FinansEkonomi

Mana Coin Nedir? Güncel Mana Yorumları Nelerdir?

Mana Coin Nedir? Güncel Mana Yorumları Nelerdir?

Son dönemin ani artışları ve düşüşleriyle gündemde olan kripto paralarından biri de Mana Coin’dir. Her ne kadar ani bir düşüş yaşasa da güncel olarak artış yaşamaya başlamış ve son bir haftalık oranlarına bakıldığında kullanıcılarının yatırımları açısından kârlı olmalarını sağlayabilmiştir. Güncel verilerine bakıldığında kripto paralara yatırım yapmak isteyenleri heyecanlandıran coinlerden olduğunu söylemek doğru olacaktır. Facebook’un Metaverse kripto paraları ile ilgili açıklamalarının ardından canlanan piyasa akıllara “Mana Coin nedir? Güncel Mana yorumları nelerdir?” sorularının gelmesine neden olmuştur. Bu yazımızda Mana Coin’i inceleyerek güncel yorum ve analizleri açıklayacağız.

Ekim ayı içerisinde özellikle Facebook’un Decentraland (MANA) üzerine yorum yapmasının ardından 24 saat içerisinde %100’ün üzerinde bir artış yaşayarak Mana Coin, 2.79 dolara tırmanmış ve kripto para piyasasını takip edenlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu ani artışlarda Metaverse alanının ön plana çıkmasının da etkisi olduğu söylenmektedir. Fakat Mana Coin, kasım ayına ani bir düşüş yaşayarak giriş yapmış ve %18 değer kaybederek 2.75 dolara gerilemiştir.

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

Mana Coin Nedir?

Mana Coin Nedir?
Mana Coin, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenmektedir.

Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen Mana Coin, kullanıcılarına içerik ve uygulama oluşturma imkânı sunan ve para kazanmalarına yardımcı olan bir sanal gerçeklik platformudur. Decentraland (merkeziyetsiz) ağının içerisinde yer almaktadır ve kullanıcılarının arazi almasını ve üzerine inşa edebilmesini mümkün kılmaktadır. Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından kurulduğu bilinmektedir.  Daha önce Decentraland üzerinden proje liderliği yapan Ariel Meilich, Mana’nın içerik ve tasarımını yaparken Esteban Ordano teknolojik altyapısı ile ilgili çalışmaları yürütmüştür.

Decentraland, kullanıcılarına arazi alım satım yapma imkânı sunan ve ilk olarak 24 milyonluk token arzı ile 2017 yılında piyasaya giriş yapan bir sanal dünyadır. Decentraland ağında iki adet token kullanılmaktadır ve bunlardan biri de Mana’dır. ERC-20 standartlarında geliştirilen bir kripto para birimi olan Mana ile Decentraland piyasasında giyilebilir varlık, isim, avatar gibi sanal ögeleri satın alma işlemleri yapılabilmektedir.

Mana Coin’in 2 Kasım itibariyle güncel verileri ise şu şekildedir:

 • Güncel fiyatı: 29,66 TRY
 • Piyasa değeri: 54,889,265,181.41 TRY
 • Piyasa değeri sıralaması: 37
 • Son 24 saat en düşük fiyatı: 27.63 TRY
 • Son 24 saat en yüksek fiyatı: 33.60 TRY
 • Son 7 günde en yüksek fiyatı: 44,68 TRY

Mana Coin Güvenli midir?

Mana Coin Güvenli Midir?
Mana Coin son derece güvenlidir.

Mana Coin çok iyi bir sistem ile takibi yapılan Ethereum Blockchain ağı üzerine inşa edildiğinden son derecede güvenilir bir tokendir. Ethereum esasen Blockchain teknolojisi ile birbirleriyle bağlantılı olan binlerce düğümle (node) çalışan büyük ölçekli ve aynı zamanda hiçbir otoriteye bağlı olmayan merkeziyetsiz bir sistemdir. Bu sistem ile Ethereum hem Blockchain ağını hem de Mana gibi kripto para birimlerine ait verileri koruma altına almaktadır. Özetle Mana’nın ERC-20 standartı üzerine kurulmuş ve Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş bir token olması onu son derece güvenilir kılmaktadır.

Mana Coin Satın Alma

Mana Coin Satın Alma
Binance ve benzeri borsalar üzerinden Mana Coin satın alabilirsiniz.

Mana satın almak isteyenlerin öncelikle güvenilir olduğuna emin oldukları siteler üzerinden alım satım işlemlerini halletmeleri gerektiğini söylemekte fayda vardır. Çünkü Mana’nın 100’ün üzerinde platform üzerinden alım-satım ve takas işlemleri yapılabilmektedir. Güvenilir olduğundan emin olduğunuz borsalar ile alım-satım işlemlerinizi dilediğiniz para birimi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Başlıca alım satımının yapılabildiği platformlar ise şunlardır:

 • Binance
 • OKEx
 • Coinbase Pro
 • com
 • Kraken
 • Uniswap

Mana Coin Geleceği

Mana Coin Geleceği
Mana Coin’in gelecekte yükselişe geçeceği düşünülüyor.

Mana Coin ile ilgili güncel yorumlar incelendiğinde yaşadığı ani yükselişler sebebiyle geleceğinin merak edildiği görülmektedir. Binance üzerinde en çok yükselen 3 kripto paradan biri olması da yatırımcıların dikkatini çekmesini sağlamıştır. Özellikle Decentraland’ın sürekli olarak güncellenmesi ve hızla gelişmesi gibi etkenler projenin güncel tutulmasını sağlamaktadır. Binance gibi borsalardan anlık takibi yapılarak uzun ve kısa vadeli analizlerinin yapılmasıyla Mana’nın kazanç elde etmenize yol açıp açmayacağı konusunda bilgi sahibi olunabilmektedir. Sahip olduğu projeler ile oyun dünyasının da ilgi çekmeyi başaran Mana’nın, kullanıcı sayısının artarak iyi bir yatırım aracı olacağı da tahmin edilmektedir.

Kripto para analistlerinin yaptıkları incelemelerden elde edilen sonuçlar ise genel olarak olumlu değerlendirilmektedir. Mana’nın 2022’nin ilk yarısında yükselişe geçeceği tahmin edilmektedir. 2022 yılının sonunda ise ilk yarıda ulaşacağı fiyatının da üzerine çıkacağı ön görülmektedir. Pek çok analist büyük bir problem olmadığı takdirde Mana’nın uzun vadeli bir yatırım fırsatı olabileceği yorumunda bulunmaktadır. Buna kanıt olarak analistler, piyasaya ilk giriş yaptığı 2017 Eylül’de 0.026 dolar olan Mana’nın Kasım 2021’de 3,27 dolara ulaşmasını göstermektedirler.

Yeni kripto para birimleri öğrenmekten keyif alıyorsanız COBAN Coin Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir