Oyun

Giants Uprising Sistem Gereksinimleri

Giants Uprising Sistem Gereksinimleri

Giants Uprising de RYO türünde çıkacak heyecan verici oyunlar biri ve oyuncular şimdiden “Giants Uprising sistem gereksinimleri nelerdir?” diye sormaya başladılar. RYO yani rol yapma oyunları, günümüzde birçok oyuncu için oynaması en keyifli oyun türü olarak yer alıyor. Bu oyun türünde oyuncular, oyunun belirledikleri karakterlerin rollerini üstlenerek onların bakış açısından oyunu oynuyorlar. Bu sayede çok sevdikleri karakterlerin yerine geçerek o karakterler gibi hareket edebiliyorlar. Başka bir açıdan da çok sevdikleri hikayelerin içerisine girerek o hikayelerin bir parçası olabiliyorlar. Bu türün en sevilen oyunları arasında The Witcher, Cyberpunk 2077 ve The Elder Scrolls V: Skyrim gibi oyunları örnek verebiliriz.

Bu yazımızda da hem “Giants Uprising sistem gereksinimleri nelerdir?” sorusuna bir cevap vereceğiz hem oyuna kısa bir bakış atacağız. Eğer yeni bir rol yapma oyunu arıyorsanız bu yüzden tam olarak ihtiyacınız olan yazı içerisindesiniz.

Giants Uprising Hikayesi

Giants Uprising hikayesi
Giants Uprising oyununda bir dev karakterini canlandırıyorsunuz.

Oyun hikayesi çevresinde öncelikli olarak bir dev olarak oynayacağınızı oyunun adında da anlamış olabilirsiniz. Hikayeye göre Giants Uprising dünyasında devler ve insanlar, eskiden müttefik ve dost olarak barış içinde yaşayan iki ırk olarak yer alıyorlar. Dev ırkının azalması ile birlikte güçleri de azalınca insanlar bu barışı bozarak devleri kendi köleleri haline getiriyorlar. Bu da devlerin bilgeliklerinin unutulmasına, güçlü krallarının eskilerde kalmasına ve görkemli şehirlerinin harabeye dönüşmesine sebep oluyor. Bunun sonucunda köleleştirilmiş olan devler de insanlar tarafından topraklarını daha genişletmek amacıyla işçi ya da devasa savaş makineleri olarak kullanılıyorlar.

Ancak devler için hesap zamanı yaklaşmakta. Kaçak bir dev köle olarak yanımızda bulunan eski bir mahkum olan insan dostumuz ile birlikte bu gidişi durdurmaya çalışacağız. İnsanların yerleşim yerlerini, savaş makinelerini ve düşmanlarımızın kendisini öfkemizle, gazabımızla ve intikam şehvetimizle birlikte ezerek yok edeceğiz. Başlayacak bir dev isyanına da bu şekilde öncülük etmiş olacağız.

Giants Uprising Oynanış

Giants Uprising Oynanış  
Giants Uprising oynanışı gerçekçi bir his veriyor.

Giants Uprising, bir dev üzerinden oynayacağımız bir rol yapma oyunu olduğu için oynanış hakkında kafanızda canlanan neredeyse bütün mekanikleri bize sunacak gibi duruyor.

  • Dev gücünü hissedeceksiniz. Damarlarınızda dolaşan dev kanı artık kaynamakta ve sizden bazı fedakarlıklar istemekte. Atalarınızdan gelen gerçek hakimiyet ve şiddet gücünü sonuna kadar kullanabileceksiniz.
  • Özgürlük hakkınızı yeniden elde edeceksiniz. İnsan ırkı bu zamana kadar sizin ırkınızı köleleştirdiği için bildiğiniz tek şey nefret ve kan dökmek. Ve bu yolda adaleti sağlamak için yapacağınız tek bir şey var; Karşınıza çıkan insanları ezmek, köy köy gezerek her yeri yıkmak ve bir devin köleleştirilmesi sonucu kazanılan servetleriyle yaşayan liderleri yok etmek.
  • İsyanı ateşleyen kıvılcım olacaksınız. Aşağılanma ve kölelik, devlerin son çağlardaki gündelik hayatları olabilir. Ancak kardeşlerinizi terk etmeyecek ve onları da yanınıza alarak büyük bir isyanın başlatıcısı haline geleceksiniz.

Rogbar ve Kielbasa’nın hikayesine ortak olarak devlerin gücünü hissedebilir ve dev olmanın ne demek olduğunu düşmanlarınıza gösterebilirsiniz. Yolunuza çıkan her şeyi ezecek ve ayak bileklerinize kadar kan içinde kalabileceğiniz bir güce sahipsiniz. İnsanların ilkel silahlarını ya da dev gücünüzle çevre şartlarını kullanarak karşınızda durabilecek hiçbir insan yok.

Oyun için Sistem Gereksinimleri

Oyun için Sistem Gereksinimleri
Giants Uprising’i oynamak için sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir.

Giants Uprising çoğu oyuncunun dikkatini çekecek gibi duruyor. Bu yüzden oyunun sistem gereksinimleri de birçok kişi için merak konusu olacaktır. Steam üzerinden aldığımız sistem gereksinimleri listesini aşağıda bulabilirsiniz. Bu parametrelere göre bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldıramayacağını görebilir ve çıkış tarihinden itibaren buna göre oynayabilirsiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim SistemiWindows 10 (Sadece 64 bit)
İşlemciIntel(R) Core(TM) i5-8400 CPU @ 2.80GHz (6 CPUs) / AMD Ryzen™ 5 2500X
Bellek8 GB RAM
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 960 2GB / Radeon™ R9 390X
DirectXSürüm 12
Depolama10 GB kullanılabilir alan
Ses KartıTBADirectX compatible

 

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim SistemiWindows 10 (Sadece 64 bit)
İşlemciIntel(R) Core(TM) i5-8400 CPU @ 2.80GHz (6 CPUs) / AMD Radeon RX 540
Bellek16 GB RAM
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 1060 6GB / Radeon™ R9 390X
DirectXSürüm 12
Depolama10 GB kullanılabilir alan
Ses KartıDirectX compatible

Eğer farklı oyunlar hakkında da bilgi edinmek istiyorsanız Feign Sistem Gereksinimleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir