

Başka kripto para birimlerini de öğrenmek isterseniz Solana (SOL) Coin Nedir? Solana Projesi Nedir? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir