Bakım

İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcı? Bakımı Nasıl Yapılmalı?

İpek kirpik ne kadar kalıcı?

Dış görünüş kadın erkek demeden herkesin dikkat ettiği bir konu. Evet, genellikle kadınlar bu konuda erkeklere göre birkaç adım önde. Bu adımlardan biri de son dönem trendlerinden olan ipek kirpik. İpek kirpik yaptırmak isteyen kadınlarınsa akıllarında bazı sorular mevcut. İpek kirpik ne kadar kalıcı? Bakımı nasıl yapılmalı ve kullanım detayları nelerdir? Bunlar gibi birçok ayrıntı merak ediliyor.

Güzellik uzmanları tarafından uygulanan kaş kirpik işlemleri güzellik uygulamalarında başı çekenlerden. İpek kirpik uygulaması sayesinde daha dolgun kirpikler ve dikkat çekici bakışlara kavuşabilirsiniz. Uygulamanın ardından yapılan bakımlar sayesinde kullanım ömrünü uzatmanız mümkün. Peki ipek kirpik ne kadar kalıcı? İpek kirpik bakımı nasıl yapılmalı? Kişisel bakım meraklıları başta olmak üzere tüm merak edenler için bu sorulara yanıt aradık.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

İpek kirpik uygulama
İpek kirpik uygulaması çeşitli maddelerden farklı boyutlarda kirpiklerle gerçekleştirilir.

İpek kirpik uygulamasının detaylarına geçmeden önce bu uygulamaların güzellik uzmanları tarafından sağlanması gerektiğini hatırlatalım. Göz sağlığını etkilemesi muhtemel bu uygulamaları hijyenik ortamlarda uygulatmalısınız. Bunun yanında göz karşı tarafla iletişimin başladığı yerdir. Her kadın etkileyici bakışlara sahip olmak, kendini iyi hissetmek ve bakımlı görünmek ister. Bu isteklere karşılık olarak ipek kirpik etkili uygulamalardandır.

 • İpek kirpik uygulaması çeşitli maddelerden farklı boyutlarda kirpiklerle gerçekleştirilir.
 • İnsan saçı, doğal ipek ve vizon gibi maddelerden hazırlanabilmektedir.
 • Genelde saf ipeğin tercih edildiği uygulamada kirpikler doğal kirpiklerin arasına özenle yerleştirilmektedir.
 • Özel yapıştırıcılar ve materyaller ile tamamlanan bu işlem bir saatten uzun sürebilmektedir.

Kadınların severek uygulattığı ipek kirpik uygulamasını kısaca özetledik. Bakımlı görünmenin motivasyonumuzu doğrudan etkilediği bilinen bir gerçektir. Sizler de ipek kirpik uygulaması ile yeni bir görünüm yakalayarak motivasyonunuzu arttırabilirsiniz.

İpek Kirpik Kalıcılık Süresi

Vücudumuz bizler fark etmeksek de yenilenmeye ve büyümeye devam eder. Tırnak uzaması gibi düzenli olarak gerçekleşen kıl kökü uzamaları kirpiklerimizde de mevcuttur. Doğal kirpiklerimizin arasına yapıştırılan ipek kirpik kullanım süresi kullanılan malzemeye bağlıdır. İpek kirpik kalıcılığı için kesin bir süre verilmese de 4-6 hafta arası kalıcılık öngörülebilmektedir.

İpek kirpik kalıcılık süresi yapılan bakımlara bağlıdır. Kirpikleriniz uzadıkça ipek kirpikleri yerinden edecek dökülmeleri beraberinde getirecektir. Kopan kirpiklerin yerine yenilerini yaptırarak ipek kirpik gösterişini kendi güzelliğinize katabilirsiniz.

İpek Kirpik Bakımı

İpek Kirpik Bakımı
İpek kirpik bakımına özen gösterilmelidir.

İpek kirpik günlük hayatta yoğun makyaj yapmayan kadınların en sık tercih ettiği uygulamadır. Uygulamanın ardından özellikle maskara kullanımı azalmaktadır. Gözleri çok etkilemeyen makyajlara devam edilirken ipek kirpikleriniz yüzünüzle uyumlu şekilde kalmaya devam edecektir. “İpek kirpik bakımı nasıl yapılmalı?” sorusunun yanıtı olarak şu temel noktalardan bahsedebiliriz:

 • Göz makyajına biraz ara vermeli, devam ediyorsanız da makyaj temizleyicilerinizi buna göre seçmelisiniz.
 • Ellerinizi yüzünüzden özellikle gözlerinizden uzak tutmalısınız.
 • Gözlerinizi ovuşturmaktan, kaşımaktan ve sert yapıdaki ürünlerden uzak tutmalısınız.
 • Çok kaynar suyla duş almamalısınız.
 • Solaryum ve aşırı güneş ışığından kaçınılmalıdır.

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Her güzel şeyin sonu olduğu gibi size ait olmayan kirpiklerinize de veda vakti.  Uzun günler boyunca sizlere eşlik etmesi için güçlü kimyasallar barındıran yapıştırıcılar işlenen ipek kirpiklerinizi çıkarırken dikkatli davranmalısınız.

 • Kirpiklerinin zamanla döküleceğini unutmamalısınız.
 • Uzayan, araya sıkışan ve dökülmek üzere olan kirpiklerinizi tarama işlemi ile canınızı yakmadan gözünüzden uzaklaştırın.
 • Profesyonel merkez yerine evde çıkarıyorsanız, kremsi yapıda yağlı göz makyajı çıkarıcılardan yardım alabilirsiniz.
 • Asla gözlerinize sert davranmamalı, yapıştırıcının kendini salması için zaman tanımalısınız.

Bakışlarınızı iz bırakan hale getiren uygulamalardan olan ipek kirpik, yüz ve kirpik yapınıza uygun tamamlandığında inanılmaz bir görüntü oluşturur. İpek kirpik uygulaması ve bakımı sizin için zor geliyorsa doğal yollardan kirpiklerinizi güçlendirmeyi deneyebilirsiniz.

Kirpik Güçlendirici Doğal Yöntemler

Kirpik Güçlendirici Doğal Yöntemler
Kirpiklerinizi güçlendirmek için doğal yöntemlere başvurabilirsiniz.

Bizleri tamamlamalarının yanında göz sağlığımız içinde büyük rol oynayan kirpiklerimize özen göstermeliyiz. Kirpiklerin bakımı için yararlanabileceğiniz doğal malzemeler şu şekildedir:

 • Badem
 • Hindistan cevizi
 • Zeytinyağı
 • Lavanta yağı

İpek kirpik, kirpik lifting ve doğal yollar hepsi bizler için birer seçenek olan kirpik bakımı seçeneklerini gönlünüzce değerlendirebilirsiniz.  Her uygulamayı hijyenik ortamlarda gerçekleştirmemeyi unutmamanız halinde güzelliğe dair her şey sizlere iyi gelecektir.

Güzelliğine düşkün kadınlarn merak ettiği konulardan biri da kaş pudralama. Bu işlem hakkında detayları öğrenmek için Kaş Pudralama Nedir? Acıtan Bir İşlem midir? yazımıza bir göz atın.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir