Gündem

Gürcistan Kiralık Ev Siteleri

Gürcistan kiralık ev siteleri

Gürcistan, ülkemize yakın konumu sebebiyle hem turistik olarak gideceklerin hem de orada yaşamak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Sadece yakın olması sebebiyle değil çeşitli yaşam ihtiyaçlarını cazip şekilde gerçekleştirme imkânları da oldukça beğeniliyor. Peki Gürcistan’da ev kiralamak için hangi sitelerden faydalanabiliriz? İşte en sık kullanılan Gürcistan kiralık ev siteleri…

Airbnb

Airbnb
Airbnb

Airbnb, dünyaca ünlü ev bulma sitesinden Gürcistan’da ev arayanlarda faydalanabiliyor. Kısa süreli konaklamalarda oldukça uygun seçenekler sunan uygulama ile kişiler odalarını kiralayabiliyor. Düşük fiyatlı olan odaları bulabileceğiniz gibi evlerinin tamamını kiraya veren ev sahipleri de burada yer almaktadır.

Makler.ge

Makler.ge
Makler.ge

Makler.ge, kurumsal bir yapılaşma ve profesyonel kişilerle çalışan bir site. Tiflis merkezli olan sitede, ev kiralamak istediğinizde görüşeceğiniz kişi tüm süreçlerde size yardımcı oluyor. Burada yer alan ilanlar standart evlere göre daha lüks ve daha pahalı. Eğer şık ve lüks bir ev kiralamak istiyor ya da ofis ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız bu siteden faydalanabilirsiniz. Sahibinden kiralanabilen yapılar mevcut ve tüm işlemler dolar bazında değerlendirilmektedir.

Realtor.ge

Realtor.ge
Realtor.ge

Realtor.ge, biraz daha genele hitap eden ve uygun fiyatlı ev ve ofisler bulabileceğiniz bir sitedir. Daire, villa, çiftlik evi gibi yapıları da kiralayabiliyorsunuz. Elbette binaların durumuna göre fiyat oranları değişmekte. Gürcistan’ın yerel para birimi üzerinden ilanların yer aldığı sitede arsa satın almakta mümkün görünüyor.

Myhome.ge

Myhome.ge
Myhome.ge

Myhome.ge, kiralama sitesinde ise daha çok günlük kiralık evler bulunmaktadır. Arsa satın almak isteyenlerde bu siteyi ziyaret edebilir. Satın alımlarda herhangi bir sınırlama bulunmamakla birlikte yabancı kişilerin tarım arazisi satın alamadığını bilmelisiniz.

Ev kiralama ihtiyaçlarınız için bookeder.com ya da sahibinden.com adreslerine de göz atabilir, en yeni ilanları görebilirsiniz.

Gürcistan Ev Kiralama Seçenekleri

Öğrenciler için ev kiralama süreçlerinde yardımcı olacak acenteler bulunabilmektedir. Ülkeye gittikten sonra ev kiralamak istiyorsanız çeşitli ev kiralama acentelerini ziyaret edebilirsiniz. Gürcistan resmi dili ve alfabesi sizi anlaşmalar sırasında zorlayabilir. Kendi alfabeleri maalesef Latin harflerinden oluşmuyor. Resmi işlemlerinizi gerçekleştirirken bu konuya dikkat etmenizde faydalı olacaktır.

Gürcistan’da Ev Kiraları Ne Kadar?

Gürcistan’da Ev Kiraları
Gürcistan’da ev kiraları, farklı değişkenlere göre belirlenir.

Gürcistan para birimi olarak lari kullanmaktadır. Dolar fiyatları, ülkemizde olduğu gibi orda da birçok ücretlendirmede dikkate alınan bir para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Ev kiralarını dolar bazında söylemek gerekirse 2+1 evler 140-300 dolar, 3+1 evler 400-500 dolar civarında fiyatlarla kiralanabiliyor. Bu fiyatlar genellikle standart evler için geçerlidir. Lüks daire fiyatları el yakabiliyor.

Stüdyo daireler ve küçük alana sahip yapılarda daha uyguna evler bulmak mümkün. Elbette evin konumu, bina yaşı ve kalitesi fiyatları değiştirmektedir. Gürcistan’da üniversite okumak isteyenler için bir uyarı yapmakta faydalı olacaktır. Üniversiteler yurt hizmeti olarak yetersiz olduğu için ev kiralamak durumundasınız. Ulaşım masraflarının uygun olduğu ülkede, geniş bir alanda ev arama şansınız bulunuyor.

Eğer planlarınızda bir Gürcistan seyahati varsa, sizin için rehber olacak harika bir yazımız var: Gürcistan Gezi Rehberi

Sıkça Sorulan Sorular

[toggle title=”Gürcistan Türklerden Vize İstiyor mu?” state=”close”]Türk vatandaşları, tüm pasaport türleriyle ziyaret gerçekleştirilebilen Gürcistan’da vize almadan 360 gün kalabilmektedir. Bir yılın sonunda ülkeden çıkış yapıp tekrar girerseniz tekrar 1 yıllık vizeye sahip olabilirsiniz.[/toggle]

[toggle title=”Gürcistan Güvenli Bir Ülke mi?” state=”close”]Güvenlik önlemleri ve yüksek ceza uygulamaları sebebiyle oldukça güvenli bir ülkedir.[/toggle]

[toggle title=”Türk Lirası Gürcistan’da Geçiyor mu?” state=”close”]Çok sayıda Türk ziyaretçisi olması sebebiyle belirli noktalarda Türk lirası ile ödeme yapılabilmektedir. İşletmeler ve kurumların bireysel inisiyatiflerine bağlı bir durum olduğu için yerel para birimi ve dolar/euro kullanmak daha uygun olacaktır.[/toggle]

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir