TeknolojiGündem

iPhone SE 3 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone SE 3 özellikleri ve fiyatı

Teknoloji devi Apple’ın sıradaki ürünü olan iPhone SE 3 özellikleri ve fiyatı ile birlikte kullanıcılarını heyecanlandırmaya başladı. Orta seviye telefonlar arasında en çok ilgi görenlerden birisi olan iPhone SE 3, klasikleşmiş modeller arasında yerini almaya başladı. 2021 yılında çıkacak olan yeni modeli ile birlikte hem seri devam etmiş olacak hem de uygun fiyatlı telefon kullanmak isteyen kişiler için önemli bir seçenek olacak. Apple’ın yeni ürünü hakkında ortaya çıkan haberler neticesinde birçok kullanıcı iPhone SE 3 özellikleri ve fiyatı hakkında araştırmalar yapmaya başladı.

Kullanıcıların merakla beklediği iPhone SE için yeni modelin çıkacağı açıklandı. Bu açıklamanın yapılmasının ardından gözler iPhone SE 3 özelliklerine çevrildi. Tabi ki yeni modelin yanı sıra fiyat da merak edilenler arasında yerini alıyor. Son zamanlarda cihaz hakkında internette yayılan bilgi kirliliği de kullanıcıların kafasının karışmasına neden olmakta.

iPhone SE 3 Özellikleri Neler?

iPhone SE 3 özellikleri
iPhone SE 3 özellikleri sayesinde orta sınıf akıllı telefonlar sınıfına girmektedir.

iPhone 13’ün çıkmasının ardından gözleri yine bir başka Apple modeli olan iPhone SE 3’e çevrildi. Birçok bütçeye hitap etmesi amaçlanan iPhone SE 3, orta sınıf akıllı telefonlar arasında zirveye oynayacak gibi duruyor. Özellikleri ile de dikkat çeken yeni iPhone modeli, aynı zamanda şık tasarımı ile de dikkat çekiyor. Görselliği ile iPhone 8 Plus modelini andıran telefon, 6.06 inç ekrana sahip bir şekilde kullanıma sunulacak. Cihazın dikkat çeken bir başka özelliği ise çift ana kameraya sahip olması. Bu sayede orta sınıf bir telefon ile bile çok kaliteli fotoğraflar çekebileceksiniz. Modelin diğer öne çıkan özellikleri ise şöyle:

  • Gece Modu
  • 5G
  • 4 GB RAM
  • 06 inç ekran
  • Dokunmatik Ekran
  • Parmak izi sensörü

Önceki modelleri düşündüğümüzde, orta sınıf akıllı telefonlar arasında iPhone SE 3’ün önemli bir yere sahip olacağını söylemek yanlış olmaz.

iPhone SE 3 Gece Modu

iPhone SE 3 gece modu
iPhone SE 3’ün bazı kamera özellikleri iPhone 12’den alınmıştır.

iPhone serisinde en çok rağbet gören özelliklerden birisi gece modu olmuştur. Çünkü, gece modu özelliği sayesinde düşük ışıklı fotoğraflarda önemli ölçüde iyileştirme yapılabiliyor. Bu iyileştirme ise gece modunun yazılımı sayesinde gerçekleşiyor. iPhone SE 3’te de iPhone 12’de yer alan kamera özelliklerinin bir kısmı bulunurken, aynı zamanda iyileştirilmiş gece modu da cihazın kamerasını oldukça iyileştirmekte.

2021 sonbaharında çıkması planlanan iPhone SE 3’ün gece modu özelliğine sahip olması özellikle fotoğrafçılık için orta seviye bir telefona arayışında olan kişilere büyük bir avantaj sağlıyor. Çünkü, diğer orta seviye akıllı telefonlarda işlemci önemli bir sorun yaratmazken, kameranın yeterli seviyede kaliteli olmaması kullanıcılar için can sıkıcı olabiliyor.

iPhone SE 3 Çıkış Tarihi

iPhone SE 3
iPhone SE 3’ün 2021 yılında çıkması bekleniyor.

2021 sonbaharında piyasaya çıkması beklenen iPhone SE 3, böylelikle bir önceki sürüm olan iPhone SE’den tam 18 ay sonra piyasaya çıkmış olacak. Son zamanlarda tüm gözlerin iPhone 13’e çevrilmiş durumda, ancak orta sınıf bir akıllı telefon almak isteyen birçok kullanıcı da iPhone SE 3 çıkış tarihi hakkında bilgi almak istiyor. iPhone SE 3 ve iPhone 13’ün 2021 sonbaharında birlikte çıkması bekleniyor.

iPhone SE serisinin bu kadar çok araştırılmasının bir diğer nedeni bu seri hakkında yer alan bilgilerin daha az ve öngörülemez olması. iPhone serisinin her yıl yeni bir modeli çıkarken, iPhone SE ise bu konuda tutarsız bir tavra sahip. Serinin ilk telefonu 2016 yılında çıkarken, daha sonra Apple bu modeli 2018 emekliye ayırmıştı. Ancak, 2020 yılında tekrar piyasaya sürülen iPhone SE’den sonra şimdi de 2021 sonbaharında iPhone SE 3 piyasaya sürülecek.

iPhone SE 3 Fiyatı Ne Kadar?

iPhone SE 3 fiyatı
iPhone SE 3’ün fiyatının 399 dolar olacağı tahmin ediliyor.

Kullanıcıların en çok merak ettiği bir diğer nokta ise iPhone SE 3 fiyatının ne kadar olacağı. Bu noktada çeşitli tahminler yapılırken, genel kanı iPhone SE 3’ün 399 dolara mal olacağı yönünde. Tabii ki modelin dahili depolamasına göre fiyatların biraz oynaması muhtemel. Türk lirasına çevirdiğimizde 3.500 TL olan iPhone SE 3’ün vergiler dahil fiyatının ne kadar olacağı ise merak konusu. Apple’ın orta sınıf telefonu olarak görülen iPhone SE 3, daha bütçe dostu bir telefon satın almak isteyen kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği modeller arasında yer alacak gibi gözüküyor.

Eğer Apple ürünleri ile ilgili haberleri okumaktan keyif alıyorsanız iPhone 13 Pro Max Türkiye Satış Fiyatı yazımız da mutlaka ilginizi çekecektir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir