Oyun

Hello Neighbor 2 İncelemesi

Hello Neighbor 2

Korku ve bulmaca seviyor musunuz? O zaman Hello Neighbor 2 ayağınıza kadar gelmişken kaçırmanız hiç doğru olmayacak. tinyBuild tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan Hello Neighbor 2, büyük bir serinin devam oyunu olarak karşımıza çıkıyor. İlk oyunla benzer bir oynanışı olmasına rağmen oyunda yaşanan gelişmeler oldukça büyük. Öğrenmek istiyorsanız, işte karşınızda Hello Neighbor 2 incelemesi!

Önceki Oyunlara Kısa Bir Bakış

Adından da anlayabileceğiniz gibi Hello Neighbor 2 bu hikayeye ait ilk oyun değil. Ancak yine yanılacaksınız çünkü seri sadece bir değil birden fazla oyuna sahip. 2017’de çıkan ilk oyunun peşine Hello Neighbor 2’ye kadar toplam 4 farklı oyun daha çıkarıldı. Serinin bütün oyunlarını bu noktada aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Hello Neighbor
 • Hello Neighbor: Hide & Seek
 • Secret Neighbor
 • Hello Engineer
 • Hello Neighbor Diaries
 • Hello Neighbor 2

Hepsi Hello Neighbor evreninde geçen bu oyunların yine hepsinde hikaye açısından farklılıklar bulunuyor. Ancak bazı oyunlarda oynanış ve platform farklılıkları da görülebilir. Örneğin Secret Neighbor, Hello Neighbor oyununun ilk kısmında geçen çok oyunculu bir oyundur. Bir başka örnek Hello Neighbor Diaries ise mobil platformlar için tasarlanmış bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Hikaye açısından farklılıkları da Hello Neighbor: Hide & Seek oyununda görebiliriz. Hide & Seek’te, ilk oyunda yer alan Mr. Peterson karakterinin geçmişine giderek kızı Mya karakteri ile oynayabiliyoruz. Yani çıkan her oyun ilk oyunun hikayesini lineer bir şekilde devam ettirmiyor. Bu açıdan Hello Neighbor 2’yi, Hello Neighbor oyununun tam olarak bir devam oyunu olarak görebiliriz.

Hello Neighbor 2 Konusu

Hello Neighbor 2 Konusu
Hello Neighbor 2 oldukça ilginç ve sürükleyici bir konuya sahip.

Bu kısım serinin ilk oyunu olan Hello Neighbor hakkında spoiler içermektedir.

Devam oyunu olduğu için öncelikle serinin ilk oyunu olan Hello Neighbor’dan da bahsetmek iyi olacaktır. Oynamış olanların hatırlayacağı üzere ilk oyunda Nicky Roth isimli bir çocuk olarak komşumuzun evinden gelen çığlık seslerini duyuyorduk. Bunun üzerine komşumuz Mr. Peterson’ı gizlice incelediğimizde evinin bodrumuna birini kilitlediğini görüyorduk. Böylece Mr. Peterson’ın bodrumunda ne gibi sırları olduğuyla alakalı bulmacalar içeren gizemli oyunumuz da başlıyordu.

Hello Neighbor 2 incelemesi ile yine görüyoruz ki Mr. Peterson’ın terk edilmiş evine ziyaretlerimiz devam ediyor olacak. Ancak bu sefer girebileceğimiz tek ev orası değil. Çünkü Quinton isminde bir gazeteci olarak oynadığımız oyunda, Raven Brooks isimli kasabayı bütünüyle içine alan bazı gizemleri çözmeye çalışacağız. Yani doğal olarak bütün kasaba ile etkileşim içinde olmak mümkün olacak.

Oyunda Yenilikler Neler?

Hello Neighbor’un bir devam oyunu olduğu için yeni oyun Hello Neighbor 2’de gelecek yenilikler de bu oyuna göre incelenebilir. Öncelikle yapay zekanın önemi ilk oyundan beri oldukça görünür bir konumda. Doğal olarak Hello Neighbor 2’de de dikkat edilecek ilk nokta budur. Gelişmiş yapay zeka sayesinde araştırma yapmak için gireceğimiz evlerin sahipleri giriş yöntemlerimize uygun tuzaklar kuracaklar. Böylece daha sonradan aynı eve girmek için farklı yöntemler geliştirmek gerekecek.

Ayrıca ilk oyunda bütün olayımız sadece bir ev ile alakalı bir şekilde ilerliyordu. Hello Neighbor 2’de ise yukarıda da belirttiğimiz gibi bütün kasaba ile etkileşime girebileceğiz. Yani sırlarını öğrenebileceğimiz birden fazla ev, etkileşimde bulunacağımız birden fazla yapay zeka karakter olacak. Hikaye de diğer oyunlara nazaran daha gerilimli olacak diyebiliriz. Geliştirici ekip, oyunu özellikle daha korkutucu ve eğlenceli hale getirmek için çalıştıklarına dair yorumlarda bulunmuşlardı.

Hello Neighbor 2 Nereden Oynanabilir?

Hello Neighbor 2 nereden oynanacak
Hello Neighbor 2 öncelikle PC ve Xbox Series X için duyruldu.

Oyunu oynamak için elinizde birçok fırsat bulunuyor. Çıkış tarihiyle birlikte öncelikle PC ve Xbox Series X için duyurulan Hello Neighbor 2, Playstation Store üzerinden de aralık ayında satın alınarak oynanabilir durumda olacak. Oyun ayrıca Xbox Game Pass kullanıcıları için aralık ayında gelecek oyunlar arasında da yer alıyor. Game Pass’e aralık ayında gelecek Hello Neighbor 2 gibi diğer oyunları da görmek için ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Hello Neighbor 2 PC için Sistem Gereksinimleri

Aşağıda Hello Neighbor 2’yi PC üzerinden oynamak isteyen oyun severler için gerekli minimum ve önerilen sistem gereksinimi değerleri bulunmaktadır. Bizler doğal olarak önerilen sistem gereksinimlerine sahipseniz oyunu oynamanızı öneririz.

Minimum Sistem Gereksinimi:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 veya 11 x64
 • İşlemci: Intel i3 4th Gen veya AMD Athlon X4 880K
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 750 Ti veya AMD Radeon HD 7850
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: Gerekli Kullanılabilir Alan 20 GB
 • İlave Notlar: HDD

Önerilen Sistem Gereksinimi:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 veya 11 x64
 • İşlemci: Intel i5-4760 veya AMD FX 9370
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 1660 Ti veya AMD Radeon RX Vega 56
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: Gerekli Kullanılabilir Alan 20 GB
 • İlave Notlar: SSD

Sıkça Sorulan Sorular

Hello Neighbor 2 Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun çıkış tarihi Steam üzerinde 6 Aralık 2022 olarak görünmektedir. Bu tarihten önce ön sipariş satın alımları yapabilirsiniz.

Oyunun Demo Sürümü Bulunuyor mu?

Evet, eğer satın almadan önce denemek istiyorsanız Steam üzerinden ücretsiz olarak Hello Neighbor 2’nin demo sürümünü indirerek oynayabilirsiniz.

Hello Neighbor Serisine Ait Bir VR Oyunu Gelecek mi?

3 Kasım’da oyunu yapan şirketin açıklamasına göre Hello Neighbor: Search and Rescue isimli bir VR oyunu Steel Wool Studios ile birlikte geliştirilecek. Ne zaman çıkacağı ise henüz belli değil.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir