Sinema

Kabile Filmleri: Vahşi Doğa Tutkunlarının Keyifle İzleyeceği Filmler

kabile filmleri

Kabile filmleri insanlar tarafından ilgi gören film türlerinden bir tanesidir. Bu filmlerdeki ilkel yaşam ve vahşilik insanların ilgisini çekmektedir. İlkel yaşam ve gerilime doyacağınız kabile filmleri listesini haydi beraber inceleyelim!

Dances with Wolves

Dances with Wolves
Dances with Wolves

Filmin hem yönetmeni hem de başrolü Kevin Costner’dır ve bu filmle 7 dalda Oscar ödülü almıştır.

Amerika’da iç savaş sırasında yaralanan John Dunbar isimli asker, bacağının kesileceğini düşünerek intihar etme amacıyla atını düşmanlarının hattına doğru sürer. John Dunbar büyük bir şansla vurulmaz ve düşmanın dikkatini dağıtır. Bu sayede savaşta başarı elde edilir. Dunbar’ın kahraman olmasıyla birlikte de ona ödül olarak güzel bir tedavi hizmeti sunulur. Daha sonra kendi isteğiyle batı sınırındaki ıssız bir yere atanır. Bu bölgede zaman geçtikçe Sioux kabilesindeki yerlilerle dost olur.

Apocalypto

Apocalypto
Apocalypto

Filmin yönetmenliğini Mel Gibson yapmaktadır. Başrolde ise Rudy Youngblood bulunur.

Mayalar, kuraklığa çözüm bulabilme amacıyla ormanda yaşamını sürdüren kabileleri esir alarak onları kurban etmek için başkentlerine götürürler. Bu esirlerden bir tanesi olan Jaguar Paw, eşini ve çocuğunu geride bırakmıştır ve onlar için hayatta kalmak zorundadır.

Hayatta kalma filmleri hoşunuza gidiyorsa, mutlaka bizim listemize de bir bakın: Sınırlarınızı Zorlayabilecek Hayatta Kalma Filmleri

The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans
The Last of the Mohicans

Türkçe ismiyle Son Mohikan, James Fenimore Cooper’ın romanından uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Micheal Mann yapmıştır. Daniel Day-Lewis de başrolde oldukça başarılı bir performans sergilemiştir.

İngiliz ve Fransız askerleri, Kuzey Amerika’nın kontrolünü ele geçirebilme adına 18. Yüzyılda savaşırlar. Yerleşimci ve Kızılderililer kendilerini savaşın ortasında bulurlar. Yerleşimcilerin arasında bulunan Cora ve kardeşi Alice, başlarına gelen olaylardan Şahingöz adında bir Kızılderili sayesinde kurtulurlar. Şahingöz, esasen bir yerleşimcidir ama ailesini kaybettikten sonra Son Mohikanlar tarafından büyütülmüştür.

The Naked Prey

The Naked Prey
The Naked Prey

Türkçe ismi Çıplak Av olan filmin hem başrolünü hem de yönetmenliğini Cornel Wilde yapmaktadır.

Bir grup adam Afrika’da safariye çıkmışlardır. Karşılaştıkları bir kabileye hediye vermeyi kabul etmezler. Kabiledekiler bu durumdan hoşnut olmazlar, grubu sararak bir kişi dışındaki herkesi tek tek öldürürler. Hayatta kalan son kişiye ise kabilenin lideri tarafından son bir şans verilir ve kabilenin savaşçıları tarafından avlanmasına karar verilir. Silahsız ve çıplak bir şekilde peşindeki avcılardan kaçan adam Afrika’nın vahşi doğasında ölüm kalım savaşı verecektir.

The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy
The Gods Must Be Crazy

Türkçe adı Tanrılar Çıldırmış Olmalı olan filmin yönetmenliğini Jamie Uys yapmaktadır.

Afrika’da yaşamını sürdüren bir kabilenin hayatı gökten düşen bir kola şişesiyle birlikte değişir. Hayatları boyunca gördükleri en ilginç şey olan bu şişenin Tanrı tarafından onlara gönderildiğini düşünürler. Kabiledekilerin bazıları kola şişesini müzik aletiymiş gibi kullanırken, bazısı da çekiç olarak kullanır. Kola şişesi, kısa sürede paylaşılmaz duruma gelmiştir. Kabilenin başına bela olan bu şişeden kurtulmanın bir tek yolu vardır o da şişeyi dünyanın sonundan aşağı fırlatmaktır.

La Guerre du Feu

La Guerre du Feu
La Guerre du Feu

Türkçe ismi Ateş Savaşı olan bu filmin yönetmenliği Jean-Jacques Annaud tarafından yapılır.

Film günümüzden 80 bin yıl geride geçmektedir. Ateş, Ulam Kabilesinin mağara adamları için başında nöbet tutulan en değerli hazinedir. Ateşi doğa olaylarının sonucunda nasıl olduğunu anlamadan bulmuşlardır. Bir gün ateş sönmüştür ve yeniden nasıl yakacaklarını bilmezler. Aralarından: Noah, Amoukar ve Gaw adındaki üç kişi yeniden ateşi bulmak için görevlendirilirler. Birbirleriyle son derece uyumsuz olan bu üçlüyü tehlikeli bir yolculuk bekler.

End Of The Spear

End Of The Spear
End Of The Spear

Türkçe adı Mızrakların Gücü olan bu filmin yönetmenliğini Jim Hanon yapar. Başrolde ise Louie Leonardo vardır.

Film gerçek bir olayı anlatmaktadır. 1956 yılında gerçekleşen Hristiyanlığı yaymak isteyen 5 misyonerin Waodani kabilesi tarafından mızraklandıkları dönemde gerçekleşen seri olaylar anlatılır. Mincayani isimli bir savaşçı ve bağlı olduğu Waodani kabilesi Ekvator bölgesinde bir havzada yaşamlarını sürdürürler. Efsanevi mızraklarıyla intikam alma istekleri kabileyi yok olmanın eşiğine getirir.

The Dead Lands

The Dead Lands
The Dead Lands

Türkçe adı Savaşçı olan filmin yönetmenliği Toa Fraser tarafından yapılırken başrolde James Rolleston bulunur.

Eski bir Maori reisi oğlu olan Hongi’nin bütün kabilesi ihanete uğrayarak katledilmiştir. Hongi düşmanlarının hepsini ortadan kaldırarak başta babası olmak üzere tüm sevdiklerinin ruhlarını huzura erdirmek ister. Fakat düşmanları kalabalık ve çok güçlüdür. Hongi’nin tek çaresi; kimsenin yanına yaklaşamadığı Ölü Bölge (Dead Lands)’ den geçip gizemli bir savaşçıyla iş birliği yapmaktır.

Birdwatchers

Birdwatchers
Birdwatchers

Brezilya’nın orta batısı üzerindeki bir eyaletteki çiftçiler sakin bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Büyük tarlalara sahiplerdir ve buralara sürekli turistler gelir. Bu durum, toprakların asıl sahibi olan Guarani-Kaiowa halkını rahatsız etmeye başlamıştır. İki tane intiharın gerçekleşmesiyle birlikte isyan tetiklenir. Filmin yönetmenliği Marco Bechis tarafından yapılmaktadır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir