Gündem

Gürcistan 2. El Araba Satış Siteleri

Gürcistan 2. el araba satış siteleri

Son yıllarda Gürcistan, araba almak isteyenler için cazip bir seçenek haline gelmiştir. Ülkemize komşu olan Gürcistan’da araba fiyatları oldukça ucuz olduğu gibi ikinci el satışlar da revaçtadır. Gürcistan 2. el araba satış siteleri ve araba satışıyla ilgili tüm bilgilere içeriğimizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Gürcistan Araba Satış Siteleri

Gürcistan 2.el araba satış siteleri en çok aranan konulardan bir tanesidir. Arabaların satışlarının yapıldığı yerlere giderek yakından görülmesi daha sağlıklı olsa da güvenebileceğiniz birkaç site bulunuyor. Bu sitelerden bazıları şu şekilde:

Autopapa

Autopapa
Autopapa

Gürcistan araba pazarını arama sürecinde Autopapa, en önemli kaynaklardan biri olarak kabul edilir. Bu site, Türkiye’deki “Sahibinden” gibi Gürcistan’da ikinci el araba satışlarının gerçekleştiği bir platformdur. Gürcistan 2.el araba siteleri arasında Autopapa, güvenilir seçeneklerden biridir. Araba fiyatlarını en doğru ve güncel şekilde sizlere sunar.

Autopapa sitesinin kullanımı da oldukça basittir. Siteye erişim sağlandığı gibi ana sayfa üzerinde filtreleme seçeneği çıkar. Bunun yanı sıra tarayıcınızı kullanarak siteyi Türkçeye çevirip rahatlıkla dolaşabilirsiniz.

Autopapa internet sitesi olmasının dışında da Gürcistan araba pazarı için oldukça önemli bir kurumdur. Tiflis-Kızıl Köprü yolunun yakınında yer almaktadır ve İçişleri Bakanlığı Hizmet Ajansı sadece 100 metre mesafede bulunmaktadır.

Autopapa, sadece Gürcistan vatandaşlarının değil aynı zamanda Ermenistan ve Azerbaycan temsilcilerinin de katıldığı bir yerdir. Pazar günleri Kafkasya’nın her yerinden 20.000’den fazla ziyaretçi Rustavi Car Market AUTOPAPA’yı ziyaret etmektedir.

Mankana

Mankana
Mankana

Gürcistan araba siteleri arasında ikinci sırada yer alan Mankana’nın Türkiye’deki muadili “Arabam” sitesi olarak kabul edilir. Mankana, Gürcistan’da kurulan ilk online araba sitesidir ve güvenilirliği ile öne çıkar. Ancak, Autopapa gibi popüler olmasa da yerel halk tarafından sık kullanılan ve güvenilir bir ikinci seçenek olarak kabul edilir.

Carros

Carros
Carros

Gürcistan araba pazarını araştırırken, Carros sitesini de ziyaret etmenizi öneriyoruz. Bu site, Gürcistan’da araba satmak isteyenler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Carros, diğer siteler arasında değerlendirmeye değer bir alternatiftir ve Gürcistan araba pazarında önemli bir yer edinmiştir.

Drive

Drive
Drive

Drive üzerinde Gürcistan’da Mercedes, BMW ve Opel gibi birçok markanın araba fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ancak ilan sayısı diğer sitelerle karşılaştırıldığında biraz daha azdır.

Gürcistan Araba Alma Koşulları

[box type=”info” align=”alignleft” class=”” width=””]Gürcistan araç fiyatları ve araç satın alma koşulları hakkında bilgi almak için editörlerimizden Hatice ve Anıl’ın videosunu izleyebilirsiniz. [/box]

Gürcistan 2.el araba satış siteleri gibi seçeneklerle araba almak isteyen kişilerin bazı koşulları yerine getirmeleri gerekir. Bu koşullar şu şekildedir:

  • 6 ay, 185 gün yurt dışında bulunulması gerekir.
  • Gürcistan üzerinde oturum iznine sahip olmadan da araba almanın yolları olabilir ancak gümrük kontrolünde oturma izni şartı aranıyor.
  • Gürcistan’da emekli olan kişiler için 6 ay kalma şartı aranmaz.
  • Gürcistan üzerinden araba alan kişiler, arabalarını 2 yıl Türkiye’ye getirip kullanabilirler. Ancak daha sonra tekrar yurt dışına çıkmaları gerekir. Yurt dışında 185 gün oturduktan sonra yeniden araçlarını 2 yıl dışarıda kullanabilirler.

Gürcistan’da araba alma konusu Türkiye’deki ekonomik sıkıntı ve düşük alım gücü sebebiyle sıklıkla araştırılan bir konudur. Gürcistan’da araba almak isteyen kişilerin ilk olarak araştırdıkları ise şehir Batum’dur.

Kişiler tarafından en çok talebin bulunduğu şehir olan Batum’da 2. El araba araştırması yapılabilecek geniş bir yelpaze bulunmaktadır.

Gürcistan Araba Fiyatı Örnekleri

Gürcistan Araba Fiyatı Örnekleri
Araç kiralamadan önce Gürcistan’da araba fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Gürcistan 2.el araba satış siteleri tarafından belirlenen fiyatlar tüm modeller için genellikle uygundur. İkinci el araç alımı yaparken satın almak istediğiniz model ve markayı belirleyerek fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Gürcistan üzerinde sıklıkla satışı yapılan ikinci el araba modelleri ve fiyatlarından bazıları şu şekildedir:

  • Volkswagen Passat CC 2014 – 9.000 $
  • Mercedes-Benz E550 2010 – 12.000 $
  • Audi A6 2014 Model- 15.000 $
  • Land Rover Discovery Sport 2.0 Turbo Dizel 2019 – 45.000 $
  • Porsche Panamera 2019 – 85.000 $
  • Ferrari 208 6.3 Benzinli 2016 Model Otomatik – 120.000 $

Yukarıda maddelenen arabalar dışında da Gürcistan üzerinde rağbet gören birçok araç bulunur. Bahsettiğimiz siteleri kullanarak daha çok araştırma yapabilirsiniz.

Eğer Gürcistan’da araba kiralama koşullarını araştırıyorsanız, mutlaka ehliyetiniz vardır. Ancak henüz almadıysanız, size rehber olacak bir içeriğimiz var: Gürcistan’dan Ehliyet Almak: Gürcistan’da Ehliyet Nasıl Alınır?

Sıkça Sorulan Sorular

[toggle title=”Gürcistan Güvenilir Bir Ülke midir?” state=”open”]Gürcistan güvenlik konusunda Doğu Avrupa’nın önde gelen ülkelerindendir.[/toggle]

[toggle title=”Gürcistan’dan Türkiye’ye Araba Getirilir mi?” state=”close”]Gürcistan’dan Türkiye’ye araba getirebilmek için 185 gün orada kalmanız gerekir. Sonrasında ise 2 yıl Türkiye’de arabayı kullanabilirsiniz. Ancak Gürcistan’da oturum iznine sahip olmanız gerektiğinin altını çizmemiz gerekir. [/toggle]

[toggle title=”Türk Ehliyeti Gürcistan’da Geçerli mi?” state=”close”]Gürcistan’da araba kullanabilmek için öncelikle Gürcü sürücü belgesi almanız gerekir.[/toggle]

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir