Sinema

Gölge ve Kemik 3. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Gölge ve Kemik 3. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Leigh Bardugo tarafından yazılan, Grishaverse’te geçen Gölge ve Kemik kitap serisi, Alina Starkov isimli genç bir askerin fantastik hikayesini anlatıyor. Eric Heisserer ve ekibi tarafından ekranlara uyarlanan dizi, dünya çapında ün ve hayran kitlesine kısa sürede ulaştı. 2021’de çıkan dizinin 2023’te 2. sezonunu yayınladıktan sonra hayranlar 3. sezonun çıkış tarihinin açıklanmasını beklemekte. Peki, Gölge ve Kemik 3. sezon ne zaman çıkacak? Tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Yönetmen Eric Heiserrer ve Alina Starkov’u canlandıran aktrist Jessie Mei Li, 3. sezonun planlandığını ve ekibin istekli olduğuna söylüyor. Netflix ise henüz konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı. Dizinin hayranları büyük beklentilerle Netflix’ten gelecek olumlu yanıtı bekliyor. 

Gölge ve Kemik Hakkında

Gölge ve Kemik 3. Sezon Ne Zaman Çıkacak?
Gölge ve Kemik, ilk 2 sezonuyla beğenilen Netflix yapımları arasındaydı.

Gölge ve Kemik, Rusya’dan ilham alınarak yaratılmış olan, Ravka’da geçen bir fantezi serisidir. Mart 2021’da Netflix’te ilk sezonu yayınlandı. Başrollerde Jessie Mei Li (Alina Starkov), Ben Barnes (General Kirigan) oynamaktadır.

Dizi, yetim bir haritacı olan Alina Starkov’u takip ediyor. Alina sıradan bir asker iken ters giden bir askeri seferde çok nadir ve güçlü büyülü yeteneği “Grisha Gücü”nü keşfediyor. Karanlıklar Diyarından gelen tehditlerin büyümesiyle özellikleri onu kendisi gibi süper güçleri olan askerlerden oluşan Grisha Birliği’ne girmesini sağlıyor. Ekibin liderliğinde ise gizemli ve en güçlü Grisha olan General Kirigan bulunmaktadır.

İlk sezonunda büyük beğeni toplayan dizi 1 ödül ve 5 adaylık başarısını gösterdi. Primetime Emmy ve People’s Choice Awards gibi önemli kurumlarda aday oldu. Dragon Awards’da En İyi Bilim Kurgu ya da Kurgu Ödülü’ne layık görüldü.

2. sezonun yayınlanması üzerine global’de Netflix’in en çok izlenen 10 dizisine girmeyi başaran Gölge ve Kemik, platformun beğenilen dizilerinden oldu. Ne yazık ki ilerleyen tarihlerdeki izleme süresindeki düşüş ve 2. sezonun yayınlanmasından 4 ay geçmesine rağmen açıklama olmaması hayranları endişelendiriyor.

“Gölge ve Kemik 3. sezon ne zaman çıkacak?” sorusunun cevabı için geçmiş sezonların çıkış tarihlerine bakabiliriz. İlk sezonu 23 Nisan 2021’de ve ikinci sezonu 16 Mart 2023’te yayınlanan dizinin 3. sezonu, Netflix’ten onay geldiği takdirde, 2025 Mart ya da Nisan ayında izleyiciye sunulması bekleniyor. Ancak halihazırda devam eden Amerika Yazarlar Birliği grevi sebebiyle bu sürenin uzayabileceği de öngörülüyor.

True Beauty 2. sezon ne zaman çıkacak? Yazımıza göz atarak bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gölge ve Kemik Dizisi Kaç Sezon Olacak?

Yönetmen Eric Heiserrer dizinin 3 sezon olacak şekilde planlandığını açıkladı.

Gölge ve Kemik Kaç Bölüm?

Her sezonda 8 bölüm olmak üzere 16 bölümden oluşmaktadır.

Gölge ve Kemik Hangi Ülkede Çekildi?

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de çekilen dizi Rus kültüründen esinlenilerek yapılmıştır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir