Bakım

Helix Piercing İyileşme Süresi ve Değişimi

Helix Piercing İyileşme Süresi ve Değişimi

Piercing, insanın estetik görünmek için tercih ettiği aksesuar yöntemleri arasında yer alır. Kulağa, burna, göbeğe ve daha birçok bölgeye bu işlemi uygulamak mümkündür. Helix de revaçta olan seçenekler arasındadır. Helix piercing iyileşme süresi, bu aksesuar yöntemiyle ilgilenenlerin merak ettiği konular arasında yer alır.

Helix piercing, üst kıkırdağa yapılan ve gün geçtikçe daha popüler olan bir işlemdir. Kulağın bu kısımları büyük bir alan sunmaktadır. Dolayısıyla da helix piercing, kişiyi zorlamadan kolay bir şekilde gerçekleşebilir.

Helix piercing iyileşme süresi, işlem sonrasında kısa bir zamanda tamamlanır ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Bu noktada, düzenli bakım uygulamak oldukça önemlidir. Çünkü; işlemin olduğu bölgenin daha acısız iyileşebilmesi ya da oluşabilecek komplikasyonları önleyebilmek için dikkat etmek gerekir.

İşlem sonrasında bazen zonklama hissetmek, bölgede kızarıklık ve hafif şişlik olması normaldir fakat bu durumu en aza indirmek önemlidir. İşlem ne kadar kısa sürede tamamlanırsa iyileşme de o kadar çabuk gerçekleşir. Bu süreçte farklı noktalara dikkat etmek, helix piercingin daha acısız uygulanmasına yardım eder.

Helix Piercing İyileşme Sürecinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Helix Piercing İyileşme Süresi ve Değişimi
Düzenli yapılan pansumanlar ve dikkatli bir kullanım, “Helix piercing iyileşme süresi” içerisinde dikkat etmeniz gereken adımlardan bazılarıdır.

Helix piercing iyileşme süreci, işlem gerçekleştikten sonra dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelir. Bu işlemi, oluşabilecek bazı problemleri önlemek için kıkırdak kısmında bakım yapmak gerekir. Genel olarak 3 ila 6 ay süre geçtikten uygulamanın yapıldığı bölge iyileşir. Bu durum, kişiye göre değişebilmektedir.  

Helix piercing iyileşme süresi ne kadar kısa zamanda tamamlanırsa tamamlansın, piercing işlemi yapıldıktan sonra herkesin dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Bölgenin enfeksiyon kapmaması için de bazı adımları tamamlamak önemlidir. Tüm bu adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Helix piercing yapılan bölgeyi düzenli aralıklarla temizlemek gerekmektedir. Günde 2 ya da 3 kez tuz banyosu yapmak, işlemli bölgenin daha hızlı iyileşmesine yardım eder.
  • Delim bölgesinde olan takıları hareket ettirmemek oldukça önemlidir. Çünkü; küpe oynadığı zaman, işlemin kalıcılığı azalmakla beraber tahriş ve kızarıklık da oluşabilir.
  • Helix piercingi kuru tutmak, iyileşme sürecini kolaylaştıran adımlardan biridir. Bakteriler, her zaman nemli bölgeleri sever. Dolayısıyla işlemli bölgeyi kuru tutmak, oldukça önemlidir.
  • Yastık kılıfını değiştirmek de dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Çünkü, birçok bakteri ve mikrop yastıklara yapışır. Bu da uyurken işlemli bölgenizde tahriş oluşmasına sebep olur.

Tüm bunlarla beraber en önemli nokta ise mutlaka bir doktora görünmektir. İşlem süreci boyunca hekimden destek almak faydalı olacaktır.

Helix Piercing Ne Zaman Değiştirilir?

Helix piercing ne zaman değiştirilir?” sorusu, en çok merak edilen noktalar arasında yer almaktadır. Öncelikle bu işlem için iyileşme sürecinin tamamlanması gerekir. Bu süre, kişiden kişiye değişebilmektedir. İyileşme ne kadar hızlı olursa değişim de aynı şekilde gerçekleşir.

İyileşme tamamlanmadan piercing değişimi yapmak oldukça sakıncalıdır. Bunun için genel olarak 9 ayın geçmesi gerekir. Bu süreden sonra doktorlara da danışarak piercing değişimi yapmak mümkündür.

Değişim yaptıktan sonra da bölgenin iyileşmesi için beklemek gerekir. Aynı zamanda doktor kontrollerini ihmal etmemek de oldukça önemlidir. Böylelikle delim bölgesinde herhangi bir komplikasyon yaşamadan önlem almak mümkün olur.

 Estetik görüntüyü arttırmak için tercih edilen yöntemlerle ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Dövme Rengi Ne Zaman Oturur?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir