Finans

Gala Coin Yorum: Gala Coin Geleceği

Gala Coin Yorum: Gala Coin Geleceği

Dünyanın en büyük borsası olan Binance üzerinde de listelenmesi Gala Coin’in geleceğe dair vaatleri konusunda güvenilirliğini arttırıyor. Gündemde yer ettiği farklı projeleri ve gelecek konusundaki vizyonuyla Gala Coin yorum ve analizlerine oldukça dikkat çekici bir boyut kazanıyor.

Özellikle geleceğe dair umutlu bazı uzman yatırımcılar tarafından uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görülen Gala Coin, yeni yatırımcıların da radarına girmiş durumda. Yeni yatırımcılar, Gala Coin hakkında detaylı araştırmalar yaparken bu coinin nasıl satın alınabileceği ve nasıl bir yatırım süreci gerektirdiği merak konusu oldu.  Bu yazımızda sizin için Gala Coin’in geleceğine dair uzman görüşlerini ve işlem gördüğü piyasaları derledik.

Gala Coin Nedir?

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in dahi dikkatini çekmiş ve üzerinde listelenmiş olan Gala Coin, bir oyun tokeni olarak piyasaya arz edilmiştir. Oyun zeminli bir alt coin olarak üretime dahil edilen Gala Coin, kullanıcıların platform üzerindeki etkileşimleri ve topluluk mantalitesiyle üretilmektedir. Gala Games platformu için geliştirilen bu alt coinler, bu platform üzerinde oyuncuların kullanımına sunulan alternatif bir token varlık statüsünde bulunuyor.

Bu doğrultuda Gala Coin, üretiminin yapıldığı bu platform üzerinde oyuncuların kullanımı için destekleyici bir unsurdur. Gala Games ekosisteminde tasarlanan coinler platformun temelini oluşturan oyunlar için bir ödeme yöntemi olarak projeye dahil edilmiştir. Gala Coin, kripto para piyasaları üzerinde yaygınlaştıkça yatırımcıları ve oyun katılımcıları için extra kazanç anlamına geliyor.

Gala Games Nedir?

Gala Games Nedir?
Gala Games kripto para dünyası için geliştirilmiş bir sistemdir.

Gala Games, 2020 yılında Eric Schiermeyer tarafından kurulan bir oyun ve kripto para piyasaları üzerinden temellendirilen bir ekosistemdir. Bu sistem üzerinde katılımcılar, oyun oynayarak coin üretimi yapmakta ve aynı zamanda platformun sosyal medya üzerinde tanıtımını sağlamaktadır.

Topluluk modelli bir coin sistemine bağlı olan Gala Games’in proje yaratıcısı ve kurucusu olan Eric Schiermeyer, Zynga’nin da kurucu ortaklarından biridir. Eric Schiermeyer aynı zamanda; Mafia Wars, Poker, Farmville ve bunlar gibi birçok popüler ve yaygın oyunların piyasaya sürülmesinde de büyük pay sahibi olan ileri görüşlü bir yatırımcı ve proje geliştiricisidir.

Gala Games Çalışma Prensibi Nedir?

Gala Games, kurulu olan ekosistem üzerinde oyun oynayarak coin üretme olanağı sunan bir platformdur. Platform, ilk kuruluş aşamasından itibaren oyun geliştiriciler ve topluluk üyeleri tarafından sürekli geliştirilmeye devam ediyor. Topluluk temelli bir oyun platformu olan Gala Games üzerinde katılımcılar, oyun oynayarak kendi tokenlerini üretme olanağını buluyor. Üretilen tokenler, piyasaya çeşitli kripto para piyasaları üzerinden sunuluyor ve her dolaşımda ilk yatırımcılara ve topluluk üyelerine kazandırmaya devam ediyor.

Kripto para madenciliğinin evrildiği bu sistemle Gala Games, token üretimini oyunlar üzerinden hem eğlenceli hem de kazançlı hale getiriyor. Bu doğrultuda oyuncular Gala Games üzerinden oyun oynayarak token kazanıyor ve bu tokenler yeni sanat ve yatırım aracı olan NFT’leri alıp satmak için de kullanılabiliyor. Platform, oyun içindeki stratejik uygulamalarla Gala Coin yardımıyla NFT kazanma olanağı sunuyor.

Gala Coin’in Özellikleri

Gala Coin’in Özellikleri
Gala Coin’in avantajlı özellikleri bulunmaktadır.

Gala Coin, oyun tabanlı ve katılımla üretilen bir token olarak çeşitli projeler ve işlemleri desteklemektedir.  Gala Games üzerinden geliştirilen oyunlarla çeşitli stratejiler geliştirmek ve gerek token bazlı yatırımlar gerekse NFT yatırımları sağlamak mümkündür. Gala Coin’in özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Gala Games’te fonların belirlenmesinde varlık sahiplerinin söz hakkı bulunur. Bu süreçte oylama yapılır.
 • Gala Games oyun içi satın alma, düğüm, ağ güvenliği ve işlem doğrulamalarında Gala Coin, hizmet tokeni şeklinde kullanılabilir.
 • Maksimum arz miktarı 35 milyar olan Gala Coin, Ethereum ağında inşa edilmiştir ve ERC – 1155 standardını kullanır.
 • Katılımcılar, platforma yeni kullanıcılar davet ederek Gala Coin bazında ödül kazanabilmektedirler.
 • Oyun içinde kazanılan tokenlerin borsalar üzerinden alınıp satılması mümkündür.
 • Gala Games üzerindeki oyunlarda değişik birçok item, karakter ve takası mümkün farklı varlıklar bulunur. Bunlar Gala tokenler karşılığında alınıp satılabilmektedir.
 • Gala Games üzerinde NFT işlemleri rahatlıkla yapılabilir. Çoklu NFT gönderimleri ve oyun içerisinde kullanımları mümkündür.
 • Gala Games üzerinde düğüm işlemleri yapmak da kazançlı bir uygulamadır. Düğüm operatörlerine tokenle ödeme yapılır.
 • Oyuncular düğüm sistemini çalıştırarak hem sistemi geliştirir hem de coin kazanır.

Gala Coin’e Yatırım Yapılır mı?

2021 yılı içerisinde dalgalanmalara maruz kalan birçok kripto para birimi ve alt birimler gibi Gala Coin de dalgalanmalar yaşadı. Ancak uzun vadeli bir yatırım aracı olarak değerlendirilen tokenlerin Gala Games topluluğunun çalışmalarıyla beraber sonraki yıllarda yükselişe geçmesi bekleniyor. Katılımcı ve oyun tabanlı bir yatırım aracı olarak Gala Coin, gerek geliştirilen çeşitli projeler gerekse NFT tokenler kazandırma imkanıyla ileriye dönük bir yatırım seçeneği olarak görülüyor.

Uzmanlar Ne Diyor?

Uzmanlar Ne Diyor?    
Uzmanlar Gala Coin hakkında olumlu yorumlar yapıyor.

Analistler ve uzman yatırımcılar, Gala Coin üzerinde yaptıkları değerlendirmelerle, 2021 yılında gerçekleşen piyasa dalgalanmalarından ötürü satışa yönelen yatırımcılar yüzünden bir gerileme olduğunu belirtiyor. Ancak uzun vadeli ve güvenli bir token olarak gördükleri Gala Coin hakkında uzmanlar ilerleyen yıllarda yükseliş olacağına dair umutlu görünüyor.

Hali hazırda işleyişinde büyük bir aksaklık görülmeyen Gala Coin dünyanın en büyük kripto para borsası Binance de dahil olmak üzere birçok platform üzerinde listelenmeye devam ediyor. Dolayısıyla Gala Games ve üretimini sağladığı Gala Coin, yatırımcılar için güçlü bir alternatif olarak yerini koruyor.

Gala Coin Nasıl Alınır?

Gala Coin üzerinde incelemeler ve değerlendirmeler yaptıktan sonra bu tokenler üzerinden yatırım yapmaya karar verdiyseniz piyasa arzına dair çalışıp yatırımlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Gala Coin aracılığı ile iki farklı şekilde yatırım yapma olanağı mevcuttur. Bu iki farklı versiyon elbette kazançta da farklılıklar getirmektedir.

İlk olarak Gala Coin üretimine ve platformun gelişimine destek olarak kazanmak mümkün. Bu işlem için Gala Games üzerinden bir topluluk üyesi olarak cüzdan oluşturmak ve oyunlara katılmak gerekiyor. Ayrıca sosyal medya mecralarından özellikle Twitter üzerinden topluluğun sayfalarını takip etmek topluluğa dahil olduğunuzu vurgulamak ve yeni gelişmelerden haberdar olmak açısından da oldukça önemlidir.  Sonrasında üretime devam ederek kazancınızı da arttırabilirsiniz.

İkinci olarak kripto para piyasaları üzerinden herhangi bir borsada Gala Coin alım satımı yapmak ve anlık takip yapmak da mümkündür. Oyunda katılımcı olarak kazanılan tokenlerin borsalar üzerinden satışı da mümkündür.

Gala Coin Hangi Borsalarda?

Gala Coin Hangi Borsalarda?
Gate.io üzerinden Gala Coin satın alabilirsiniz.

Gala Coin üzerinden nasıl yatırım yapacağınıza karar verdiyseniz artık yatırım yapacağınız borsayı belirlemeniz gerekir. Birçok farklı borsada yer alan Gala Coin, piyasa dengelerine göre değişkenlik gösterebilir. Gala Coin alım satımı yapmak için seçeceğiniz borsa da oldukça önemlidir. Özellikle alım satım yapılacak borsanın güvenilirliği ve işlem hacmi değerlendirilmelidir. Gala Coini listeleyen borsalar arasında kullanıcıların en çok benimsedikleri borsa ise Binance’tir. Gala Coin’in listelendiği borsaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Binance,
 • Coinbase Exchange,
 • KuCoin,
 • Gate.io,
 • Huobi Global,
 • FTX,
 • Poloniex,
 • Bybit,
 • OKEx,
 • MEXC,
 • Uniswap,
 • com Exchange,
 • Pancake Swap,

Yukarıda sıraladığımız platformlar dışında birçok farklı borsada listelenen Gala Coin yatırımlarınız için hali hazırda kullandığınız bir borsa varsa oradan yatırım yapabilirsiniz. Borsanızda Gala Coin bulunmuyorsa en makul borsa Binance olacaktır.

Kripto para borsaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz En Güvenilir Kripto Para Borsaları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir