Teknoloji

iPhone 13 Pro Max Türkiye Satış Fiyatı

iPhone 13 Pro Max Türkiye satış fiyatı

Güncellenen iPhone, 24 Eylül’de ön siparişe açılacak ve 1 Ekim’de de her yerde satılmaya başlanacak. iOS 15 yazılımına sahip olan iPhone 13 Pro Max, birkaç kamera yükseltmesine, arttırılmış depolama alanına, yeni bir A15 Bionic işlemciye ve daha fazlasına sahiptir. iPhone 13 Pro Max ile ilgili en çok merak edilen ise Türkiye satış fiyatının ne kadar olacağıdır. iPhone 13 Pro Max Türkiye satış fiyatı hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Apple, geleneksel Eylül ayı etkinliğinde yeni Apple Watch Series 7, iPad mini 6 ve yeni iPhone serisini duyurarak teknoloji meraklılarının gönlünde taht kurdu. Apple’ın yeni telefon serisi olan iPhone 13 serisi; standart, mini, pro ve pro max olmak üzere dört yeni çeşidiyle geçen yıl çıkan iPhone 12 koleksiyonunun bir yansımasıdır. Ek olarak, Apple’ın geleneksel Eylül ayı etkinliğinden çok daha önce, tıpkı geçen seneki etkinlikte olduğu gibi dört iPhone modeli duyurulacağı çok uzun zamandır biliniyordu. Ancak, çoğu kişi iPhone 13 Mini’nin çıkacağından çok da emin değildi.

Fiyatları öğrenmeden önce iPhone 13 Pro Max İncelemesi yazımız üzerinden modele dair tüm detayları öğrenebilirsiniz.

iPhone 13 Pro Max Türkiye’de Ne Kadar?

Dört farklı modeli çıkacak olan iPhone 13 serisi, kendi içinde birkaç temel farkla birbirinden ayrılır. Her şeyden önce depolama boyutu ile önce çıkan iPhone 13’ler, standart ve mini modelde 128 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere depolama alanı çeşitliliğine sahiptir. Ancak iPhone 13 Pro ve Pro Max’ın depolama alanı standart ve mini modele göre çok daha büyüktür. 1 TB depolama alanına sahip olan Pro modellerinden birini satın alarak depolama alanı konusunda daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir rahatlığa kavuşabilirsiniz.

Yeni iPhone 13 serisinin fiyatları, özellikle de iPhone tarihinde ilk kez 1 TB depolama alanı seçeneği sunduğu için, depolama alanı arttıkça artar. 1 TB depolama alanı seçeneği yalnızca Pro modellerinde bulunduğu için iPhone 13 Pro Max’in yurt dışı çıkış fiyatı 1.599 ABD dolarıdır. Türkiye’de 1 Ekim tarihinde satışa çıkacak olan iPhone 13 Pro Max’in yerel fiyatlandırması şu şekildedir:

 • 128 GB depolama alanına sahip olan Pro Max’ler 17.999 TL
 • 256 GB depolama alanına sahip olan Pro Max’ler 18.999 TL
 • 512 GB depolama alanına sahip olan Pro Max’ler 20.999 TL
 • 1 TB depolama alanına sahip olan Pro Max’ler 22.999 TL

Görüldüğü üzere iPhone 13 Pro Max’lerin depolama alanı arttıkça fiyatı da alan ile doğru orantılı bir şekilde artar.

iPhone 13 Pro Max ile iPhone 12 Pro Max Arasındaki Temel Farklılıklar

iPhone 13 Pro Max ile iPhone 12 Pro Max
iPhone 13 Pro Max ile iPhone 12 Pro Max arasında büyük oranda benzerlik buluyor ancak önemli farklar da mevcut.

Önümüzdeki günlerde satışa sunulacak olan iPhone 13 Pro Max ilk bakışta iPhone 12 Pro Max’in birebir aynısı gibi gözükse de aralarında pek çok farklılık söz konusudur. İki telefon arasındaki farkı anlamakta zorlanmanız gayet doğaldır çünkü her iki telefon da genel paslanmaz çelik tasarıma sahiptir ve neredeyse boyutları aynıdır. Ancak daha yakından incelediğiniz takdirde iki telefon arasındaki temel farkları görmeniz oldukça mümkündür. Bu temel farklılıklar başlıca şunlardır:

 • Görünüm olarak neredeyse birbirinin aynısı olan iki telefon arasındaki genel görünüm farkı, iPhone 13 Pro Max’in daha kalın ve daha ağır olmasıdır. iPhone 12 Pro Max 228 gram ağırlığına sahipken, 13 Pro Max 240 gram ağırlığına sahiptir ve 0.3 mm daha kalındır.
 • Ayrıca iPhone 13 Pro Max’te yeni Sierra Blue renk seçeneği vardır.
 • İki telefon arasındaki bir diğer fark ise iPhone 13 Pro Max’in çentikleri 12 Pro Max’e göre %20 daha küçüktür.
 • 12 Pro Max 60Hz ekrana sahipken, 13 Pro Max 120Hz ProMotion ekrana sahip olarak iPhone’un bu zamana kadar çıkarttığı en büyük ekranlı telefon unvanına sahiptir.
 • Ek olarak, 13 Pro Max’in kameraları daha hızlı diyafram ve x3 yakınlaştırma özelliği ile güncellenmiştir.
 • 13 Pro Max, yeni sinema modu ile 12 Pro Max’ten ayrılarak kullanıcılara bambaşka bir deneyim sunmak için tasarlanmıştır.
 • Apple A15 Bionic işlemciye sahip olan 13 Pro Max, bu zamana kadar üretilen en hızlı iPhone telefon modeli olduğu için 12 Pro Max’ten çok daha hızlıdır.
 • Pil ömrü 12 Pro Max’e göre 2.5 saate kadar daha dayanıklı olan 13 Pro Max, en ihtiyacınız olduğu anlarda yanınızda olarak şarj problemi yaşamanızı önler.

iPhone 13 ile iPhone 12 arasındaki önemli farkları öğrenmek için iPhone 12 ile iPhone 13 Arasındaki Farklar yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir